Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Добро утро БЪЛГАРИЯ

Публикувано от acen1975 
Добро утро БЪЛГАРИЯ
03-03-2008 - 07:07:06
дааааа,честита пролет и баба марта.под пролет имам предвид климатична,а не икономическа.

та моткам се из форумите и бг бизнес медиите вече половин година и още не мога да намеря реални статистически данни и анализи на тяхна база за икономическото състояние на бг.
тук малко,там малко-общо взето-българията цъфти и процъфтява.

в сащ като искам последни новини и анализи-влизам в първия бизнес сайт и намирам всичко-в бг-нема нищо.защо ли се питам.явно съм се разглезил в сащ.искам всичко да ми е поднесено на тепсия.
е няма как-дядо ми казваше-като планината не иска да отиде при мохамед,мохамет отива при планината.та реших ,щом бг медиите са толкова заети с търсене на клиенти и инвеститори за места ,като земя покрай кремиковци и апартаменти по банско,аз ще трябва сам да си правя анализа.
и влезнах в сайтчето на БНБ-там имало всичко.няма как-от ЕС са ги натиснали да публикуват и дори и г-н Гергов не може да им затвори устата.
даааа,вери гуд,вери гуд

та влизам аз в сайта на бнб и почвам да си вадя данни.и почти всичко квот ми требеше си до написах на листче, със моливче.

и си почнах да обобщавам и анализирам -къде и кви са промените в данните за състоянието на бг икономиката за последните 7 години(за преди тва няма данни)


търговски дефицит:

2000год-800милиона
2001год-900милиона
2002год-450 милиона(яяя-даже и намалял-явно царчето си е свършило работата)
2003год-900милиона
2004год-1милиард

дааа,до края на 2004година-много добре-перфектно балансиране-за 5 години разликата в дефицита е 200милиона-нищо.

обаче после идва 2005година.....не знам дали има някаква връзка с матрьошките,че стават на власт,или е просто случайност?

2005год-2 200милиона
2006год-3934милиона
2007год-6175милиона

ебаси майката,бг се е развихрила тегли кредит като за последно.защо?ще се мре ли или кредиторите ще харесат усмивката на станишката и бъдещия президент бат бойко и ще ни ги простят тези милиарди?

или разликата в дефицита за 3 години управление на царя е 100милиона(2001-2003)
за 3 години управление на станишката- 5 милиарда и 175милиона(2005-2007)

или бесепарите са вътрили бг 52 пъти повече,отколкото царя.в проценти5200%......

чудесно.викам си-я да видя и последните данни за януари и февруари-обаче още не са излезли.сигурно в БНБ още нямат компютри и всичко осчетоводяват на ръка и за тва им отнема толкова време.......

после си викам-до къде ли е отнесъл този дефицит външния дълг на бг?я и там да надникна.
обаче ударих на камък-статистика има само за последните 2 години.ама и тя говори сама по себе си:

2006год-20110 милиона евро
2007год-27040 милиона евро....
7 милиарда нарастване само за една година?????????дали не са се объркали тия нещо,или аз не мога да чета?
35% ръст clap: clap: clap:
ебаси цифрите.
ебаси процентите

по време на бай тошовото падане дълга беше 8 милиарда валутни лева.

няма статистика за предишни годишни данни,но като гледам развитието на дефицита,грубо казано 2005 година дълга би трябвало да е бил около 12 милиарда.

или с други думи-СТАНИШЕВ Е ВЪТРИЛ ДЪРЖАВАТА ПОВЕЧЕ ОТ ВСИЧКИ ПРЕДИШНИ ПРАВИТЕЛСТВА ВЗЕТИ ЗАЕДНО ОТ 1944 ДО СЕГА...........

И ТО САМО ЗА ТРИ ГОДИНИ :g: :g:

малеееее,а остава още една година да управляват.кво ли ще пише в статистиките на БНБ догодина?ами може да отгатнете,след като само декември дефицита е нарастнал с 12%,на годишна база 57%,а на годишна база спрямо последни данни от декември-12.12%=140%........тва са последните данни.....

после-викам си я да погледна външния дълг по сектори.много съм заинтересуван от външното кредитиране на банките,щото от как рейтинга на бг падна на негативен,от там са ги засилили с по високи лихви.....
и кво са видя-5милиарда и 634 милиона бъншен дълг на търговските банки clap: clap:

ето ви откъде идва финансирането на жилищния бум в бг.но и тия пари трябва да се връщат.а като почнат да падат имотите и хората да връщат непосилни кредити,как банките ще погасяват този външен дълг?????особено с по високите лихви,дето ви лъжат,че урибор се е вдигал,а всъщност не е.тоя шефа на пощенска го срам да си признае,че има недоверие към бг банките от чужди кредитотри и за тва лъже по вестниците,че урибор се бил вдигнал.....
[www.euribor-rates.eu]

да и отгоре на всичко-2милиарда и 200милиона външен дълг на банките натрупан само за миналата година :loveu: :loveu:

ами са кво ще правят,като рейтинга от фич им падна на негативен и няма да ги финансират повече,като високо рискови?врътката с теглене на повече заеми с цел погасяване на старите умря.
единственото решение-вдигане на лихвите,току виж събрали от ужким богатите много бгетовци екста много депозити.......да ама не.

нещо ми мирише на кредитна пирамида,общо икономическа,за разлика от предишните матрьошки,когато нямаше външно кредитиране,тъй като кредит рейтинга на бг беше негативен(високо рисков).
добре,че световните кредит агенции като фич и ес енд пи си гледат работата,че иначе само мога да си представя с кви кредити светата троица(виденов,първанов,премянов) щяха да вътрят държавата преди 10 години...

и сега-пак матрьошки и пак смъкнаха кредит рейтинга на бг.стига толкова заеми.ама от сега нататък накъде??????до сега бг макроикономиката се финансираше с външен дълг-данните по горе сами говорят за себе си-външния дълг е стигнал 95% от БВП eye popping smiley eye popping smiley

и кво?кой ше не финансира бг в бъдеще?путин?ха да видиме.

историята с балона на имотчетата ви е цъфтяща роза сравнение с магарешкия бодил,който някои вкараха на бг отзад за последните 3 години.
обаче бодила още не е влезал целия.ама ще влезе-има още една година време,та матрьошките да го набият целия на бг.

хайде оставям ви да си четете бг бизнес медиите,където тия данни няма да ги намерите.ще намерите само пролетно настроение и чуруликане на птичките.
също като с борсата-кат казвах,ноември да бягате от там,във вестник пари ви разправяха,че падането е оздравително.........


да ме прощават Гергов и Станишката,че светкам бгетовеца за неща,които в бг пресата са табу....


от мен лека вечер
а на вас добро утро.......
Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
03-03-2008 - 07:46:52
Aсене, някъде преди месец бяха казали, че част от този дефицит за 2007-ма, не е само перални и хладилници, а около 35-40% е внос на ново оборудване с цел инвестиции. ОБАЧЕ и аз не мога да го прочета като официална статистика дали са 35-40% moody smiley:
Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
03-03-2008 - 14:19:52
Асене. Недей забравя, че борсата още не паднала. Грандиозният срив от началото на годината е само леко трусче преди големия спад. В момента дребните инвеститори използват смешни и неадекватни думи като възстановяване. Какво възстановяване ?! Борса и НИ от 09.2006 насам е една грандиозна пирамида. Ние във всичко сме най - таз година най в надуването, догодина най в кризата. Номерът е че балонът е правителствена политика. Едва от месец тръгнаха оперативните програми, а там е парата. Тоест тръгнаха и почнаха да бъдат спирани. Миналата седмица спряха всички плащания дори по ФАР.
Кремиковци и той взел-дал. Прав се дето в БГ няма информация. Няма. Няма и да има. Е сега като го четат това разни умници хич не включват каква е връзката м/у борсата, Кремиковци, оперативните програми с търговския дефицит, още по-малко каква е връзката м/у търговския дефицит, задлъжнялостта и предстоящия кредитен срив. Ама нали Париж и Виена така и така ...
Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
03-03-2008 - 14:29:34
Асене, дай да видим дефицита от 1990 насам за да може да се каже нещо по-обективно.
Нещо много го хвалиш този така наречен "цар".
Аз лично не мога да го приема - той излъга 2 пъти особено силно.
1 голяма лъжа - 800 дни
2 голяма лъжа - няма да влиза в коалиция с бсп
На такъв човек не може да му се има уважение или каквото и да било доверие!
И да не забравяме, че той си седи на една маса с така наречените матрьошки, пие си мартинито с тях, прави си далаверката а ти му се кефиш. Започва да ми се струва, че си бил някакъв фактор по негово време а сега си останал извън играта и ти е зле.
Може да се каже, че юпитата са били по-умни от комунистите, но не са по-малко алчни.
Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
03-03-2008 - 16:19:02
да ХУба позна-в един от предишните си животи съм бил цар Борис трети и аз съм виновника за съществуването на царя.щото в сегашния си живот нещо ни се разминават пътищата.
1998 год дойдох в сащ на студентска бригада(не с правителствени субсидии или стипендии)
кацнах с 400$ в джоба,300 от които дадох втората седмица за вадене на мъдрец.....
квото съм постигнал -постигнал съм го сам.отпърво с много труд,а после с мързел.
нали си чул поговорката НАКАРАЙ МЪРЗЕЛИВИЯ НА ТРУД,ЗА ДА ТЕ НАУЧИ НА АКЪЛ....

за бг изобщо не ме е било ения до половин година назад,когато влезнах по тези форуми и се отвратих как матрьошките се държат с простолюдието(електората).с тях се държат като с такива.
пълното затъмнение на пресата е меко казано притеснително.за да се стигне до тук,означава пълен тоталитарен контрол,постигането на който са замесени хора ,които професионално са ги учили на такива похвати в русията.ако не го бях видял контрола по медиите с очите си в последните месеци,нямаше да повярвам,че тва е възможно да се случи днешно време в бг или друга демократична държава.
и използването на пресата за лични облаги,като историята с кремиковската земя.
до преди да влезна да пиша тук имаше форуми,където се пишеше къде точно да се купува покрай кремиковци.от как влезнах,набързо тези форуми умряха.трябваше аз-емигранта да им кажа,че ги лъжат -никой преди тва дори и не се беше сетил.всички лятото миналата година вярваха,че бат бойко и диков ще им строят небостъргачи,молове и голфигрища на местото на токсичната кремиковска земя.даже бяха стигнали до там,че бат бойко обеща да прокара метро до перник,ако се съгласят да претопят там скрапа от кремиковци..........
ебаси идиотщините.ебаси циркаджийската държава.

за царя и велчев-спи спокойно,не съм свързан с тях или някой друг от бг политиците.тва ,което го говоря е на база мои проучвания от половин година насам.
и както виждаш в първия постинг съм дал сравнение на управлението на предишните и последните с реални данни от бнб.
ако не ти харесват данните,или смяташ,че тия олигуфрени са по добри от предишните-дай ми реални икономически макро данни.

не ми казвай,че царя излъгал за две неща.тия новите лъжат всеки ден по много повече.последно и станишев се включи,че от Катар щели да строят на кремиковци.
безсрамно и нагло се подигравт с хората,които са ги избрали.



Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
03-03-2008 - 17:08:33
За мене и кобурга и станишев са едно. за това смятам, че сравнението им е безпредметно
Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
03-03-2008 - 17:16:30
Я кажете, не е ли редно "аджеба" некой да каже що така расте този дълг ?
Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
03-03-2008 - 17:21:01
кво значи аджеб?
Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
03-03-2008 - 17:24:05
На лошо върви държавата ни. То е ясно и се вижда.
За съжаление винаги когато дойдат комунистите да упрвляват си е.....ава майката.
Историята се повтаря, но в по-голям мащаб най-вероятно. Ще трябва пак с камъни да ги гоним, но след като вече сме го изяли. Не мога да разбера толкова ли сме тъпи, че не се поучаваме от грешките си.
Нищо добро не ни чака. Нашата държава практически няма индустрия. Няколкото завода които работят не са достатъчни. Практически голяма част от икономиката ни през последните години е свързана с НИ. Кредити, търговия и строителство.
Кремиковци е в практически фалит. Дори и да продължи да работи то ще е на гърба на хората. Изкуствена работа. Не става така.
Медийното затъмнение - естествено, нали главните редактори и собствениците на вестниците и др. издания са в бизнес отношения с управляващите. Е какво да критикуват и да пишат. Нали лапат.
Нещата вървят на зле. 2008 ще е тежка.
Re: Добро утро БЪЛГАРИЯ
03-03-2008 - 17:25:00
Асене,
clap: за анализа.
А иначе Huba-Buba е много прав: "всички са маскари".
Винаги си е било "пълно затъмнение на пресата", "пълен тоталитарен контрол" "и използването на пресата за лични облаги,като историята с кремиковската земя" и т.н.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход