Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Поне с 15 на сто поскъпват жилищата до края на 2008 г.

Публикувано от Продавач 
Ако още нещо не ти е ясно питай...
08-01-2008 - 19:49:00
avatar
Стига си си съчинявал бе човек вземи се в ръце ПОВТАРЯМ специално и потретвам САМО за теб неразбралия, но този път май наистина ще е за последно, защото виждам, че си като развален грамофон! Първо се изложи като каза, че нямало лихва под 12% - а то е видно, че има и линкове ти изпрати и тук постнах 2-3...
Второ ти онагледих и сега ще го направя за последно, защото ме заболя главата от твоите свободни съчинения:

ГПР 7.10 %
Общо изплатени с такси и комисионни 82,347.33 EUR
Общо изплатени лихви 33,939.67 EUR
Общо такси и комисионни 3,407.66 EUR
Първоначални такси 515.58 EUR
Месечна вноска 328.92 EUR
Месечна вноска с такси и застраховки към 1-ви месец 328.92 EUR
Общо месечни вноски 78,939.67 EUR
Лихвени условия
Вид лихва Променлива лихва

Договорена лихва 6.25 %
Договорена лихва - описание Стойност на банковия ресурс 4% + 2.25% надбавка

Крайна дата на промоцията 31.12.2007 г.

ДЕМЕК СБР-то в случая е 4% (говорим за този кредит на РББ) + 2.25% надбавка образуват лихвата по кредита за целия период, а именно не 38% лихва, а 6.25% а ГПР-то е всичко това + допълнителните такси, комисионни и застраховки по кредита.

Не си съчинявай ГПР 7.10% + СБР 4% + лихва 6.25% защото ГПР-то както вече ти онагледих означва всичко това то в превод означава ГОДИШЕН ПРОЦЕНТ НА РАЗХОДИТЕ по един кредит и вклюва ВСИЧКО!

Ако не си разбрал да повторя още веднъж - по този кредит, а именно (45 000 евро за 20 години от РББ) СБР е 4% към които като прибавим 2.25% надбавка образуват лихвата от 6.25% като към лихвата добавим и другите такси и комисионни по кредита той се оскъпява годишно с 7.1% чат ли си най-накрая?

ГОДИШНИЯ ПРОЦЕНТ НА РАЗХОДИТЕ ВКЛЮЧВА ВСИЧКО! И СБР и лихвата и таксите и комисионните, че и застраховките!


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Поне с 15 на сто поскъпват жилищата до края на 2008 г.
08-01-2008 - 19:51:17
не с 15, със 150 ще скочат. (щото България и специално София са уникални, други такива места няма във вселената)...
и в Бг крах на имотите няма да има, както и на борсата, всичко само нагоре...
------------------------------------------
подобни небивалици ми ги разправяха и по времето на пирамидите, пловдивските игри и прочее...
И то доста по-интелигентни хора от шепата откровени олигофрени пишещи из този форум.
Крахът ще е жесток, на изгорелите честито.
нали не си невменяем бе човек?
08-01-2008 - 19:53:07
avatar
боже божееее отказвам се май френд и пари за консултацията няма да ти искам само чети, а после пиши...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
ок пич
08-01-2008 - 19:54:18
avatar
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> не с 15, със 150 ще скочат. (щото България и
> специално София са уникални, други такива места
> няма във вселената)...
> и в Бг крах на имотите няма да има, както и на
> борсата, всичко само нагоре...
> ------------------------------------------
> подобни небивалици ми ги разправяха и по времето
> на пирамидите, пловдивските игри и прочее...
> И то доста по-интелигентни хора от шепата
> откровени олигофрени пишещи из този форум.
> Крахът ще е жесток, на изгорелите честито.
>

Съгласих се ще има "крах", а само да те попитам кога ще стане или и ти незнаеш, но ще го има?


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Поне с 15 на сто поскъпват жилищата до края на 2008 г.
08-01-2008 - 20:00:32
хахахахааххах clap: clap: clap: clap:

Автоматичен подпис:
Моля Ви да приемете спокойно факта, че КРАХ НА ПАЗАРА на НИ в БЪЛГАРИЯ НЯМА.










Re: Поне с 15 на сто поскъпват жилищата до края на 2008 г.
08-01-2008 - 20:01:30
продавач,тъп ли си или хитър??????

чети внимателно:

"....Лихвите се формират от стойността на банковия ресурс (СБР), плюс фиксирана надбавка. СБР на Райфайзенбанк (България) ЕАД към януари 2008 г.: за лева - 5.0%; за евро - 4.5%; за щатски долари - 5.05%......"


СБР е 5%!!!!!!!!
към СБР се надбавя фиксирана надбавка,която е ГПР на слючената ти лихва ужким от 6%
или общо-11%

нарочно е описано за да обърква,но го прочети дума по дума,защото и на мен ми писна да се разправям с българономисти.колко пъти да ти ги пускам уловките в договорите,които ти си ми пуснал????????????????

Re: Поне с 15 на сто поскъпват жилищата до края на 2008 г.
08-01-2008 - 20:12:59
продавач,имаш ли си представа как оперира една банкова институция?
знаеш ли кой е най евтиния заем?не е ипотека.
CD-sertificate of deposit е нещо като затворени пари за дълго време на фиксирана лихва към периода на скл. на депозита.
ако заложиш този депозит срещу кредит-взимаш по малка лихва и от ипотечната,защото банката ти държи парите от депозита като залог.

или ако има ипотечни заеми на 7% ГПР-заема срещу този депозит ще е 6% .
какво правиш в случай ,ако си прав-

депозираш сума пари за 8,5%.после ги залагаш на банката срещу заем от 6% лихва,
този заем го депозираш на 8,5%, пак теглиш и т.н.
от всяка такава сделка печелиш 2,5%


разбираш ли сега защо няма такива лихви на ипотеки,или ако си прекалено тъп и тва да разбереш ,кажи да почна от А и Б на математиката-2+2=4 и почваш да ми губиш времето като наблюдател.недей,че се изнервям!!!!!
Алелеееееееsmiling smiley)))
08-01-2008 - 20:14:05
avatar
Какви свободни съчинения пак си измисли бе човек...?

Такаааа да видим сега какво измисли:

СБР е 5%!!!!!!!!
към СБР се надбавя фиксирана надбавка,която е ГПР на слючената ти лихва ужким от 6%
или общо-11%


Аз не съм проверявал колко е СБР на райфайзен банк за януари, но да предположим, че от 4% за декември в конкретния случай, който сдъвкахме е станала на 5% такааааа. И сега да видим свободното съчинение, което си сътворил - "към СБР се надбавя фисирана надбавка" (в цитирания от мен случай тя беше 2.25%) обаче какво си написал по нататък "която е ГПР на сключената ти лихва ужким 6% или общо 11%" такаааа я сега ти си прочети отново изречението...

Няма да повтарям отново какво е ГПР виждам, че не желаеш да проумееш какво означава - е ок и аз не искам земята да е кръгла ама тя е кръгла, а не е шестоъгълна...

Ако СБР на тази банка за янураи е 5% към тези 5% не се добавят още 35% а се добавят 2% и така лихвата става 7%, а ГПР-то отново да ти го напишем пък барем го прочетеш този път е тези 5% + 2% фиксирана надбавка (сега дали са 2% или 2.25% мисля няма смисъл да обсъждаме) такаааа станаха 7% и към тях се добавят всички такси и комисионни по кредита с които той се оскъпява средно с около още 1% такааааааа значи ГОДИШНИЯ ПРОЦЕНТ НА РАЗХОДИТЕ е 8% в хипотетичния случай за кредита х...

Да потретя...не почетврътя ОТНОВО:

5% СБР +
2% фискирана надбавка или ако искаш 2.25% (а тя може и 1% да е) +
такси и комисионнни по кредита извън това оскъпяване образуват каквооо???

ГОДИШНИЯ ПРОЦЕНТ НА РАЗХОДИТЕ (ГПР)

Който какво вклюва? Айде сега ти си наредwinking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
отново бисери...
08-01-2008 - 20:20:26
avatar
Аз незнам кой на кого губи времето!!! :g: :g: :g:
Абе човеко колко пъти се изложи днес и не спираш и даже тъп ме наричаш :g: :g: :g: Не ми се иска да ти влизам в тона, но от написаното ти като започнем от 12-те процента лихва които написа чак имаш наглостта акъл да даваш какво било това банките какви депозити давали т.н.

ОБЯСНИ МИ ТИ СЕГА ГЕНИЙЧЕ ТАКОВА КЪДЕ СА ТЕЗИ 12% ЛИХВА ПО ЖИЛИЩНИТЕ КРЕДИТИ?

Разбрахме се и го онагледихме, че такива лихви има само за потребителски кредити с ипотека и то без доказване на доходите и то в лева...

Така!

Онагледих ти че дори и ГПР, което е различно от само лихва дори и той е по-нисък от 12%

Освен ако не искаш за 8-ми път да го онагледим???????????????

И след тези излагации имаш наглостта да ме наричаш тъп???

Е ако аз в този случай съм то ти определно имаш нужда от преглед, но при специалист психиатър аз не съм чак такъв спец, че да ти помогна - сори оправяй се с тези 12% лихва и пий повече течности аз това мога да ти дам като съвет щом не приемаш другите :g:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Поне с 15 на сто поскъпват жилищата до края на 2008 г.
08-01-2008 - 20:22:59
Тежък, патологично тежък е случаят Асен1975. Откакто все да разправя, че пенсионерите в САЩ взимали милиони от 401к (пенсионен фонд) и му доказах, че приказва глупости не се беше обаждал много, но сега гледам, че е такъв специалист не само за 401к, ами и за много други неща.Мдаа, тежък случай наистина.....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход