Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ОББ

Публикувано от Анонимен потребител 
Re: ОББ
27-03-2006 - 11:36:26
Тинки и как се покрива този риск? ДА не върнеш десетки хиляди лева си е изкушение, което банката не може да си позволи да отмине с лека ръка. Аим нали утре не един ами с 20 човека ще врътнем банката и ще и завещаем една грамада бетон.
naceff
Re: ОББ
27-03-2006 - 11:36:45
Tinky,
Благодаря ти за инфото!
Да знаеш, обаче, че работата на Дядо Божко хич не е добра :-)) Сайтът прилича на изоставен, а и видът му е доста архаичен и непредставителен. Те са останали в съзнанието ми като прилична и амбициозна фирма, пък - на ти сега !

Мисля си, че ако Литос и Ко е инвеститор, то той е редно да се грижи за маркетинга и да поддържа сериозен сайт. Сега си спомням, кога ги видях Литос за последен път. Имаше някакво строително изложение (Универсиада Фестивална ???) и те бяха построили щанд. Една кака имаше голямо желание да ми представи някакъв техен проект тип затворен комплекс (убий ме обаче, не помня в кой квартал на софия) , пък аз не се отзовах :-((( Така ми се пада сега !

Срещал съм се и с един друг непонятен феномен. Наши предприемачи, като чуят за Интернет, за сайтове и т.н. и особено във времена, когато продажбите н евървят бурно, бързо се навиват да скочат и те ! Обаче, потръгнат ли нещата, изоставят сайта ??? А без всекидневна поддръжка, сайтът постепенно се превръща в антиреклама. Ох ............. !
naceff
Re: ОББ
27-03-2006 - 11:50:19
По принцип си прав, 4овек, разбирам ти възраженията !
Обаче, представи си че някой иска да пазарува с кредит. Ако знае за този списък и освен това познава някаква сграда на някой от строителите вътре, вероято ще бъде голямо облекчение. Предполагам, че кредитните продукти на банките вече са с много близки условия. Отпада необходимостта да търсиш банка.

След това отпада необходимостта да убеждаваш банката, че строителят е "надежден". Нали се предполага, че тя го познава. Предполагам няма да ти искат да им носиш удостоверения за актулно състояние (цялата държава се е побъркала за пресни удостоверения), съдебни решения, данъчна Булстат и каквито се сетиш други бумаги.

След това отпада необходимостта да убеждаваш банката, че обектът е законен ! О, ужас .... Изследване на собственост, проекти и т.н.

И някъде в пресечната точка на всички тези разсъждения (и разбира се като ползваш информация не само от една банка) може да постриш някаква относително устойчива координатна система . А това, ей Богу никак не е лесно !

Естествено е, че има и други много надеждни и добри строители. Ами ти ги знаеш тях, пък аз от къде да ги знам ! Ами пошушни ми ги, та да ми отпаднат терзанията :-)))))
Анонимен потребител
Re: Всъщност..
27-03-2006 - 11:51:03
Според мен целта е точно аз да не ходя с тебе в банката. Ти и банката предварително да сте се разбрали за цялата бумащина, а не аз да се налага да мъкна разрешителни за строеж, заверки от общината и т.н. В банката да има човек който отговаря за съответната фирма или съответния строеж. При него да е цялата бумащина. Когато има промяна на нещо ти до го информираш него и той да има актуална информация.

По този начин аз отивам при него с "моите" документи - доходи, платени данъци и т.н. и не се занимавам с "твоите" документи.

Това е целта според мене.
Другото хубаво поне според мен е че може да се направи разсрочено плащане. Ако банката и строителя си имат вяра може спокойно банката да превежда парите на траншове на определени периоди и да не ме занимава мене. Плюс това не на последно място аз ще имам документ какво съм ти платил.
Re: ОББ
27-03-2006 - 12:12:32
Начев, в крайна сметка всичко опира до цената. Ако видищ атрактивна цена, едва ли би се възпротивил за това, че ще загубиш малко повече време. Та аз за момента мисля, че е по-добре цената за клиента да е по-ниска, за сметка на малко загуба на време от негова страна. Не сме още толкова богати, че да плащаме хиляди евра за удобстваsmiling smiley
naceff
Re: ОББ
27-03-2006 - 12:36:09
4ovek,
Съгласен съм за цената. В конкурентната борба тя е от съществено значение, в определени случаи може да измести всякакви други съображения.

Но пък и вярвам в другото. Свободният пазар и конкуренцията дават възможности за многовариантен избор (за какво ни трябва иначе пазар ), при тенденция за изравняване на цените за съпоставими продукти.

Та, кагато цената не е водещият аргумент, нали трябва по някакъв начин да предразположиш клиента и да го спечелиш за идеята да купи от тебе, не от друг.
Когато съм клиент искам да ми създават усещане за комфорт и разбира се да внимавът пък да не преиграят :-))), защото освен това съм недоверчив !
Re: Всъщност..
27-03-2006 - 12:36:49
Документи за сторежа и фирмата няма да те карам да носиш в банката не се притеснявайsmiling smiley За мен е много по-добре аз да си ги отнеса и лично да говоря със служителя, за да не оплескате нещо.
Не мисля, че е много разумно да се връзвам с определена банка, защото ако в даден момент, някоя рекламира по-агресивно, може да изпусна клиенти. Изключвам случая ако аз съм сключил договор с банка за кредитиране.
Re: ОББ
27-03-2006 - 12:40:18
Точно за избора - не мисля, че е плюс ако те огранича в това да взимаш кредит от определена банка. Добре, Начев - ако друга банка ти дава по-добри условия, защо трябав да те задължавам да теглиш кредит, от моята банка?
naceff
Re: ОББ
27-03-2006 - 13:04:07
Чаай сега,
Въобще не съм навит, само и единствено ОББ да си "признае", кои фирми е проверила и кредитирала и ерго е вързана с тях.
И ако работа опре до решаването на такъм проблем (жилище с кредит), едва ли не да съм "принуден" да ида при тях.
Нямам нищо против всяка една банка да ми предостави подобна информация.
Някъде в пресечната точка, приемливи банки, приемливи фирми, приемливи обекти, аз ще тъся моя си субективен избор.

Един майтап (малко е във връзка). Имам близки в любимия на Joan Лозенец и често ходя там. Преди повече от 2 години ме помолиха аз да проведа разговор с някакъв строител, дето почвал строеж много наблизо (коментирали сме онази идиотска сграда с куличката срещу училището).
Телефона ми дигна един от този тип бизнесмени, който само с изричането на думичката "да" в микрофона на мобилния искат да те издухат и да внушат страх и почитание, ерго : Аз съм печен и не си поплювам, така че не се .... бавай с мене, че лошо ти се пише. Само като го чух, веднага си казах : Надежда всяка оставете, но заради хората (които имат апартамент в близост и им трябваше още едно жилища пат там) разменихме няколко изречения! Та, между другото го попитах : Вие с коя банка работите ? Отговор : Не ми трябват банки, ние пари си имаме колкото щеш.

Е, аз с такъв не желая да имам нищо общо ! Нямам нищо против, ако другиму това харесва, да си се оправят колкото желаят !

Намерих начин да разубедя хората ! Мисле, че ен съм сбъркал !
Анонимен потребител
Re: ОББ
27-03-2006 - 13:14:02
Гледай сега 4ovek - никой не ти е казал, че това жилище може да го вземеш на кредит само ако кредита ти е от тази банка.

За мен кое е важното - че банките и строителите са стигнали до извода че трябва да работят заедно и това им е от полза - строителя си осигурява клиенти купуващи с кредит, а банката си осигурява клиенти на които да дава кредит. Освен това присъствието на определена фирма с вписък на банка и придава определена тежест. За мен това е индикация, че този строител може да се "сработи" с банка и да изпълни нейните изисквания (от към оформление на документи и т.н.). Т.е. той може да се разбере и с "моята" банка.

naceff е прав както казва, че постепенно ще се унифицират цените - в смисъл за едно и също нещо ще ти искат една и съща цена. Е тогава такива "благинки" като присъствие в определен списък ще натежават.

Не знам защо смяташ, че това сътрудничество между банки и строители неизбежно е свързано с по-висока цена на продукта, който предлагат.

Има и още едно нещо, което се нарича "сигурност". Да ти кажа предпочитам да купя от строител който присъства в такъв списък пък било то и на по-висока цена. За мен това че банката "препоръчва" този строител струва повече от да кажем 50 евро на м2.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход