Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?

Публикувано от ivoo 
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
17-01-2007 - 18:16:42
Аз поръчах моята дограма от фирма БИНПЛАСТ ,момчетата, които работят там са отзивчиви и коректни ..изпълняват поръчките си в срок. Моятя дограма е РОПЛАСТО .. Иначе фирмата освен с Ропласто работи и с Кьомерлинг, Рехау, Шоко ,Елвиал и Вайс ето и сайта им .. но не съм дигурен дали цените са актуални .. за всеки случай се обадете да проверите .. [www.binplast.hit.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-01-17 18:31 от muskulche.
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
17-01-2007 - 22:59:52
не знам за дограмите,но като ви потрябва човек за обръщане на прозорци,познавам много добри майстори много е важно да се затвори след дограмата и от вън се измазва с бял теракол а дограмата ми бе6ше от ролпласт много добра излезе и ниама конденз ако искате давам ви тел на маисторите 0885443637 smiling smiley
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
18-01-2007 - 10:22:32
Quote

Иначе фирмата освен с Ропласто работи и с Кьомерлинг, Рехау, Шоко ,Елвиал и Вайс

Фирма, която работи с толкова много профили, определено ги поръчва на ишлиме и вероятно само ги монтира... Никой не поддържа набор от толкова разнородни фрези. Машините за РVС все още са си скъпи.
Преди няколко години правихме проучване за наш клиент в строителната камара в Германия. Там в класацията най-отгоре бяха SCHUCO и Кьомерлинг. Всяка си имаше и плюсове и минуси, но общо взето това е предпочитанието. За Шуко, обаче, препоръчвам механизми на SIEGENIA. Причината - тези от системата имат пласмасови елементи и по-често се развалят, а SIEGENIA в общи линии си е лидер в правенето на качествен обков. На Кьомерлинг мисля беше мааалко по-висок коефициента на топлопреминаване.
Предполагам, нещата понастоящем не са много по-различни. А и годините, които дават гаранция за профила срещу стареене е по-скоро 50 / в заводски условия - изкуствено състаряване/.
От българските - като че най-добра се оказва PROFILINK. След това ВАЙС и накрая БЛИК.
Подозирам, че количествата, които сериозно бълват в последните 2 години няма как да ги осигурят с нещастния брой екструдери, с които разполагат и за това се налага да прибягват до услугите на югоизточната ни съседка. :crazy:

Иначе мой съвет е да се търси фирма, която би поела и във времето ремонтите по дограмата. Слабото място са механизмите при качествените РVС профили - нека винаги да може да се разчита, че някой ще се отзове да ви ги пререгулира при необходимост. winking smiley
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
21-01-2007 - 21:08:57
Quote

Фирма, която работи с толкова много профили, определено ги поръчва на ишлиме и вероятно само ги монтира...

За мен няма значение дали дограмата е на ишлеме ...и дали фирмата само монтира ...За мен е важно да е качествена услугата и съответно когато имам проблем ..той да бъде отстранен или като искам нещо да ми бъде направено ..то да бъде както трябва !
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
29-03-2007 - 23:07:56
Здравейте
планирам да сменя дограмата с ПВЦ. Спрял съм се на Рехау и Вайспрофил. Някой имал ли е работа с фирмите, монтиращи този вид дограми?
Днес бях в офис на СИДО и меко казано бях обслужен лошо.
Все още обаче, не знам каква ми е ползата от три или петкамерна дограма РЕХАУ.
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
30-03-2007 - 09:14:51


Защо не опитате при фирма "Валда". От три години нямам никакъв проблем.Офисът им е на бул. "Дондуков" в дясно малко преди бул. "В.Левски"
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
30-03-2007 - 10:30:45
Ние също сме много доволни - сложихме на къщата Рехау от Валда. Много добре ни я изработиха, със заваръчен шев като конец. Като сравнявам преградите на балконските врати с тези в къщи, които са правени от друга фирма и са Шуко, разликата се вижда много добре в изработката. Успех!
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
04-04-2007 - 13:37:48
Ние си поръчахме от най- новия тип дограма ZENDOW, като си избрахме заоблен профил отвън и отвътре със сиви уплътнения с обща дебелина 70 мм с пет камери. Залепването на ъглите на дограмата е само 0,2 мм и абсолютно не се вижда и не се налага специално почистване. Стъклопакета си поръчахме троен 36 мм с подобрена термоизолация. Фирмата, към която се обърнахме се отнесе изключително професионално към работата- посети ни на място техен консултант, избрахме най- подходящите конфигурации за нашия апартамент, достави ни се в срок дограмата, демонтажа и монтажа бяха извършени много акуратно.
мога да ви оставя телефона на фирмата, ако някой прояви интерес- 02/931-81-33
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
04-04-2007 - 15:14:45
Ние си поръчахме дограма GEALAN, немска е, шесткамерна, със сиво уплътнение, заоблен, най-доброто досега. Много сме доволни от фирмата, тя е EUROSTILL, като отношение , монтажници и дори за демонтажа на дограмата. Ако проявите интерес, давам и тел. 931 31 97, единият от офисите е на Христо Ботев. Успех! winking smiley
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
04-04-2007 - 16:13:25
Ние си сложихме VEKA в хола, а в салнята и детската БЛИК. Няма никаква съществена разлика, освен цената. Пета година и да чукам на дърво засега нямаме оплаквания.
Слижи ни я една фирма на Лъвов мост, на спирката - България Интернешънъл имат безплатен телефон за консултации - 0800 11611.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход