Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?

Публикувано от okorosent 
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
22-12-2010 - 12:20:54
avatar
Quote
bah
ASSETION, това, че разни брокери са некоректни към теб, не ти дава право да обиждаш участниците във форума.
Нека се поддържа един нормален и разумен диалог, дори и възгледите по темите да са противоположни.

Голяма част от тези "некоректни" брокери са тип проба - грешка.
Опитват да побачкат брокерлъка няколко месеца, да видят стават ли, не стават ли.
Гадорията е, че през тези няколко месеца осират терена.
Пазара сам ги изхвърля извън тъч линията.
С какво, Дичо или Камелия са виновни за напразния оглед на къщата в Мрамор? С нищо.

Имам чувството че не си чел форума от месеци smiling smiley
Каквото повикало - такова се обадило.
дичо, камелия и компания си просят лошото отношение с тяхното такова...
Или според теб някакви брокери могат да ме обиждат а аз тях не?

п.п. благодаря на всички за разведряващите постове във форума... ще ви лиша за 10 минутки от присъствието си за да стана от леглото и да си направя кафенце...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
22-12-2010 - 12:43:41
Quote
dicho
Батенце, някой някого насила ли е карал да купува това, което си описал ?
Дичо аз не съм купил и такова нещо никога няма да купя.В момента попаднах на добри брокери имам впредвид не собственици на агенции а хора наемни работници.Дават всичко от себе си точни коректни но няма какво да направят.Старото строителство е в ужасно състояние.Новото маломерно и диво.За продавачите какво да ви кажа.Прости алчни тъпи лейки.След 2 години търсене най после си харесах 3 апартамента но собствениците луди.Определен огледа в 17:00 той ми идва след половин час и вика ама аз май съм взел друг ключ може ли след час.Стоим ние с брокера и чакаме.Иде мърльото отваря и ужас.Ами дори кофата за боклук не изхвърлена.И като види клиент иска 130000евро.А обявите в нета почнали от 100000 и свалени на 90000 поне в три сайта.Аз му казвам от 75000 почваме пазарлъка а той обиден.Повторих че ако е съгласен утре отиваме в банката и му превеждам кинтата няма кредити няма заеми.А те мислят.Брокера не може да бъде виновен за архитектурата на сградата разпределението на апартамента и за мръсотията вътре.Най лошото е че тарикатите собственици ходят в три агенции и в едната казват 130000 в другата 100000 а в третата 90000 и клиентите си мислят че брокерите са цигани.Не е вярно не са.Има много почтени и свестни хора мърша има навсякъде.Но българина е алчен злобен мързелив и прост.
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
22-12-2010 - 12:46:31
okorosent , що така се чувствам като ученик , след като прочетах написаното ? "Хайде деца, кой пръв ще отговори ?!", така ми изглежда, ама както и да е.
-------------------
можете да опишете както трябва
-------------
Да ми обясниш "както трябва" ? Щото знам, че различните хора искат различни подробности, а ти вероятно не знаеш, че няма как да са доволни всички, практиката е показала кое е най - доброто и ние го правим. Тези неща са проверени във времето и работят - четеш обявата, като имаш допълнителни въпроси - звъниш, толкова е просто. Ще се потретя - темата е изключително тъпа, никой не купува кв м, , а който е купувал или иска да купува имот, знае кое е важно



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-22 12:48 от dicho.
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
22-12-2010 - 12:50:47
Селянче дивно, модерно , има един стар виц - "Ти започна пръв", след всичката простащина, която показа тук и с която се гордееш, какво очакваш ?
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
22-12-2010 - 13:08:35
avatar
Вземай пример от иворадко...
може да е от твоя отбор... но не пада на нивото на простаците и селяните, дори когато си опонира с тях, запазва вежливия и благ тон и вежливата форма smiling smiley
Щом ти си нива над един простак и селянин, защо се излагаш да падаш до неговото ниво и всеки твой пост да завършва с обиди?
Дръж се на ниво бъди горд и достолепен брокер! Не бъди простак поредния простак във форума... smiling smiley
Промени приказката от убий простака с мълчание, на Убий простака с учтивост smiling smiley
толкова ли е трудно да се правиш че не си простак?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
22-12-2010 - 14:07:16
Quote
batko
Quote
dicho
Батенце, някой някого насила ли е карал да купува това, което си описал ?
Дичо аз не съм купил и такова нещо никога няма да купя.В момента попаднах на добри брокери имам впредвид не собственици на агенции а хора наемни работници.Дават всичко от себе си точни коректни но няма какво да направят.Старото строителство е в ужасно състояние.Новото маломерно и диво.За продавачите какво да ви кажа.Прости алчни тъпи лейки.След 2 години търсене най после си харесах 3 апартамента но собствениците луди.Определен огледа в 17:00 той ми идва след половин час и вика ама аз май съм взел друг ключ може ли след час.Стоим ние с брокера и чакаме.Иде мърльото отваря и ужас.Ами дори кофата за боклук не изхвърлена.И като види клиент иска 130000евро.А обявите в нета почнали от 100000 и свалени на 90000 поне в три сайта.Аз му казвам от 75000 почваме пазарлъка а той обиден.Повторих че ако е съгласен утре отиваме в банката и му превеждам кинтата няма кредити няма заеми.А те мислят.Брокера не може да бъде виновен за архитектурата на сградата разпределението на апартамента и за мръсотията вътре.Най лошото е че тарикатите собственици ходят в три агенции и в едната казват 130000 в другата 100000 а в третата 90000 и клиентите си мислят че брокерите са цигани.Не е вярно не са.Има много почтени и свестни хора мърша има навсякъде.Но българина е алчен злобен мързелив и прост.

С такъв материал работим в България, ако мислиш, че т.нар. купувачи са по стока.
А ти от 75000 евро надолу ли ще се пазариш, или нагоре. И не ти ли се струва, мечтателю, че си почнал от високо, можеше поне на 45000 да ги пробваш.
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
22-12-2010 - 14:21:43
avatar
Той е човека с парата!
може да почне и от свирка и дъвка ако иска!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
bah
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
22-12-2010 - 14:37:35
avatar
Quote
ASSETION
Той е човека с парата! може да почне и от свирка и дъвка ако иска!
Единия бил с парата. Другия, пък е човека с имота. Тя, така не става, джаста праста.
От пара, до пара, разлика голяма. Аз съм против вулгарното пазарене.
Ако ми изскочат с 30% по-ниска оферта насреща, веднага се разделяме.
При една сделка трябва и двете страни да се чувстват "като спечелили".
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
22-12-2010 - 14:50:50
avatar
Quote
bah
Quote
ASSETION
Той е човека с парата! може да почне и от свирка и дъвка ако иска!
Единия бил с парата. Другия, пък е човека с имота. Тя, така не става, джаста праста.
От пара, до пара, разлика голяма. Аз съм против вулгарното пазарене.
Ако ми изскочат с 30% по-ниска оферта насреща, веднага се разделяме.
При една сделка трябва и двете страни да се чувстват "като спечелили".


Мда така е аз затова като ми кажат цена двойно по висока от очакваната от мен, не се и занимавам да се пазаря.
А търся алтернативна оферта. Щото знам че няма да ми смъкне наполовина и не си струва да се занимавам...
но 30 % ...
ако приемем че ще го дадеш и на 85 а си го обявил на 100
нормално оня да каже 70
и да достигнете до 85 smiling smiley

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
bah
Re: Колко квадратни метра е 1 квадратен метър?
22-12-2010 - 14:59:07
avatar
Quote
ASSETION
Quote
bah
Единия бил с парата. Другия, пък е човека с имота.

ако приемем че ще го дадеш и на 85 а си го обявил на 100, нормално оня да каже 70 и да достигнете до 85

При такива разсъждения, разочарованията са неизбежни. Във форума с лекота се свалят по 20 - 30%.
Моите наблюдения показват, че реално отстъпките са 5 - 8%.

Ако приемем, че ще го дам за 85, аз бих го обявил в диапазон 89 - 93.
На оферта 100, едва ли, ще има огледи (освен от брокери).



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-22 15:02 от bah.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход