Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране

Публикувано от acen1975 
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
30-03-2008 - 21:38:39
грийнбул, мързи ме да търся статията. беше преди 2 седмици и дори хора от Бг бяха потресени от факта. Вие не следите ли изказванията на Бг финансовия министър?
Става сума за бъджетния излишък за 2007 (в лева) и за това че е инвестиран/изхарчен в крайна сметка, т.е не е излишък.
Така че не си измислям а ме мързи да търся, мисля че беше за инвестор.

естествено че ще ти обърнат левовете за евро по курс 1.95 където и да отидеш в банка в Бг защото държавата гарантира да изкупи левчетата по този курс.

естествено се сещаш че основата за тази гаранция е валутния резерв който Джулиус цитира като сума. Който не в пари кеш а инвестиран. Сега си представи че стане нещо с него в тази криза (то вече стана - резерва е с четиристотин и нещо милиона по малко за 2007 вследствие на по-малко от планираното нарастване и загуби в отделни финансови инструменти) или с него трябва да се покрива част от дефицита по външната сметка... Това също излезе в статия и то тази седмица.

Не си пазя линкове по всички статии който съм прочел, Да не би да ме обвиняваш в лъжа?

Негативните макроикономически факти съм ги написал в предни постинги и всички са публично достояние. Ти оборваш ли някой от тях или си съгласен?

Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
30-03-2008 - 21:47:38
>Когато се обърне колата, пътища много. Умници всякакви.

Точно така, само че ти си нов тука а аз пиша от 2005, дори от 2004-та защото още тогава имаше балон на НИ в Бг, борсата още не беше се развила.
Сега нещата дето съм ги писал се случват, така че аз не съм от тези дето дават акъл след събитията а от тези които ти казват какво ще се случи. И то се случва.

И аз писах за пазара на имотите и борсата в УС преди повече от 2 години когато дори и инвеститори като Джим Роджерс не се обаждаха. И Джоан и разни тарикати ми се смееха а сега мълчат като насрани. Така че малко уважение моля.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-30 21:52 от kuku987.
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
30-03-2008 - 21:56:17
така е , прав си.
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
30-03-2008 - 22:59:53
между другото тези от Кофас са ми преписали някой постинг като основание за намаляването на кредитния рейтинг на България. чети им основанията и моите постинги от днес.

И те кой знае защо акцентират естествено на намалялото външно кредитиране и на дефицита във външната търговия.
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
30-03-2008 - 23:15:51
например на тълпите от чужденци желаещи да закупят заветния имот в Бг или на забогатяването на българите...
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
31-03-2008 - 01:26:13
Джуилъс-добри факти. но минали-заминали-и за тва,че бяха добри-в бг беше бум.
цирка започва от отпреди няколко месеца.за тва време данни още няма.
вадиш годишни данни за инвестициите за 2007.в началото на 2007 е имало и то много.колко са в края?
и колко са сега на месечна основа,спрямо предходните месеци.
давате данни отпреди години,когато бг се е развивала добре.никой не спори със вас.но как се развива в момента?
и сравнявайте инвестициите спрямо ръста на дълга и дефицита,защото и те нарастват рекордно.защо ги пропускате тези данни?
смятайте процентното отношение и БВП.
дълга надскочи 100% спрямо БВП.преди 3 месеца беше94%.
ето ти най важния индекс за състоянието на икономиката и моментното и развитие.
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
31-03-2008 - 16:36:49
аууууу,паднал е вече.браво.да джулиъс-мързи ме да търся.моя грешка.
макар,че мога да споря,ако Джулиано е прав и има допълнително кердитиране във вид на депозити,тогава сме още над 100%.......

ама тва не е идеята.и аз прогнозирах намалящ дълг и дефицит.
само че-басирам се ,че намалението е най вече в банковия сектор.....
бях писал-следете външното кредитиране на банките.почне ли да намаля-дупе да ви е яко.
знаеш ли Джулиъс-защо мисля така?ти как мислиш?
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
31-03-2008 - 16:51:04
ами главно от там е.иначе нямаше да има повече реклами за депозити,отколкото за кредити smoking smiley
нито пък софибор щеше да подскача така smoking smiley
липса на външно кредитиране при борд-най добре ще я видиш в изменението от разликата на индексите юрибор и софибор. smoking smiley

просто.

но не е тва въпроса.въпроса е до къде ще доведе това?знаеш ли и въобще искаш ли да знаеш?щото няма да прозвучи найс
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
31-03-2008 - 17:25:22
Джулиъс?за ефекта на снежната топка,ефекта на доминото,лавинообразния ефект,верижната реакция.......
ще спориме ли със теб или няма да спориме?
Re: КРАХ,СРИВ и дезинформиращо кредитиране
31-03-2008 - 17:49:02
Куюмджиев: Положително търговско салдо може да имаме най-рано 2010-2011 г.
Цитат:
"Мисля, че през тази година няма да настъпят драстични промени в търговското салдо на страната. Ще се запази тенденцията от последните години за значителен растеж на износа от около 20-30%. Само че с почти същите темпове расте и вносът и това е проблемът. Ако не се увеличи разликата в двата темпа, търговският дефицит в края на годината дори може да се задълбочи."

Но човека е оптимист, имат стратегия:
Вече са почти готови критериите за подбор на страните, към които ще се насърчава износът ни. Един от тях е на въпросния външен пазар нашите стоки да са конкурентноспособни, като се има предвид, че основният растеж ще се постигне от производства и продукти с висока добавена стойност, т.е. от високоинтелектуален труд. В тази връзка трудно бихме могли да се преборим със страните от ЕС, не и в близките години.

А днес четох, че и винарите ги погват за контрабанда на спирт, така че и там да очакваме изненади ала САПАРД smoking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход