Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тротоарни плочи - рецепта

Публикувано от junior70 
Re: Тротоарни плочи - рецепта
14-09-2010 - 11:25:56
Много лошо! А на мен ми я казаха като рецепта от която стават здрави плочи, явно съм си прецакал двора.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
14-09-2010 - 14:38:57
Quote
zekor
Много лошо! А на мен ми я казаха като рецепта от която стават здрави плочи, явно съм си прецакал двора.

Не се стягай колега! Ще изкарат много години,но наистина не е редно да правиш тротоарни плочки от каменно брашно за пазара!За тротоарните плочки има стандарт и да излезеш на пазара трябва да имаш протокол от акредитирана лаборатория за анализ на съответствието със стандарта.Освен това трябва да имаш въведена Система за управление и контрол на качеството. На клиентите издаваш Декларация за съответствие и фактура ,а не някакъв сертификат,както ти иска твоя познат! Примерното съдържание на декларацията го има в приложенията на стандарта! После си правиш лоби в някой общински съвет и ставаш № 1,защото за тротоарни плочки основно се харчат средства от общините!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
16-09-2010 - 09:37:15
Здравеите.Някои знаели как се прави ефекта на бетоновите отливки,имам в предвид овлицовъчните!Получават се едни приливащи цветове на лицевата страна и е доста ефектно!Не вярвам това да се прави след като извадя отливката!Благодаря ви!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
16-09-2010 - 18:09:55
avatar
вариант 1 - с различен цвят смес, която слагаш преди другата
вариант 2 - с бои, които трудно ще откриеш в БГ

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: Тротоарни плочи - рецепта
17-09-2010 - 14:55:15
avatar
Re: Тротоарни плочи - рецепта
18-09-2010 - 23:00:55
Quote
complast
Виж тука!
[www.salmero.eu]

Това са киселинни оцветители колега,пък аз знам,че всичко което понижава рН на бетона съкращава експлоатационната му годност и води до "озъбване" на повърхността. Ако това се прилага при външни условия ми се струва,че бързо ще се покаже чакъла отдолу,освен да са големи тарикати и да са сложили буфер,което е сол на дадената киселина и пречи на водородния пренос,обаче силно се съмнявам!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
24-09-2010 - 10:32:23
Колеги,изпадна ми от един завод така наречения ШЛАМ “абразивен и метален прах - смесено“Та - идеята ми е:Дали може да се използва като инертен матерял в бетона,защото за настилка е чудесно!Като се намокри и след това става като бетон!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
24-09-2010 - 20:21:54
Типичен химически състав, както е изразено в процент от теглото, на стомана шлака, например, е както следва:

CaO: 50.4% СаО: 50.4%

SiO 2 : 15.3% SiO 2: 15.3%

Al 2 O 3 : 1.00% Al 2 O 3: 1,00%

Total Fe: 16.3% Общо Fe: 16.3%

P 2 o 5 : 2.28% P 2 O 5: 2,28%

TiO 2 : 1.66% Tio 2: 1,66%

MnO: 5.21% MNO: 5.21%

MgO: 2.01% MgO: 2.01%

V 2 o 5 : 1.21% V 2 O 5: 1,21%


Така,че добавяй желязния отпадък по отношение на цимента около 16 %! Това по-горе е извадка от патент точно по твоя въпрос!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
24-09-2010 - 22:28:04
avatar
Баш тоя "материал" може да се използва за горния/износоустойчивия / слой на плочките .Притеснява ме само наличието на 50% CaO който всъщност е негасена вар.А негасена вар /силен ускорител на свързването/ не се
допуска повече от 2-3 %.от масата на цимента.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
25-09-2010 - 10:46:00
Благодаря ви колеги!Предполагах,че този ШЛАМ може да се използва,но - съм все още новак с бетоните и реших първо да се консултирам с вас!Тези 16% от цимента,от масата на цимента ли да ги сметна или от обема,защото този отпадък е тежичък?И как да го ползвам само за горния износоустойчив слой на плочките?Отделна направна смес ли трябва да направя?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход