Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?

Публикувано от ivoo 
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
19-01-2008 - 18:31:28
mindi Написал:
-------------------------------------------------------
> А ако имате пари, вземете си дърво или алуминий с
> дърво.

Хайде сега, ако можем, за по-тъпичките като мен, да кажем ЗАЩО?
moody smiley:
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
24-01-2008 - 13:55:13
Аз прових скоро нов апартамент и си сложих ПВЦ Комерлинг/5 камерна с имитация на дърво и с топлозащитно стъкло/ и смятам, че не съм сбъркал. И други мой близки имат същата марка от повече от 8 г. и са много доволни. Това е основното всеки направил своя избор да си остане удовлетворен за себе си. В крайна сметка всичко в жилището си го ползваш ежедневно ТИ и трябва да имаш добри и положителни емоции около неговия избор, доставка и монтаж, кофти спомени - трудно се забравят.
Моят скромен опит за всички поръчкови домашни придобивки показва:
- "Не се подвеждаите по цена" - тя никога не е тази която очаквате/при поръчки/
- "Не вярвайте на обещания и суперлативи от самия производител"
- "Нова фирма без история - голям, непремерен риск"
- "Не давайте авансово пари преди да сте уговорили всички подробности"
- "Поръчки само при фирми с добри отзиви и място на пазара - проверени"
- "Капаро, при изрядни документи - цени, условия, срокове, - то не се връща"
- "Доплащайте само и единствено при получена стока и 100% свършена работа"
- "Гаранциите не са това което очаквате - винаги има условности"
- "Доставката и монтажа се уговарят, но никога не се заплащат - предварително"
- "Красивите, скъпите, радващи окото вещи не стават за ежедневна употреба"
- и още много др. g:
СПОДЕЛЕТЕ, МОЛЯ И ВАШИЯТ ОПИТ:
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
24-01-2008 - 15:56:57
Proizvodstvo i montaj na PVC i AL. Dograma, WEISS, VIVI, ALUMIL. Garantirano kachestvo, korektnost.

0886/902074, 76
MVL
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
24-01-2008 - 16:54:20
ОТНОСНО: Proizvodstvo i montaj na PVC i AL. Dograma, WEISS, VIVI, ALUMIL. Garantirano kachestvo, korektnost.

0886/902074, 76

Адрес на офис и стационарни телефони липсват - ВНИМАНИЕ!!!
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
25-01-2008 - 17:47:20
моля, дайте съвет за фирма РРП Фенстер ООД и дограмата, която предлагат - Thyssen Polymer, както и за качеството на извършваните услуги?

предварително благодаря за получените отговори.
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
25-01-2008 - 18:53:20
за kralimi:

ето на този линк /в пдф формат/ обърнете внимание, госпожо, колко стомана се слага вътре в профила.
[www.profine-group.com]

Сега се замислете неподсилен мек материал как ще се деформира във времето, като ПВЦ-то и без това има голямо линейно разширение /в сравнение с алуминия/. Надявам се при вас да са сложили повече...не знам дали и като немски са ви го продали. Може и да е немски , знае ли човек. При положение, че има завод в Румъния, може пък от Германия да го внасят. Не че ако е произведен в Румъния е кой-знае колко по-лош...


И още нещо - не знам за каква нелоялна конкуренция говорите - нито съм на заплата в рехау, нито във века. Писах, че самият профил няма толкова голямо значение. Ей тези нещица, дето обикновеният човечец не ги разбира са по-важни - армировка, качество на монтажа, мислено ли е като са взимани размери - кое как ще се застъпи, качество на обкова.

за Любо

Защо дърво или дърво с алуминй?
- дървото е перфектен изолатор
- дървото е леко /бавно се амортизира обкова, крилата са леки/
- алуминият е неорганичен климатоустойчив материал с ниско линейно разширение -
Ако се съчетаят прозорецът направо става супер - добре изолира без да кондензира (каквото се случва само с алуминий) и не се поддава на слънце/мраз
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
29-01-2008 - 12:33:43
За Gerlig

Фирма Фенстер е ок. Миналата пролет ми правиха целия апартамент. Хубавото беше , че ми осигуриха майстор за подзиждане и шпакловки около поставената дограма. Профилът на Тисен е един от най-добрите, аз често пътувам до Германия и там много приятели ми препоръчаха този ПВЦ профил. Доволна съм от профила и от фирмата, дойдоха на датата, определена за монтаж, на следващия ден дойде майсторът за шпакловки и за 3 дена приключих с ремонта без катаклизми! Мисля, че смело можете да си поръчате дограмата там! Цените са им добри и наистина е Тисен.
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
29-01-2008 - 19:09:42
На мен основно това ми хареса, че правят всичко накуп и няма да ми се налага да търся майстори за довършителните работи.

Благодаря!
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
30-01-2008 - 15:48:35
и аз бях така....много търсих и накрая едни познати ми препоръчаха една малка фирма,но за сметка на това...съм изключително доволна,сложих си ПВЦ-4 камерно с прословутото Ка стъкло,в кухнята( преди година) и сега съм си поръчала за целия апартамент.Цената е добра и качесвото сравнение с "ролпласт" от които вече патих,по добре някоя по малка фирма-е не е гаранция ....

Фирмата към която поръчвах е Лаура или Лаутра не съм сигорна,имам и един телефон
958 97 65..
winking smiley
Re: Каква Пвц дограма да избера и коя фирма?
22-02-2008 - 09:58:07
Абе незнам ама Рехау си е Рехау.По-добри нема.Единствени вече дават 10 год.гаранция на профила.Тия дето дават 20-30-40 и незнам там колко още год.гаранция просто нямат такова законово основание да дават толкова години.По закон в България най-много може да се дава максимум 5год.а единствени Рехау имат такъв сертификат удостоверяващ това.Тези работи лично съм ги проверил в Табаков които са техен представител и които ми сменяха дограмата.Те от своя страна ми дадоха и 3 год.пълна гаранция за извършените монтажи.Евала!!!
Поне знам със сигурност че не е Турска,Китайска или Българска която кат пекне едно слънце и пожълтява.Доколкото малките фирми днес ги има утре ги няма-гаранци франция winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход