Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Поне с 15 на сто поскъпват жилищата до края на 2008 г.

Публикувано от Продавач 
Re: Продавач
08-01-2008 - 16:33:20
avatar
Ами щом така смяташ "инвестирай" в наеми това ще да е някакъв нов вид инвестиция на пазара ще видим до къде ще се развие :} Сещам се за един сценарии в който хазяйте купуват апартаменти...ама ме мързи да се правя на Ванга имаме си няколко неини роднини във форума ще оставя това на тях winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
е опитах се ама...
08-01-2008 - 16:36:37
avatar
Ами те моите доводи са се доказали до този момент ако ти ме обориш от този момент нататък през години (ако си роднина на Ванга) ще се примиря какъв виден експерт си който дава съвети да се инвестира в наемиsmiling smiley))) Ще призная, че пазара се променя когато го видя, а до момента нещата ги описах подробно как стоят с примера за Зона Б 5... Така, че ще поживеем и ще видим ти инвестирай в хазяина, а аз в имоти да видим кой ще е на по-голяма загубаsmiling smiley))) Успех winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Поне с 15 на сто поскъпват жилищата до края на 2008 г.
08-01-2008 - 16:37:24
Продавач,Продавач...

знаеш ли кои в сащ в момента живеят под наем???
ами такива с плитки разсъждения като твойте....
бяха понакупили по няколко имота,и сега-под наем.....
вие сте една от причините НИ да става инвестиционен,какъвто не е!!!!!!
казваш,че наемите не покриват разходите,но и слагаш 15%-20% оскъпяване,което води до печалба на тази инвестиция.
да прав си.но какво когато цените спрат да се качват?ами инвестицията се обесмисля.
и всички почват да продават.като почнат да продават всички знаеш ли кво става?
ами става като в сащ и като в целия свят-падат.и падат спрямо това колко са се качили,когато маркета е бил спекулативно захранван от тяхното покачване.
и накрая се връщат на нива от преди+инфлацията за дадения период.
а ако има прекалено голямо покачване,то води до неправомерно презастрояване,следствие от големи печалби и цените падат дори и под фундаменталните им стойности,благодарение на свръх предлагане и дефицит на наематели.
фундаменталната цена на средностатистически апартамент е 25% на вноска спрямо месечна заплата или 1 към 1 на вноска спрямо наем.
ако си имаш няколко апартаментчета и са ти със заем,няма да е зле от сега да да гледаш за жилище под наем .
примери на такива хора с твойте разсъждения в сащ колкото искаш.много от тях са и брокери.

казваш,и със заеми се занимаваш.я кажи колко е реалната лихва след гратис(промоционалния) период?????????
сещаш ли се кво ще става,като почнат тези заеми да спрат да бъдат промоционални...

кажи Продавач,има ли лихва по малко от 12%???
щото аз чувам ,че няма.

знаеш ли,че в сащ дори и най лошата ипотека е с под 10% лихва-тези ги обвиняват за ипотечната криза.а в бг-12% леле,мале кво ви чака.
колко мъка има на този свят божее...
08-01-2008 - 16:44:22
avatar
Разбира се през годините е доказано инвестицията в имоти каква доходност носи, но ти спестявай пари докато инвестираш в наеми щом не си "балама" smiling smiley))))))))
Разбира се че да спестяваш е инвестиция а да инвестираш в имоти чийто цени ще паднат с 60% си е чисто набутванеsmiling smiley))
За това всеки сам да си преценява риска дали да си "спестява" живееки под наем и после да инвестира в трюфели например - прав си :} или пък да купува някакви имоти, които били инвестиция за цял живот - глупости на търкалета къде е чуло и видяло да инвестираш в имот? :} :} :} :} :} :} :}

И хайде наистина стига с глупостите, че и аз имам работа тука с едни хора дето ще правят грешката на живота си да си купуват апартамент в София... winking smiley
Просто не се сдържам като чета какви глупости си пишат (нищо лично това си е мое мнение).

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
ок ама КОГА КОГА КОГАsmiling smiley?
08-01-2008 - 16:48:14
avatar
Дали има лихва под 12%??? Я вземи се поинформирай малко по темата, че се излагаш ама якоsmiling smiley))
А колкото до това - "АКО цените паднат и АКО еди какво си"
Задавам въпроса за пореден път и на теб

КОГА БЕ ХОРА ЩЕ ПАДАТ ТЕЗИ ЦЕНИ КОГА???

Да не мислите, че имам 10 имота - нямам толкова, а и да имам с удоволствие ще си купя още 10 ако цените паднат с 60% най-вече - супер ще стане.

САМО ИСКАМ ДА ЗНАМ – КОГА ЩЕ СТАНЕ ТОВА???

Чакам отговора ви с нетърпение winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Поне с 15 на сто поскъпват жилищата до края на 2008 г.
08-01-2008 - 16:59:11
ок ама КОГА КОГА КОГА?
Изпратено от: Продавач (IP съхранено)
Дата: January 8, 2008 04:48PM

Дали има лихва под 12%??? Я вземи се поинформирай малко по темата, че се излагаш ама яко
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
я ме поинформирай малко,че да не се излагам яко.

дай ми малко информацийка,нали с тва се занимаваш-какви са лихвите след промоционалния период.
или си лъжеш клиентите,че ще са на 6-7% през целия период на заема??????
Асенчо банките си имат сайтове разгледай ги...
08-01-2008 - 17:06:11
avatar
[www.postbank.bg]

Хайде потърси си сам няма да ти правя услуга само едно линкче към пощенска ти давам дано да успееш да видиш, че има лихва 11.95% в най-лошия случай когато кредита е потребителски с ипотека и при това без документално удостоверяване на доходите и при това ако е в лева може да е толкова висока.

А за жилищен кредит с ипотека с документално удостоверяване на доходите плаващата лихвата в евро е 6.5%...



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Поне с 15 на сто поскъпват жилищата до края на 2008 г.
08-01-2008 - 17:09:43
ГПР поне 8.5%... А това е реалната лихва, приятелю. Макар че още не я пишат банките... Такси, застраховка на кредита и т.н. не са ли оскъшяване на заема, т.е. лихва? Даже бяха задължени да дават ГПР, но всеки чака да го питаш какъв е. Че как звучи само 1.5% първата година и 6.5% нататък... А при такъв кредит точно ГПР е 8.5% и нагоре.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-08 17:15 от dreamer79.
Re: Продавач
08-01-2008 - 17:13:40
Пак бъркаш , не инвестирам братле в наеми !

Ако не си разбрал за какво иде реч sorry !

sad smiley
ти да видишsmiling smiley как билоsmiling smiley))
08-01-2008 - 17:14:02
avatar
Е добре, че беше ти да ме светнеш за ГПР-то smiling smiley))) Много добре знам какво е Годишен Процент на Разходите, а те се обявяват от доста време вече в рекламите макар и с малки букви winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход