Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

5 века не успяха да ни заличат от лицето на земята...

Публикувано от Кремена Дойнова 
Re: 5 века не успяха да ни заличат от лицето на земята...
26-01-2006 - 14:48:41
Кремена,

Няма невъзможни неща! Има неща, които НЯКОЙ не може ! :}

Обаче това конкретно е напълно по силите на всеки човек, мисля аз. Стига да има сърце и душа. И "...стига да имаш един приятел, който да е като теб мечтател smiling smiley, ще оцелееш, ще запазиш Дон Кихот в себе си, Робинзон, Гъливер.." - както се пееше в една стара българска естрадна песен от "заклейменото време" - мисля, на Щурците беше.

И не плаши така Колегата Начев smiling smiley той е рицар по душа, няма да излезе извън рамките на приличието при никакви обстоятелства :} Самият факт, че ти иска разрешение за закачка, би следвало да ти е достатъчен.
Ами от 1944 до 1989 година емигрирането се третираше като престъпление (измяна на родината) и съвсем естествено сега младите хора бързат да наваксат. Освен това мероприятията на народната власт доведоха до акумулация на много проблеми, които сега избиват. Та някъде около 2030 - 2050 година населението ще се стбилизира на какво ниво и в какъв етнически състав е трудно да се прогнозира. Може само да се предполга, че ако нямаше насилствена колективизация на село и нямаше национализация, планова икономика и политически репресии сега щяхме да бъдем една страна примерно като Гърция, която е бедна от Европейска гледна точка но много богата според нашите разбирания. Та към 2030 - 2050 при благоприятно развитие на нещата ще бъдем на нивото на днешна Гърция и може да се очаква че нещата ще се променят в положителне посока. Разбира се има и дриги фактори, които са от значение, но тези които написах са най съществените!
Re: 5 века не успяха да ни заличат от лицето на земята...
26-01-2006 - 15:34:33
A така сега, хванах ли те :} ..."Няма невъзможни неща!", ами ДА права си, ама когато аз се опитвам да ти "докажа" нещо ТО ИЗВЕДНЪЖ СЕ ОКАЗВА НЕВЪЗМОЖНО!!!

:] :] :]

Неее, шегичка smiling smiley

А от Г-н Начев не се плаша winking smiley , пък и той няма какво да се плаши и шамар да е ще е виртуален :}
Re: 5 века не успяха да ни заличат от лицето на земята...
26-01-2006 - 15:41:58
Кремена, какви са тия шегички ?!

Ами не съм казала, че нещо е невъзможно, може да съм казала, че нещо ТИ НЕ МОЖЕШ :} Като например да ми докажеш нещо..... :}

А Колегата ако знаеш колко е чувствителен, даже и към виртуален "бой" smiling smiley "Дон Кихот" е, к'во да го правиш.... :}
Re: 5 века не успяха да ни заличат от лицето на земята...
26-01-2006 - 15:54:02
winking smiley

Ооооо, една дузина ще ти извадя най-малко :}
Ааааа, грешиш и в предположението си, че някога съм се стремяла да ти доказвам нещо :} (ако въобще нещо подобно е имало то то е било в """"winking smiley

Или всеки "разговор" тук е опит някой да се докажеmoody smiley или нещо да се докаже confused smiley
Re: 5 века не успяха да ни заличат от лицето на земята...
26-01-2006 - 16:16:59
Виж сега - то е въпрос на подход към нещата.

Аз лично, когато твърдя нещо или изказвам мнение, съм свикнала да го доказвам или поне да се опитам да го докажа. С цел да не звучи голословно и празно. Т.е. опитвам се да покажа на другите какви са основанията ми за това мнение, "защо аз мисля така". Нещо като доказателствата на теореми smiling smiley е, разбира се, винаги има някакви аксиоми, от които да тръгнем, но стъпвайки на тях, цялата постройка нататък трябва да е логична, вътрешно-последователна и обоснована.

Е, разбирам, че много хора смятат, че тази постройка е необходима само за научни трудове smiling smiley, а в реалния живот, още повече в анонимен форум всеки може да си дрънка каквото си иска. За мое съжаление, аз не мога така- може и да е някаква деформация smiling smiley За съжаление, защото този подход ми струва време и усилия, които бих си спестила иначе, но пък всеки е такъв, какъвто е.
Re: 5 века не успяха да ни заличат от лицето на земята...
26-01-2006 - 16:41:29
Права си :]

но все пак да не забравяваме , че като се зачетем - кой във вестниците, кой в учебниците - опасноста да загубим представа за реалноста е реална smiling smiley
Re: 5 века не успяха да ни заличат от лицето на земята...
26-01-2006 - 17:06:53
Говорим за начин на мислене, а не за източници на информация.

Колкото до реалността, конкретно по темата мисля, че аз имам доста по-реална представа от тебе - защото живея тук :}
Re: 5 века не успяха да ни заличат от лицето на земята...
27-01-2006 - 13:07:09
Да ако нямаше национализация и последвала реституция, нямаше некадърни, бездарни, мързеливи, непредприемчиви хора да притежават скъпа собственостsmiling smiley Щяха одавна да са пропили, проиграли и загубили всичкоsmiling smiley
И пазарът щеше да е по-предвидимsmiling smiley Както е на Западsmiling smiley
Re: 5 века не успяха да ни заличат от лицето на земята...
28-01-2006 - 00:54:44
Където си прав, прав си! smiling smiley Чудя се само защо не вземете малко пример от този некадърен, мързелив, бездарен и безидеен запад, пълен с алкохолици и социални отрепки :}

Не за друго ами да се успокои пазара :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход