Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЮРИБОР

Публикувано от mimat57 
Re: ЮРИБОР
04-11-2008 - 11:22:21
Не се обасявайте от вдигане на лихвата в краткосрочен период, ако е вързана към юрибора - стойността му ще пада, рецесията ще принуди ЕЦБ и централните банки на Еврозоната да водят политика на стимулиране на активността, което става чрез монетарната политика - сваляне на лихвите. По-ско следва да се опасявате, че това падане няма да ви засегне, имам предвид, че ако сте на фиксирана лихва Юрибор +2, което в момвнта е 4.733 + 2 = 6.733, то след няколко месеца ще е по-ниска сметката, но вие ще плащате пак същата относително висока лихва.
Но това е положението - банките затова са направени - за да печелят от паричките на кредитополучателите...
Re: ЮРИБОР
04-11-2008 - 22:09:59
Re: ЮРИБОР
05-11-2008 - 19:11:22
Остава да се надявяме, сега когато падна юрибора, да паднат и лихвите :ami:
Re: ЮРИБОР
05-11-2008 - 19:14:33
Остава сега, когато падна юрибора, да падне и лихвата :ami:
Re: ЮРИБОР
12-11-2008 - 10:57:36
kak e po-dobre da se tegli kredit s namalqvashta ili s fiksirana lihva
Re: ЮРИБОР
18-11-2008 - 10:41:51
според мен с фиксирана към юрибора
Re: ЮРИБОР
21-11-2008 - 18:09:30
Казвал съм го преди, но ще си позволя да го повторя - колкото и да се опитвате да врътнете банката, тя ще ви врътне...
В банките работят специалисти, които взимат една шапка пари затова - да мислят как да направят така, че хем да вземат на клиента паричките, хем той с радост да им ги даде. Конкуренцията е нещо, което у нас много-много не играе, много са причините и анализа ще отнеме бая място и време, но важен е факта...
Който има нужда от пари, тегли кредит. който няма - печели.
Като с мобилните телефони - всички оператори въртят, сучат, вадят промоции, дават апарати, безплатни минути, роуминг и прочие, но и да успееш да хванеш най-доброто, то е към даден момент. После си вече дълбоко вътре заробен с договор и всяко мърдане те надянва още повече. Само че за разлика от мобилките, където по принцип тенденцията е услугата да поевтинява и затова прехвърлянето оте дни на други условия само ти продължява срока на обвързаност, при кредита срока е фиксиран (освен при някои видове предоговаряне) и мятането ти между различните примамливи оферти само те оплита все повече, най-лошото е, че тенденцията е на повишаване на таксите глобално заради кризата - вече екстензивният растеж се забави (повече кредити-повече доход) и се търси интензивен (задържане на кредитите-риска за банките на сегашните нива и съответно нарастване на дохода за банките посредством невидимо на пръв поглед за клиента увеличаване на всичко възможно свързано с банковата услуга) При това повсеместно, за съжаление, няма гръцки, няма турски, няма български банки. Има пазар и норма на печалбата на него. Това е положението, и банкерите са хора и те трябва да живечт в кризата, всичко се качва...
Re: ЮРИБОР
24-11-2008 - 14:07:56
Re: ЮРИБОР
21-12-2008 - 00:15:55
niko98 ,Таква нещо намаляваща лихва не бех чувал. да не би да имаш предвид намаляващи вноски
Re: ЮРИБОР
13-01-2009 - 13:34:21
Днес "мастити" кредитни консултанти ни обясниха, че лихвите може да паднат чак в края на годината. Ако сте изчели коментарите до тук аз съм с договориран лихвен процент на база тримесечен юрибор. Някой има ли обяснение защо след като вече трети месец юрибора пада не падат лихвите? И какво трябва да направя за да принудя банката да изпълнява договорираните условия? Какво мислите за Федерацията на потребителите?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход