Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?

Публикувано от ivoo 
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
19-07-2007 - 17:29:06
Само не се лъжете да изберете Мултитех. Нито са коректни, нито монтажа е прецизен, разкъртват безогледно и в стъклопакета има запечатъни мазни петна от пръсти и прах. Въпреки видните дефекти поставят стъклата и пишат съмнителен протокол за комисия която да прецени. Сега съм в процес на чакане да определят ден и час за посещение, пък кога ще сменят стъклата не се знае.
Някой имал ли е такъв проблем? Посъветвайте ме какво да правя?!
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
20-07-2007 - 16:24:12
Здравейте
Позволяваме си да Ви дадем няколко съвета при избора на дограма:

При избора на дограма е важно на първо място да попаднете във фирма, където ще Ви дадат пълна информация за различните профилни системи и техните възможни приложения.

За съжаление четейки този форум.... се оказва, че за характеристиките на една дограма е достатъчно да се напише само някоя марка профил... и това вече е гаранция за добра дограма.

Моля имайте предвид, че всяка марка профили има поне 2 или 3 различни системи.... и не е безразлично слагайки си определена марка... дали тя е 3,4 или 5 камерна и съответно с каква дебелина на стените е, с какъв набор от профили е, с какъв тип укрепвания /при PVC/ а при алуминият с прекъснат термомост.... каква е дебелината на профила, каква е дебелината на прекъснатия термомост, колко са броя уплътнения, какви сертификати има съответния профил и къде бива препоръчван от фирмата- производител на профил.

Всяка фирма- производител на профили има профили в различни качествени и ценови категории.

Всяка фирма- производител на дограми избира с какви системи от ПРОФИЛИ да работи. В зависимост от класа профили /от една и съща марка/ може да има доста голямо ценово и качествено различие на продукта дограма.

От огромно значение се оказва опитността на фирмата- производител на дограма как ще комбинира ПРОФИЛНА СИСТЕМА-СТЪКЛОПАКЕТ-ОБКОВ-УСЛУГИ така че крайния продукт дограма да съответства на определени изисквания.

От огромно значение също е и технологичната обезпеченост на фирмата- производител на дограми по отношение- здравина на сглобките, гаранционно поддържане на подвижни части и механизми и херметичност на стъклопакетите- НЕЩАТА , които зависят от фирмата производител на дограма.

Това са само малка част от нещата.... които би трябвало да се гледат.........

Ще се постараем да Ви предоставим ДОПЪЛНИТЕЛНА информация.

С уважение: инж.Даниела Памукова- технически консултант SKY LINE
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
19-09-2007 - 17:59:05
Здравейте!

И аз съм пред избора на нова дограма и ще се радвам на съвет.
За сега съм се спряла на PVC дограма, KBE 5-камерна с к-стъкло или SCHUCO пак 5-камерна, но с 32мм стъклопакет и в момента в промоция(на цената на 3-камерната). Дали има нужда на по-широкия стъклопакет да се слага к-стъкло? И някой има ли наблюдения кой от 2-та профила е по-добър? Трябва ли стъклата да са с различна дебелина? Става въпрос за къща в полите на Витоша, където зимата е доста по-студено.



Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
19-09-2007 - 19:22:30
Виж темата за К стъклото.
А относно профилите-които и от 2 да избереш няма да сгрешиш (ако не е менте)
Инвестирай пове4е в стъклопакета, не в профила.
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
28-09-2007 - 20:16:12
Абе то хубави профили има, ама и най-хубавия профил може да се съсипе в цеха на фирмата, защото реално там се прави дограмата! Стъклопакета (както вече са ти казали) е много важен, защото от него зависят основно изолационните свойства, но и самите профили не са по-маловажни, тъй като той не е самостоятелна единица, ами се монтира на тях. А и накрая като се добави фактора монтаж и всичко става твърде имагинерно.
Така, че ти добре си си харесал профилите (хубави са), но си избери фирма, която ще ти изработи и монтира, също толкова качествено дограмата.
Гледам, че единия избор ти е schuco и поради тази причина не ти препоръчвам да ползваш услугите на Алу пласт. Мърлява израборка в цеха им и още по-мърляви монтажници (да не употребявам по-силни думи), на които трябва да им висиш на главите и да им гледаш в ръцете, за да не направят гаф. С две думи, цялостната услуга на въпросната фирма е с ниско качество. Язък за хубавите профили и обков на schuco, които съсипват.




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-09-28 20:30 от dennis.
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
16-11-2007 - 16:14:16
ЗДРАВЕЙТЕ
АЗ ВИ ПРЕПОРЪЧВАМ ФИРМАТА АЛУМИНА ГЛАС . АЗ СЪМ ПОРЪЧАЛА ДОГРАМА ПРИ ТЯХ И СЪМ МНОГО ДОВОЛНА.СМЕНИХ СИ ДОГРАМАТА НА ЦЕЛИЯ АПАРТАМЕНТ И НЯМАХ НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ.
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
23-11-2007 - 21:04:14
pvc ли е дограмата и има ли офис ж софиа?Скъпо ли излиза ?
СААВ
23-11-2007 - 21:16:57
avatar
Аз съм фен на СААВ - с 5 камерен профил 76мм на Саламандър и к-стъкло нещата заспиват. 5 години гаранция на обкова и 80 години гаранция на профила...е малко е скъпичко, но от това ако ще спестявате стойте си с дървената дограмаsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
23-11-2007 - 21:38:58
Хора не си поръчвайте дограма от фирма MULTITECH .Страшни мошеници са .С жена ми си поръчахме дограма от тях.Отидохме в офиса на бул.П.Славейков 25 да си поръчаме дограма.Там два часа обеснявахме на служителката Габи каква дограма искаме и как искаме да се отварят вратите.След като подписахме договора чак след месец ни се обадиха че ще дойдат да монтират дограмата.След два часа закъснение дойдоха двама монтажници който като чели за първи път слагаха дограма.Вместо с гумен чук слагаха стъклодържателите с метален чук.Режеха с флекс алуминиевите стъклодържатели за да ги напаснат.Отделно ни бяха объркали една врата за посоката на отваряне и казаха че ще оправят грешката.Другата врата беше с два надрани профили.Обещаха да ги сменят.След два дена се обадиха че ще монтират вратата на другият ден в 10.30 и да осигурим човек.След доста чакане и постоянно обаждане на тел 810 30 30 на фирмата чак в 16 часа ни обесниха че монтаж няма да има и трябва да доплатим 92 лева за оправяне посоката на вратата.Когато отидохме в централният офис на Обелско Шосе 7 след дълги преговори по тел накрая дойде една служителка и ни посрещна на стълбите защото тяхната фирма няма стая да посреща клиентите си.След два дена дойдоха и монтираха вратата и донесахо 4 стъклопакета от който счупиха идиния.На другия ден сложиха друг.А днеска дойдоха и взеха другата врата и е донесоха в такова състояние че все едно е сглобена в някой гараж.Общо изгубих 5 дена и сумати нерви и въобще не съм доволен от дограмата.

Не си поръчвайте от фирма MULTITECH дограма

:g: :g: :g:
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
10-12-2007 - 16:24:15
Здравейте.Аз ви препоръчвам Табаков ООД.Много съм доволен и от цени и от качество,а бе от всичко.Имам 2 апартамента-преди време ми слагаха алуминиева на вилата в едно село до банско,сега на апартаментите ПВЦ.Много съм доволен.
даже имам и някакъв тел.0878559979 който мисля че още съществува.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход