Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?

Публикувано от okorosent 
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
23-12-2010 - 16:17:52
avatar
Quote
brotarius

Ти като корифей в посредничеството при сделки с НИ трябва да си наясно с елементарни понятия от твоята област като ЗП, ЧЖП, РЗП.
Естествено може да се заядеш на дребно, че и това понятие е въпрос на тълкуване с терасите, но от примерната обявава, която съм дал по-рано ясно се вижда какво се има предвид. Това е площа на едно жилище без стените, терасите и общите части.

Не се заяждам, за разлика от теб! И е смешно да търсиш площ на жилището без стените. Не това е ЧЖП, но ти по- знаеш. :]
Едно жилище е застроено върху плоча с известни параметри. Това е големината му. Терасите отдавна влизат в площта му. Външните- също. И затова са виновни пак брокерите. Те прокараха изменението в закона, те писаха наредба №7. Те разрешиха мазето, във вид на килер, да се вмести в апартамента.
Те наложиха прословутите "хол- трапезария- бокс", като така събраха кухня и обитаема стая, в нарушение на закона.smoking smiley
Ти не искаш диалог, нито обяснения...........като доста други тук. Просто си изливате насъбраните отрицателни емоции от реала. И тъй като сте анонимни, го правите без задръжки- всеки според възпитанието си и интелекта си.winking smiley
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
23-12-2010 - 16:20:36
avatar
Quote
dicho
Когато човек купува жилище, има определени изисквания, на които иска то да отговаря, а те са -
- локация
- разпределение
- етаж
- цена,
и когато в два, или няколко различни района намери сходни жилища, които почти отговарят на изискванията му, сяда и мисли, сравнява параметрите , но забележи - в параметрите няма цена на кв м, още по - малко цена на чиста, мръсна, или друга жилищна площ, защото купувачът/какъвто ти не си/ си е намерил имоти, които го устройват и за него няма абсолютно никакво значение, че в Модерното примерно ще му излезе по - евтино.

Дичкаааааааа пак ги обърка нещата!

1 е цена-набите си го това веднъж за винаги!
2 локация
3 разпределение
4 етаж (ако има)
Ай, каква нова мантра се подхвана. Нямало вече цена/квадратен метър има-"това е твоя имот, кОпувай че жа тъ пиварът".
Но да си припомним старата че да сме обективни "кОпувай днеска за 1000 защото утре ще е 2"
Смях и мъка се очертава в дебрите на имоти.

Имам бизнес предложение за тебе: Да отворим една канторка за продажба на НИ и ще я кръстим "Кантора за НИ Сълза и смях" става ли ко жа каиш А? Дичка.

Ни копува ни продава
bah
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
23-12-2010 - 17:11:56
avatar
Quote
ТОРТКО
Quote
dicho
Когато човек купува жилище, има определени изисквания, на които иска то да отговаря, а те са -
- локация
- разпределение
- етаж
- цена,
1 е цена-набиите си го това веднъж за винаги!

Тортко, всички параметри са важни.
Дори, ако са налице всички останали, без цената, то човек дори и кредит, ще тегли и, ще си купи имота.
Аз също мисля, че локацията е по-важна, без да се изключват останалите параметри.
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
23-12-2010 - 17:18:18
Quote
камелия
Quote
brotarius

Ти като корифей в посредничеството при сделки с НИ трябва да си наясно с елементарни понятия от твоята област като ЗП, ЧЖП, РЗП.
Естествено може да се заядеш на дребно, че и това понятие е въпрос на тълкуване с терасите, но от примерната обявава, която съм дал по-рано ясно се вижда какво се има предвид. Това е площа на едно жилище без стените, терасите и общите части.

Не се заяждам, за разлика от теб! И е смешно да търсиш площ на жилището без стените. Не това е ЧЖП, но ти по- знаеш. :]
Едно жилище е застроено върху плоча с известни параметри. Това е големината му. Терасите отдавна влизат в площта му. Външните- също. И затова са виновни пак брокерите. Те прокараха изменението в закона, те писаха наредба №7. Те разрешиха мазето, във вид на килер, да се вмести в апартамента.
Те наложиха прословутите "хол- трапезария- бокс", като така събраха кухня и обитаема стая, в нарушение на закона.smoking smiley
Ти не искаш диалог, нито обяснения...........като доста други тук. Просто си изливате насъбраните отрицателни емоции от реала. И тъй като сте анонимни, го правите без задръжки- всеки според възпитанието си и интелекта си.winking smiley

Поне спрете да се излагате така smiling smiley.
За да приема, че не се заяждаш, значи въпросът ти не беше с провокативен характер?!! От това следва, че наистина не знаеш какво е ЧЖП и наистина си питала за обяснение, но от отговорът ти личи, че явно си мислиш, че знаеш, защото знаеш кое не било ЧЖП.
Това, в което влизат стените и терасите на едно жилище се нарича ЗП и това е частта от плочата, която намекваш, че заема, но това не е ЧЖП.
А колко било смешно да търсиш площ на жилището без стените просто нямам думи smiling smiley. То според вас ще излезе, че нищо няма значение, нито реалната големина на стаите, нито цената на м2, което е стойност, която се ползва основно за сравнение. Какво има значение изобщо?!
А брокерите не сте виновни за наредбата, а за това, че сте неспособни да напишете една обява по начин, по който ще е най-добре за всикчи, но като ви чета се убеждавам, че това не е въпрос на желание, а на възможности и всички мнения до тук, явно са с цел да приемем факта, че толкова си можете и нищо не подлежи на промяна.
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
23-12-2010 - 17:41:16
Егати глупостите!
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
23-12-2010 - 17:47:22
avatar
Quote
brotarius

Поне спрете да се излагате така smiling smiley.
За да приема, че не се заяждаш, значи въпросът ти не беше с провокативен характер?!! От това следва, че наистина не знаеш какво е ЧЖП и наистина си питала за обяснение, но от отговорът ти личи, че явно си мислиш, че знаеш, защото знаеш кое не било ЧЖП.
Това, в което влизат стените и терасите на едно жилище се нарича ЗП и това е частта от плочата, която намекваш, че заема, но това не е ЧЖП.
А колко било смешно да търсиш площ на жилището без стените просто нямам думи smiling smiley. То според вас ще излезе, че нищо няма значение, нито реалната големина на стаите, нито цената на м2, което е стойност, която се ползва основно за сравнение. Какво има значение изобщо?!
А брокерите не сте виновни за наредбата, а за това, че сте неспособни да напишете една обява по начин, по който ще е най-добре за всикчи, но като ви чета се убеждавам, че това не е въпрос на желание, а на възможности и всички мнения до тук, явно са с цел да приемем факта, че толкова си можете и нищо не подлежи на промяна.

Ами, не, въпросът ми не беше с провокативен, в обидния смисъл на думата, характер. Беше добронамерено провокативен, за да те накара да мислиш и да разбереш какво, всъщност, питаш. Но, не се получи. Продължаваш да нападаш- явно ти е необходим " грешник", виновен за всичко лошо на този свят.
Смешно е, че за теб, големината на стаите не зависи от разпределението на стените върху площта за застрояване. Може би, зависи от дебелината на оградните стени?:]
За теб, написана оферта " добре, за всички", кои " всички" включва? Купувачи, продавачи или зависи от коя страна на " барикадата" се намираш?
За да приключа, ще ти кажа, че преди 1-2 дни, пак написах кое за мен е нормално. Ще го кажа за стотен път, въпреки че, утре пак ще продължиш да ми вменяваш същите " прегрешения".
Имотите трябва да се оферират по нотариален акт. Където е описана ЗП+ % от идеалните части на сградата и терена.
Само че, върви го кажи на предприемачите и вече.на продавачите на старо строителство. :]
bah
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
23-12-2010 - 18:23:11
avatar
Quote
камелия
Имотите трябва да се оферират по нотариален акт. Където е описана ЗП+ % от идеалните части на сградата и терена.
*ok*
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
23-12-2010 - 18:28:33
ТОРТКО, драги, не знам точно какво обърках, ама ще ти кажа, че за толкова години и стотици купувачи, няма повече от двама да са мерили размери с ролетката, останалите идват, гледат ,преценяват и решават. Само вие тук /понеже не сте и вероятно няма да бъдете купувачи/ разтягате локуми колко излиза кв м, колко е ЧЖП и т.н. и т. н. . Да не говорим, че brotarius, който се опитва да се прави на вещ, не прави разлика между "чиста" и "светла" площ. Смях.
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
23-12-2010 - 18:29:03
Quote
камелия
Quote
brotarius

Поне спрете да се излагате така smiling smiley.
За да приема, че не се заяждаш, значи въпросът ти не беше с провокативен характер?!! От това следва, че наистина не знаеш какво е ЧЖП и наистина си питала за обяснение, но от отговорът ти личи, че явно си мислиш, че знаеш, защото знаеш кое не било ЧЖП.
Това, в което влизат стените и терасите на едно жилище се нарича ЗП и това е частта от плочата, която намекваш, че заема, но това не е ЧЖП.
А колко било смешно да търсиш площ на жилището без стените просто нямам думи smiling smiley. То според вас ще излезе, че нищо няма значение, нито реалната големина на стаите, нито цената на м2, което е стойност, която се ползва основно за сравнение. Какво има значение изобщо?!
А брокерите не сте виновни за наредбата, а за това, че сте неспособни да напишете една обява по начин, по който ще е най-добре за всикчи, но като ви чета се убеждавам, че това не е въпрос на желание, а на възможности и всички мнения до тук, явно са с цел да приемем факта, че толкова си можете и нищо не подлежи на промяна.

Ами, не, въпросът ми не беше с провокативен, в обидния смисъл на думата, характер. Беше добронамерено провокативен, за да те накара да мислиш и да разбереш какво, всъщност, питаш. Но, не се получи. Продължаваш да нападаш- явно ти е необходим " грешник", виновен за всичко лошо на този свят.
Смешно е, че за теб, големината на стаите не зависи от разпределението на стените върху площта за застрояване. Може би, зависи от дебелината на оградните стени?:]
За теб, написана оферта " добре, за всички", кои " всички" включва? Купувачи, продавачи или зависи от коя страна на " барикадата" се намираш?
За да приключа, ще ти кажа, че преди 1-2 дни, пак написах кое за мен е нормално. Ще го кажа за стотен път, въпреки че, утре пак ще продължиш да ми вменяваш същите " прегрешени
Имотите трябва да се оферират по нотариален акт. Където е описана ЗП+ % от идеалните части на сградата и терена.
Само че, върви го кажи на предприемачите и вече.на продавачите на старо строителство. :]

За да прекратим наистина по-нататъчни безсмислия:
Първо, аз нищо не питам, а казвам как според мен е най-добре да се прави и подчертавам, че така го правят в някой по-добре уредени от нас държави.
Дал съм пример за подобна обява, като в нея има архитектурен чертеж, в който има таблица с големината на стаите по вътрешните контури на стените или т.нар светла площ. Сборът на светлата площ на всички помещения е стойност, която за много хора има значение.
Това, дали ако има повече информация в една обява ще е добре за всички, го оставям сама да си отговориш, аз не съм от ничия страна на никаква барикада.
Фактът обаче, от който се страхуват, продавачи и брокери е, че ако има подобна информация, неориентирана част от купувачите, които явно все още се опитвате да ловите в мътна вода ще ви отсвирят още на ниво обява. За това тактиката е: пускаме нищо не казваща обява и почваме омайването по телефона или на евентуалния оглед. Малко директен маркетинг, малко лъжливи мантри за жилищата, тяхната вечно повишаваща се цена и подчертаване на факта, че един истински българин трябва да има какво да остави на правнуците и може и да ви върже 'комисионото' smiling smiley, а той да му мисли как ще си плаща кредита.
Лично аз се надявам на всичко това да му дойде края и да започнем да приличаме малко повече на по-цивилизована държава, но докато дичковци (не е лично обръщение, а нарицателно, за това е с малка буква) се подвизават на пазара на имоти няма да стане.
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
23-12-2010 - 18:34:11
Фактът обаче, от който се страхуват, продавачи и брокери е, че ако има подобна информация, неориентирана част от купувачите, които явно все още се опитвате да ловите в мътна вода ще ви отсвирят още на ниво обява. За това тактиката е: пускаме нищо не казваща обява и почваме омайването по телефона или на евентуалния оглед. Малко директен маркетинг, малко лъжливи мантри за жилищата, тяхната вечно повишаваща се цена и подчертаване на факта, че един истински българин трябва да има какво да остави на правнуците и може и да ви върже 'комисионото' , а той да му мисли как ще си плаща кредита.
-----------------
Вярваш ли си на тези глупости ? Ако да - жалко за теб.
-------------------
Лично аз се надявам на всичко това да му дойде края и да започнем да приличаме малко повече на по-цивилизована държава, но докато дичковци (не е лично обръщение, а нарицателно, за това е с малка буква) се подвизават на пазара на имоти няма да стане.
--------------------
Аз пък не се надявам. Поне докато се научим , че всеки трябва да се съсредоточи върху това, от което разбира и да не се опитва да разбира от всичко, съответно да си мисли, че и акъл може да дава.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход