Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ОББ

Публикувано от Анонимен потребител 
Анонимен потребител
ОББ
27-03-2006 - 09:58:11
[www.ubb.bg]

Не че има нещо интересно при лихвите, но това, което ми направи впечатление е:
Строителни фирми и агенции за недвижими имоти, предлагащи жилища с кредит от ОББ

Заповат вече да се усещат и строители и агенции за недвижими имоти че като предлагаш и помощ при вземане на кредит по-добре вървят продажбите.

Та след Райфайзен вече и ОББ обяви списъчето на строителите на който има доверие така да се каже smiling smiley
naceff
Re: ОББ
27-03-2006 - 10:47:44
Много полезна инфорамция. Това си е важен щрих в отговора на въпроса : Кой кой е ! Всъщност май за първи път виждам такава събрана информация. Може би защото не съм говорил с банки по тази тема.

Само това ме дразни, че списъкът на строителите започва с Аспекти. Да ни би да са станали нормална фирма ! Не го вярвам !

Спомням си, че едно време доста споменавахте Литос и Ко, но от 1-2 години не съм ги чувал въобще. Дори Гооогъла не можа да ми намери сайт. Ти имаш ли някакъв линк за тях?
Анонимен потребител
Re: ОББ
27-03-2006 - 11:02:21
Ами Литос и Ко и Дядо Божко са едно и също нещо. Едното е инвеститора, другото строителя. Даже на един и същ адрес се водят двете фирми.
[www.diadobojko.com]

Ето ти и цялата ми колекция от сайтове:
[intertime.911.bg]
[www.contract-city.com]
[www.aspectiplus.bg]
[www.tektonica-5.com]
[clients.ttm.bg]
[www.delar-bg.com]
[www.rali2003.com]
[www.be2.bg]
[www.valkanov-milanov.com]
[www.stroycom.com]
[www.bigla-3.com]
[www.tobo-bg.com]
[vatkov.com]
[www.sag.business.bg]
[www.pav-bg.com]
[torinbg.com]
[www.gbs-bg.com]
[www.galchevgroup.com]
[bokar.bgcatalog.com]
[www.balkanstroy.com]
[jodi-tony.com] [joditony.hit.bg]




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-03-27 11:06 от Тинки Уинки.
Re: ОББ
27-03-2006 - 11:17:09
Начев, нали ти е ясно, че това е по-скоро списък с кредитираните от банката предприемачиsmiling smiley Т.е. възможно е да липсва някой, който е много по-читав, но за сметка на това не ползва банково кредитиране при строителстовото.
Аз лично съм имал клиент, който беше кредитиран от ОББ на зелено при мен, но мен в списъка ме няма. Т.е. за да са коректни би следвало и моята фирма да я имаsmiling smiley
Анонимен потребител
Re: ОББ
27-03-2006 - 11:22:01
Гледай сега това според мен е списък на сигурните строители. Т.е. при кредит на незавършено строителство има два риска:
1) строителя да не завърши сградата
2) купувача да го закъса с връщането

В този смисъл, ако твоя клиент е бил сигурен на 100% ОББ съответно са му отпуснали заема. От тука не може да се прави извода че ти си сигурен - просто купувача е покрил и твоя риск.

Знам че си много против такива списъци и фирмите които влизат в тях, но специално на мен ми харесват, защото строителя и банката са се разбрали и няма да има ходене по мъките от сорта банката иска документи, пък строителя не ще да ги даде или пък иска парите на ръка, пък не ти дава никакъв документ и т.н.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-03-27 11:24 от Тинки Уинки.
Всъщност..
27-03-2006 - 11:23:51
.. то това е списък на тези, които предлагат с кредит на ОББ, а не е списък на тези на които ОББ би отпуснал на клиент "на зелено".
Анонимен потребител
Re: Всъщност..
27-03-2006 - 11:29:03
е не на залено, ами на груб строеж.

Общо взето аз го разбирам така - отиваш при строителя разбираш се за жилището. ако ти трябва кредит строителя те праща в ОББ при определен човек който е на вътре с нещата на съответния строител и кредита ти се урежда без да се налага да ставаш разносвач на дакументи между строителя и банката
Re: ОББ
27-03-2006 - 11:31:09
Я пак прочети какво е написал Начев и реши дали е точно списък на сигурните строителиsmiling smiley
И не си прав - обезпечението е апартамента, който се предполага, че аз ще построя. Т.е. банката решава, че аз ще го построя. Как точно решиха, че няма да забатача строителството не знам и още не ми е ясно. Аз предполагах, че няма да му отпуснат кредита и бях много изненадан, че му дадоха парите с това обезпечение.
Анонимен потребител
Re: ОББ
27-03-2006 - 11:33:29
Точно затова ти казва - той може да е бил достатъчно сигурен за банката и да е покрил и твоя риск
Re: Всъщност..
27-03-2006 - 11:33:59
Аз пък го разбирам така - ти идваш, казваш, че ще ползваш кредит. Отиваме с теб в банка, която ти си си избрал, след като си ходил на две три места , пазарим се по условията на банката и накрая ти отпускат кредита.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход