Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мина ли върха на кризата в България?

Публикувано от др. Иванов 
Re: Мина ли върха на кризата в България?
16-03-2009 - 15:37:01
Като е изгодно живейте под наем. Защо решихте, че някой ще ни набие, ако не си купите жилище. Голтаци е имало и ще има. То е до акъл, не до апартамент. Някой решил, че преди две години ще го купиш на 800 на дупка и ще чакаш две години на наем, но виж, ако го купиш сега на дупка за същите пари, ще ти дадат безплатна палатка и няма да плащаш още 2 години наем. Какво повече да кажа.

Барбароне, тази поговорка е за който има акъл, на тебе ни ти е работа да подлагаш всичко на съмнение, слушай какво ти говорят, тези дето имат нещо в джобовете. Ако лихвата 5-7-12 г. е 7-8% щяло да стане еди какво си. А да ти мина през главата, че след 12 г. на по 7% лихва с тези пари не можеш да си купиш една моторетка? От къде ги имаш парите, за да ги сложиш в банка? Имаш ги защото си продал нещо, дето при криза няма да го продадеш, или защото има икономически бум и за 5-6 г. си успал да спестиш нещо, а не си работил на три места за да си плащаш наема. Всеки хрантутник дето пише тук си живее в наследственият апартамент, дава още два също наследствени под наем и хитрее, каква делавера било да плащаш наем. Това ще го каже, който плаща наем. А който сам си е купил жилище, първо ще обясни защо го е купил, при положение, че е на сметка да си на наем, а тогава ще даде и акъл, какво да правят другите.

А за протокола: Къде точно в Белите брези цената е 800Е/м2 в момента? Защото аз виждам едни цени от средно 1250Е/м2, а новото е около 1100Е.

Re: Мина ли върха на кризата в България?
16-03-2009 - 15:41:08
другари тарикати е имало и по времето на алеко има и сега
предполагам, че ще има и в бъдеще
единствения начин за преодоляването им е рационалната сметка и подход
Re: Мина ли върха на кризата в България?
16-03-2009 - 16:56:04
др. Иванов - понеже следя цените в този квартал мога да ти кажа, че и 800Е се намира тук там. А тези с цени 1250Е/м2 и новото около 1100Е всеки ден бутат цените надолу.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
16-03-2009 - 17:07:22
др. Иванов Написал:
> Барбароне, тази поговорка е за който има акъл, на тебе ни ти е работа да подлагаш всичко на
> съмнение, слушай какво ти говорят, тези дето имат нещо в джобовете.

:} изкуфяло човече, 10 пъти мога да те купя, но за какво си ми :}
Пък и разбрах, че с радиоточки и бивши спортисти с Q.I. < 10 няма смисъл да се спори smiling smiley
Точно с твоите данни направих сметките, по всички правила на играта, даже ти предвидих 5% инфлация, но изглежда е много сложно за теб, за да разбереш какво съм написал и сметнал smiling smiley

П.П. да не се обиждат другите спортисти, и аз бях ватерполист в славните години на "Септември" smiling smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-03-16 17:47 от barbaron.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
16-03-2009 - 17:22:01
Сега можеш да супиш и на 800, както и преди 2 години можеше да купиш на 550. Това дето се появи сега на ниски цени сега приди никой не мислише, че може да го продаде въобще. Има 100-150 апартамента дето се въртят навсякъде и дето всеки ги пробутва, че цените общо падали, но и никой не ги купува, защото нищо не струват. Гледат се цените средно, апартаменти на "сметка" е имало винаги. В Докторската градина имаше цени по 4000, когато една позната едвам продаде един за 1500, защото беше намерила друг евтин в една от пресечките на Витошка. Вие сравнявате скъпите апартаменти от преди 2 години с най-окаяните сега. За да ти влезе в главата, което говоря, вземи и провери какви са цените на апартамент в един блок, който преди 2 години се е продавал за 800Е/м2 и ще видиш, че сега струва 1300. Или намери апартамент в центъра, който преди 2 г. да е струвал 1500, а сега 1200. Дотогава слушаш др. и си водиш записки.

Барбо, за да купите от мене дори 1 имот, трябва да направиш кооперация с всички пейзани от околноста и пак няма да ти стигнат парите.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
16-03-2009 - 17:30:48
др. Иванов Написал:
> Барбо, за да купите от мене дори 1 имот, трябва да направиш кооперация с всички пейзани от околноста и пак няма да ти стигнат парите.

Жабата се надувала, надувала, надувала, ... :}
Re: Мина ли върха на кризата в България?
16-03-2009 - 17:41:37
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Сега можеш да супиш и на 800, както и преди 2
> години можеше да купиш на 550. Това дето се появи
> сега на ниски цени сега приди никой не мислише, че
> може да го продаде въобще. Има 100-150 апартамента
> дето се въртят навсякъде и дето всеки ги пробутва,
> че цените общо падали, но и никой не ги купува,
> защото нищо не струват. Гледат се цените средно,
> апартаменти на "сметка" е имало винаги. В
> Докторската градина имаше цени по 4000, когато
> една позната едвам продаде един за 1500, защото
> беше намерила друг евтин в една от пресечките на
> Витошка. Вие сравнявате скъпите апартаменти от
> преди 2 години с най-окаяните сега. За да ти влезе
> в главата, което говоря, вземи и провери какви са
> цените на апартамент в един блок, който преди 2
> години се е продавал за 800Е/м2 и ще видиш, че
> сега струва 1300. Или намери апартамент в центъра,
> който преди 2 г. да е струвал 1500, а сега 1200.
> Дотогава слушаш др. и си водиш записки.

Прав си, но както ти казах следя този квартал доста активно.
Тези които продават на 1100 - 1300Е ги гледам как продават едни и същи апартаменти с месеци и всяка седмица бутат по 500 - 1000Е от цената надолу.
Дори няколкото апартамента които съм запомнил и всеки път се чудя дали не са ги продали като не ги видя да излезнат 2-3 дена като нова обява след още ден - два ги виждам отново с нова по-ниска цена.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
16-03-2009 - 17:48:54
Иванов, сам знаеш че си неубедителен в момента и говориш на изуст.Сега за какво му е на някой да купува на дупка в Брезите като има готови на 800-900.Къде били, ами и този саит да отвориш ще ти излезнат сума оферти на такава цена.Ако вземеш някой вестник или включиш и тези които ги оферират на 1 000, ама при пазарлък падат на 900 ще се удвоят и утроят.За теб апартамента е хубав ако е скъп.Ти не гледаш реалните качества на имота.Сигурен съм че ще кажеш че повечето са мезонети и това било набутвация-ама на много хора мезонета им харесва това е.Не всички са с еднакви вкусове.Пък и 3-стайни има доста, макар че Бели Брези е много малко кварталче и по принцип предлагането е ограничено.Ако търсиш във всички южни райони 800-900Е, без Ман. Ливади, ще видиш за какво иде реч.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
16-03-2009 - 18:06:50
Аз не говоря къде какво има, което никой не купува, независимо от цената. Въпросът беше някой да каже, колко струва сега апартамент, който преди 2 години на зелено е струвал 800, за да видим дали този, който го е купил се е набутал. Иначе като отвориш на Обеля 1, има ново на 667 и на 1200. В две сгради на 300 м. една от друга. И този с висакото цена последните няколко месеца с намаляването на апартаментите я вдига. Давал съм магазини на един адрес, единият на самата Пиротска, другият в същата сграда, но на пряката отстрани, разликата в цената на квадрат беше 8/осем/пъти. Затова се взима един обект или средно всички. Не се правят заключения от два различни апартамента, по различно време.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
16-03-2009 - 18:24:35
др. Иванов - ами тези дето са купили преди 2 години в момента не продават (защо им е да продават?) А тези, които продават все още живеят в мечтите си и са обявили някакви невероятни цени, което не значи, че толкова струва даденият апартамент.
Междудругото мен това много ме учудва. Някакъв апартамент на който са сложили плочки, боядисали стените, купили скъпи мебели изведнъж скача от 1000Е на 1400Е при положение, че нещата които са направили едва ли струват повече от 5000 - 7000E като се вземе в предвид амортизацията и пазарните цени.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход