Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Водно подово отопление

Публикувано от Колев 
Re: Водно подово отопление
15-04-2011 - 13:28:48
Фло за съжаление тези продукти струват толкова, независимо къде. И на мен ми се иска да правя оферти на клиентите с които ще се съгласяват без даже да се замислят, но нещата си имат цена и ние не можем да го променим колкото и да ни се иска хляба да е без пари... sad smiley

bulhomes серпентина за фреон? Имам една идея как може да се направи, но ще ми трябват малко данни за фреона и това какво точно мислиш да правиш с него...

www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
Re: Водно подово отопление
15-04-2011 - 16:51:06
syncho,като видях обикновено бронзово шибърно кранче от 264 лв .бройката и одма се сетих за Хюстън! Може да е от платина,не знам!На цената на това кранче ще си направя цялата арматура на водното подово плюс каса бира и 2 кг агнешко от 14 лв.килото за водните проби:]
Re: Водно подово отопление
15-04-2011 - 19:39:52
Абе да ти кажа, че и аз нямам данни. Засега ми е идея, ама не мога да намеря човек да я направи. Идеята ми е да заменя външното и вътрешното тяло на климатик със серпентини. С едната ще охлаждам водата в 80л бойлер, която пък ще пускам към конвекторите за охлаждане на стаите. Другата - да топли вода за къпане и за басейна..
Re: Водно подово отопление
15-04-2011 - 22:57:47
Quote
bulhomes
Абе да ти кажа, че и аз нямам данни. Засега ми е идея, ама не мога да намеря човек да я направи. Идеята ми е да заменя външното и вътрешното тяло на климатик със серпентини. С едната ще охлаждам водата в 80л бойлер, която пък ще пускам към конвекторите за охлаждане на стаите. Другата - да топли вода за къпане и за басейна..

Ами термопомпа вода/вода.Вътрешния кръг охлажда къщата ,външния кръг топли басейна.На много места така си правят хората.
Re: Водно подово отопление
16-04-2011 - 00:00:38
Нещо не мога да уцеля човека. Говорих с един от Монтана, който си е баш производител на термопомпи - вече 2,3 седмици не ми е дал отговор (оферта)...
Re: Водно подово отопление
16-04-2011 - 00:42:22
фло...тоя път пишеш наизуст.Смятай и ще видиш къде бъркаш.Басейна и къшата са близки по обем.Богаташите си ги правят басейните с олимпийски размери,ама на тях и къщите са им "олимпийски".Стандартна къща с обем 500-600 м3 си е точно толкова,колкото и един среден басейн 20-25х10х2.
По тая логика,с енергията,издърпана от кубичен метър въздух в къщата,ще трябва да греем кубичен метър вода в гьола...Ще стане,ама друг път,както се казваше в оня дърт филм.
Re: Водно подово отопление
16-04-2011 - 09:28:29
Quote
salvador
фло...тоя път пишеш наизуст.Смятай и ще видиш къде бъркаш.Басейна и къшата са близки по обем.Богаташите си ги правят басейните с олимпийски размери,ама на тях и къщите са им "олимпийски".Стандартна къща с обем 500-600 м3 си е точно толкова,колкото и един среден басейн 20-25х10х2.
По тая логика,с енергията,издърпана от кубичен метър въздух в къщата,ще трябва да греем кубичен метър вода в гьола...Ще стане,ама друг път,както се казваше в оня дърт филм.

salvador...и тоя път не пиша наизуст! Свържи се с един наистина специалист в тази сфера:инж. Борис Ценков на tsenkow@abv.bg! Той ще ти каже как ги прави тези системки с термопомпа,така ,че едновременно да се охлажда къщатаи да се топли водата във външния басейн и къде са ги слагали!
Re: Водно подово отопление
17-04-2011 - 06:25:17
Фло, аз мога ли да пиша на тоя човек?
Re: Водно подово отопление
17-04-2011 - 10:21:58
Quote
bulhomes
Фло, аз мога ли да пиша на тоя човек?

Пиши му колега,човека е специалист и това,дето те интересува му е професията!
Re: Водно подово отопление
19-04-2011 - 16:02:02
фло аз не мога да разбера какво толкова ти харесват тия кранчета, че от едно време все с тях се захващаш... това са просто примерни снимки на арматура... който е решил да си взима такъв кран знае за какво става въпрос и няма да му направи кой знае какво впечатление снимката.

www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход