Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Поне с 15 на сто поскъпват жилищата до края на 2008 г.

Публикувано от Продавач 
na
Re: Поне с 15 на сто поскъпват жилищата до края на 2008 г.
14-01-2008 - 20:37:38
преди няколко месеца бях пуснал обява за 450 лв/месец и щяха да ми "счупят" телефона; за заплатата на счетоводителя , която обсъждате- трябва да е поне 5000лв стартово, при моментен стандарт в София, за да отговаря на западни стандарти
за имотите сте прави- до края на пролетта ще скочат поне с 40%, оттам до края на лятото ще се удвоят и до Декември трябва да са над 7000евро/кв за Люлин
Акциите на Бг борсата ще се утроят до лятото и оттам ще се удвоят до Коледа
Така, че братя - купувайте с ипотеки, заеми, потребителски кредити, защото няма да останат апартаменти и 2009г цените ще се утроят още веднъж ; Банките ще пуснат уникални кредити, при които не се плаща лихва, а банката ще ви депозира 15% годишно от сумата на кредита; Взимайте здраво кредити докато сте надалавера
:}
Re: Поне с 15 на сто поскъпват жилищата до края на 2008 г.
14-01-2008 - 20:39:53
Има хора като теб и като пешо който искат да почнат на 2500-3000 лв. пък после ще се доказват и постоянно плюят работодателите и държавата АМА ТО ТАКА НЕ СТАВА ПЪРВО ПОКАЖИ КОЙ СИ КАКВО МОЖЕШ КАК ГО ПРАВИШ И Т.Н. ПЪК ПОСЛЕ ИСКАЙ .



Автоматичен подпис:
Моля Ви да приемете спокойно факта, че КРАХ НА ПАЗАРА на НИ в БЪЛГАРИЯ НЯМА.














Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-14 20:43 от kompas.
Re: Поне с 15 на сто поскъпват жилищата до края на 2008 г.
14-01-2008 - 22:54:20
компас уж, а си няма идея от къде изгрява слънцето :}

аз работя в ИТ и ми влиза в задълженията много добре да знам, по под-сегменти, кой какви пари дава (респ. взима) в бранша. Грубо казано, средната заплата за опитен програмист, след скока от миналата година се крепи около 2.5К, лева, чисто, в София.

Държа обаче да се подчертае, че ИТ сектора е под далеч по-силен натиск от всеки друг сектор в БГ в следствие на диспропорцията м/у търсене и предлагане на квалифицирана работна ръка. Това не е така при счетоводителите и съответно средните заплати са значително по-ниски. Много реални изглеждат сумите извадени от Хуба-Буба.

Това дали ИТ сектора ще продължи да дърпа като бяла лястовичка също е интересен въпрос. Голяма чужда компания в момента съкращава БГ екипа си от 200 човека на ...... 11 (единадесет). Причината е, че отиват в Китай - тук им е скъпо!

Правете си сметката значи занапред как ще ги пълните тези инвестиции с наематели или кой ще ви ги купи на тройни цени. Е, не става икономика със спекула, партийни куфарчета, наркотици, курви, злоупотреби с еврофондове, трагично образование и феодална държавна администрация. Няма как просто НИ да цъфнат под тая купчина л***а, камо ли да вържат ...
Re: Поне с 15 на сто поскъпват жилищата до края на 2008 г.
14-01-2008 - 23:49:01
На който му е скъпо да ходи в Китай - прав му път. Крайно време е да се повишат изискванията и нивото. А за другите сектори имаш грешни впечатления. Аз имам и съученици, които не са в ИТ сектора и се оправят чудесно.
Re: Поне с 15 на сто поскъпват жилищата до края на 2008 г.
15-01-2008 - 00:10:08
Боби,

не разбрах - чии изисквания и ниво следва да се повишат?

Би ли дал пример за друг сектор(и) и позиции, поне токлова конкретен колкото и моя?
Re: Поне с 15 на сто поскъпват жилищата до края на 2008 г.
15-01-2008 - 00:27:19
Сметката е следната: 1,500Евро за м2, аз и жена ми работиме и имаме 2 деца. Искаме да закупиме апартамент с 3 спални(слагам го 100м2) цената е 150,000 Евро. Имаме 30,000 за даунпеймънт, банката трябва да ни отпуска 120,000. Лихвата е 7%, срок на погасяване 25 год. Месечните ми плащания ще са около 850 Евро. Задачата е следната, колко Евро трябва да получаваме аз и жена ми за да ни отпусне банката кредит?
Re: Поне с 15 на сто поскъпват жилищата до края на 2008 г.
15-01-2008 - 00:28:12
avatar
Naskata Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач, ако ще се харчат по 10 000 -пиши и мен
> ... Обаче няма да ти дам никаква лютеница да ми
> вариш под балкона-тъй да знаеш...


Какъв човек си ти да не даваш на хората да варят в градинката...недей така ще ти дам 6 буркана домашна лютеница ама ако някой ми даде рецептата за да мога да ги сваря :} :} :} Хем искаш да те напиша в списъка на евтините мезонети хем за един балкон се пазаришsmiling smiley)) А или говорехме за тристайни - да защото те мезонетите са по-скъпички някъде около 12 000 евро ще върят май... spinning smiley sticking its tongue out Ама тука едни хора им се струвало скъпо 12 000 евро та сигурно ще пада още цената moody smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Поне с 15 на сто поскъпват жилищата до края на 2008 г.
15-01-2008 - 01:05:56
Аз пък знам, че мезонетите са най-евтини и се продават последни в една нова сграда - скосявания, последни етажи, много неизползваеми площи. Греша ли. Моля по-опитните си колеги за мнение.
Re: Поне с 15 на сто поскъпват жилищата до края на 2008 г.
15-01-2008 - 01:52:54
avatar
Мезонетите са с голяма квадратура и това ги прави по-скъпи от един двустаен апартамент на пример.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Поне с 15 на сто поскъпват жилищата до края на 2008 г.
15-01-2008 - 01:59:01
Продавач, хубав подпис, но у нас, ако си добър, то всички те смятат за глупав.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход