Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тротоарни плочи - рецепта

Публикувано от junior70 
Re: Тротоарни плочи - рецепта
24-08-2010 - 21:10:09
Здравете вс.бетонджии.Искам да споделя какво забърках днес!Сложих в бъркачката равни по обем части перлит и цимент!След това напълних 1 калъп и го вибрирах!Според вас дали,ще стане нещо като ИТОНГ?Защото такъв е замисъла ми!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
26-08-2010 - 08:18:35
avatar
с перлита се слагат и други неща, а зависи и каква ти е бъркачката

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: Тротоарни плочи - рецепта
28-08-2010 - 12:45:19
А , били споделил ако знаеш какво още се слага? А бъркачката ми е обикновенна!Благодаря ви предварително!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
28-08-2010 - 14:25:00
Перлита е много хигроскопичен и влагата я задържа около 6 месеца.Сложи малко полимер, но с обикновенна бетонобъркачка става много трудно.Фло някъде беше препоръчал и фибри.Опитай.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
28-08-2010 - 14:56:56
Quote
dimitrovv
Перлита е много хигроскопичен и влагата я задържа около 6 месеца.Сложи малко полимер, но с обикновенна бетонобъркачка става много трудно.Фло някъде беше препоръчал и фибри.Опитай.
Това е верно,че е хигроскопичен и не само това,ами трябва да се отчете ,че структурно съдържа 3-5 % вода и като не се внимава с направната вода изведнъж се разтича.Фибрите ,ако се използват, помагат против разслояване,докато се пълни перлитобетона във форми или кофражни обеми и се вибрира.Иначе перлитобетона е много подходящ за термоизолации на котелни помещения ,камини ,пещи и други с голям риск от пожари,както и много добър звукоизолатор.Перлита може да се използва и съвместно с пясък и други материали за направа на леки бетони!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
28-08-2010 - 15:26:35
avatar
Quote
neno.penchev
Според вас дали,ще стане нещо като ИТОНГ?Защото такъв е замисъла ми!
Ако искаш да получиш нещо като Итонг пробвай с полистиролени топчета.
А иначе не се препоръчва да се бърка перлит с гравитачна бетонобъркачка.
Re: Тротоарни плочи - рецепта
28-08-2010 - 18:51:47
За вибриране-вибрира се перлитобетона.Ама какви са му пропорциите лично аз и идея си нямам.Виждал съм как се прави под на една стъкларна.По норматив отдолу трябва да е бетон с много добри изолационни свойства и като ги питах какво ползват-казаха,че е перлитобетон.Изляха си го все едно е плоча,отгоре с нивел-вибратор и толкоз.Като съвсем нормален бетон си изглеждаше.
Те това е машината и едва ли се ползва само за специални бетони-съвсем обикновен вибратор си е:
Re: Тротоарни плочи - рецепта
28-08-2010 - 20:58:37
Quote
salvador
За вибриране-вибрира се перлитобетона.Ама какви са му пропорциите лично аз и идея си нямам.Виждал съм как се прави под на една стъкларна.По норматив отдолу трябва да е бетон с много добри изолационни свойства и като ги питах какво ползват-казаха,че е перлитобетон.Изляха си го все едно е плоча,отгоре с нивел-вибратор и толкоз.Като съвсем нормален бетон си изглеждаше.
Те това е машината и едва ли се ползва само за специални бетони-съвсем обикновен вибратор си е:

Пропорциите са според предназначението:под,стени,изолация до 1800 кг/м3!
Re: Тротоарни плочи - рецепта
28-08-2010 - 21:58:52
Re: Тротоарни плочи - рецепта
28-08-2010 - 22:41:22
Колега bulhomes ,това което показваш не е перлит ами стиропор на топчета!
Набъбнал перлит.

Съобразно зърнометрията се произвеждат две марки марки набъбнал перлит:

Марка А – фракция 0 – 3.0 mm. Високоефективен, лек, бял, насипен топлоизолационен материал, биологически устойчив, инертен, практически негорим. Използва се основно в строителството като топлоизолационна посипка в широк температурен диапазон (до + 9000 С). Като пълнител в разтвори за приготвяне на мазилки, в това число и при изготвяне на огнеупорни разтвори и замазки. Употребява се изготвяне на топлоизолационни бетони и направата на топлоизолационни изделия и др.

Марка В – фракция 0 – 1.2 mm. Високоефективен дребнозърнест набъбнал перлит, лек топлоизолационен материал, който се използва като топлоизолационна посипка в температурен диапазон до -2000С. Влиза и в състава и на сухите мазилки.

Набъбналият перлит се предлага в опаковки от 100-литрови полиетиленови торби.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-28 22:51 от фло.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход