Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Поне с 15 на сто поскъпват жилищата до края на 2008 г.

Публикувано от Продавач 
Re: Поне с 15 на сто поскъпват жилищата до края на 2008 г.
09-01-2008 - 16:02:47
Асене,
Не съм си чел договора въобще и сега пак няма да го прочета.
Като го закъсам, честно ще ти го призная. Виж, ако успея, може би няма да се похваля.
а аз имам един отговор за тебsmiling smiley
09-01-2008 - 16:46:07
avatar
Съгласен съм с твоите доводи и аз незнам от къде може да дойде поскъпването, но не бяха ли и минала година, че и по-миналата доводите същите!? Бяха нали?
Е защо тогава поскъпнаха имотите се чудя и аз, но е факт? Този факт е причината да си мисля, че може това нещо да се повтори...не че много държа това да стане...
Но освен да питаме баба Ванга какво ни чака друго не остава.
Фактите до момента са такива - цените на падат! Какво да се прави Знаещ ти го пукаш балона от 2-3 години ама той не иска и не иска дали тази година най-накрая ще се спука едва ли аз и ти можем да кажем със сигурност...нали?

А ако ти си тази година вече 200% сигурен то кажи ни кога горе долу очакваш това да стане? Март, юли, октомври тази година? И когато направиш своята прогноза замълчи до тогава за да видим дали ще се сбъдне. Ако не се сбъдне мисля няма да има нужда повече да коментираме нещо, което може евентуално някога в бъдеще време да се случи winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Поне с 15 на сто поскъпват жилищата до края на 2008 г.
09-01-2008 - 18:43:39
Znae6t , ето ти още едно място / освен посочените от теб/ откъдето ще дйде поскъпването на НИ :

Полупризнанията за неадекватното поведение и несвършената работа на институциите при силния снеговалеж дадоха за резултат няколко наказани с предупреждение чиновници в областните пътни дирекции и един прекратен договор със снегопочистваща фирма от Ямбол. "Санкциите" бяха наложени от ръководството на фонд "Републиканска пътна инфраструктура", което явно си въобразява, че това е достатъчно носене на отговорност. По традиция нито един от тях не намери вина у себе си, да не говорим за подадени оставки, каквито щяха да завалят във всяка цивилизована държава, ако нейни граждани бъдат оставени в преспите повече от 20 часа по вина на институциите.

С мъмренето на няколко души управляващите явно смятат да си измият ръцете, въпреки че все още няма отговор защо Гражданска защита и военните са отказали да спасяват хората, заседнали преди Петолъчката, в нощта на 2 януари. Отговори няма откъде да бъдат получени, тъй като в министерството на политиката при бедствия и аварии съвсем минаха в нелегалност, откакто ръководството му започна издирване на лицето, издало на медиите, че Делян Пеевски е бил и.д. министър по време на отпуската на Емел Етем. По същия начин няма отговор и от МВР защо подчиненият му КАТ изцяло липсваше в проблемните отсечки.

В пълна хармония с това поведение държавният енергиен регулатор не намери виновни в топлофикациите и електроразпределителните дружества за това, че техни клиенти стояха на студено и тъмно, като ги оправда с "тежките зимни условия". А за капак варненският кмет оправда общинските служби за нелепата смърт на момичето под срутилата се козирка. Управленски цинизъм, достоен за варварско общество.
Re: Поне с 15 на сто поскъпват жилищата до края на 2008 г.
09-01-2008 - 19:05:53
Продавач,

Нека си представим следния сценарий: след 1 година бензина е 3 лв, млякото 4 лв, месото става лукс и т.н. Голяма инфлация. Имаш 2 апартамента, единият с 50% ипотека. Наема не ти покрива вноските. Заплатата ти се е вдигнала с 10%, но вече не можеш да си покриваш разходите си. По-добре платена работа не се намира. Какво правиш:

1. Продаваш апартамента с ипотеката и си осигуряваш комфорт следващите 5-10 години.
2. Свиваш се (минаваш на градски транпорт и студуваш)
3. Заминаваш да работиш в чужбина

Чисто психологически, какво би избрал ?

И една статия от днеска:
-------------
Новородени животни мрат от недохранване.
123 кравеферми бяха ликвидирани във Великотърновска област за една година и в тях вече не се отглеждат животни. Според изчисленията на специалистите от областната дирекция “Земеделие и гори” така регионът се е лишил от над 500 животни. Най-много ликвидирани ферми има в Павликенска община ­ 28, в Свищовско ­ 24, в Златаришко ­ 18. Най-голямото пустеещо вече животновъдно стопанство е в Златарица. В него до м.г. Звезделин Сурев гледаше 150 крави и неговата ферма беше в първа група от регистъра на Министерството на земеделието и продоволствието на животновъдните стопанства за добив на краве мляко. Заради невъзможността да се набавят необходимите за зимата фуражи, фермерът продаде кравите си за клане. Вече не съществуват и животновъдни стопанства с по 20­30 животни. В нашия регион остават кравите на земеделската кооперация в Овча могила, която ги продаде на частен стопанин в Козловец. “Отрасълът се ликвидира”, алармира Георги Тончев, председател на Регионалната асоциация на млеко- и месопроизводителите.
Една от причините за ликвидацията на животните е в липсата на достатъчно фуражи за изхранването им през студените месеци. Заради недохранване вече са умрели новородени животни на земеделските кооперации в Лесичери, в Куцина, чиято ферма е в първа група. Ниската изкупна цена също не е стимул за фермерите. Мандрите дават за литър краве мляко от 50 до 75 ст. Субсидията за качествена продукция ще се отпуска от април, а не през цялата година, както искаха фермерите, и предвидените 10,8 млн. лв. няма да осигурят очакваните 20 ст./л. За телетата търговците дават под 2 лв./кг. С такива пари трудно се осигурява дори прилична печалба.
Re: а аз имам един отговор за тебsmiling smiley
09-01-2008 - 19:16:50
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> Съгласен съм с твоите доводи и аз незнам от къде
> може да дойде поскъпването, но не бяха ли и минала
> година, че и по-миналата доводите същите!? Бяха
> нали?
> Е защо тогава поскъпнаха имотите се чудя и аз, но
> е факт? Този факт е причината да си мисля, че може
> това нещо да се повтори...не че много държа това
> да стане...
> Но освен да питаме баба Ванга какво ни чака друго
> не остава.
> Фактите до момента са такива - цените на падат!
> Какво да се прави Знаещ ти го пукаш балона от 2-3
> години ама той не иска и не иска дали тази година
> най-накрая ще се спука едва ли аз и ти можем да
> кажем със сигурност...нали?
>
> А ако ти си тази година вече 200% сигурен то кажи
> ни кога горе долу очакваш това да стане? Март,
> юли, октомври тази година? И когато направиш
> своята прогноза замълчи до тогава за да видим дали
> ще се сбъдне. Ако не се сбъдне мисля няма да има
> нужда повече да коментираме нещо, което може
> евентуално някога в бъдеще време да се случи
>
> Автоматичен подпис: Цените на имотите не се вдигат
> от брокерите, а от собствениците на имоти! Цените
> още не са спаднали, а кога и дали ще спаднат никой
> не може да каже със сигурност!
> Мотото на брокерите е да има повече сделки не сме
> ние тези хора, които искат цените да растат! Не си
> мислете, че притежаваме по 5 мезонета и сме едни
> доволни рентиери - ние сме едни от вас ако не сте
> го разбрали - обвинявайте ни на воля, че ние сме
> причината за високите цени ако това ще ви накара
> да спите по-добре!


Пордавачо,
и аз се чудя защо САЩ нападнаха Ирак, когато нямаше никакви аргументи, които да подкрепят подобна инвазия в една суверенна недемократична страна?!
ама, на!
случи се. слухове, неясни разузнавателни сведения, пропаганда, емоции и други булшити.
това се случва и с пирамидалната история в имотите.
някой ме беше попитал днес какво й е пирамидалното на тая измислена балонна схема купувай! купувай! купувай!

какво ли? ето това, което пропагандира *********** Пордавачо!
цените ще се вдигат постоянно, теглете заеми, купувайте, после ще продадете по-скъпо, следващите след вас и те ще теглят още заеми и ще купуват и продават по-скъпо на следващите след тях.
е, в крайна сметка банките ще се набълбукат с необслужвани кредити и след това с някакви имотчета, за които ще могат да вземат минимална част от мангизите си.
тогава ще дойдат такива като мен. с 20-30 хилядарки ще си купим мезонети в Лозенец и ще ги напълним до горе с буркани с кисели краставички, царска туршия и лютеница!
а пред блока лятото ще варя компоти баш до гумите на Q7-те, на Туарегите, на Кайените и т.н. smoking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-14 18:57 от Продавач.
Re: а аз имам един отговор за тебsmiling smiley
09-01-2008 - 19:24:41
avatar
rage_against Написал:
-------------------------------------------------------




>
> Пордавачо,
> и аз се чудя защо САЩ нападнаха Ирак, когато
> нямаше никакви аргументи, които да подкрепят
> подобна инвазия в една суверенна недемократична
> страна?!
> ама, на!
> случи се. слухове, неясни разузнавателни сведения,
> пропаганда, емоции и други булшити.
> това се случва и с пирамидалната история в
> имотите.
> някой ме беше попитал днес какво й е пирамидалното
> на тая измислена балонна схема купувай! купувай!
> купувай!
>
> какво ли? ето това, което пропагандира
> лъжцепророците като Пордавачо!
> цените ще се вдигат постоянно, теглете заеми,
> купувайте, после ще продадете по-скъпо, следващите
> след вас и те ще теглят още заеми и ще купуват и
> продават по-скъпо на следващите след тях.
> е, в крайна сметка банките ще се набълбукат с
> необслужвани кредити и след това с някакви
> имотчета, за които ще могат да вземат минимална
> част от мангизите си.
> тогава ще дойдат такива като мен. с 20-30
> хилядарки ще си купим мезонети в Лозенец и ще ги
> напълним до горе с буркани с кисели краставички,
> царска туршия и лютеница!
> а пред блока лятото ще варя компоти баш до гумите
> на Q7-те, на Туарегите, на Кайените и т.н.


Чета ви и се чудя,задминахте всички жени по дребнавост и махленска свадливост! От колко време се плюете,без нищо смислено да кажете! :g:
Re: а аз имам един отговор за тебsmiling smiley
09-01-2008 - 19:27:42
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Чета ви и се чудя,задминахте всички жени по
> дребнавост и махленска свадливост! От колко време
> се плюете,без нищо смислено да кажете!
>


айде да не те подмина и теб.
ето нещо смислено, за да не оставаш с горчив вкус след четенето на този форум:
"цените на имотите ще спаднат с поне 20% в София през 2008 г."
Re: а аз имам един отговор за тебsmiling smiley
09-01-2008 - 19:39:40
avatar
rage_against Написал:
-------------------------------------------------------

> "цените на имотите ще спаднат с поне 20% в София
> през 2008 г."

Какво,да го запомня,че да видим дали си познал?confused smiley
А,как ще направиш сравнението?confused smiley
И какъв смисъл намираш в понятието "средни цени в София"? confused smiley
Мога и други въпроси да ти задам...... winking smiley
Re: а аз имам един отговор за тебsmiling smiley
09-01-2008 - 19:44:02
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> rage_against Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > "цените на имотите ще спаднат с поне 20% в
> София
> > през 2008 г."
>
> Какво,да го запомня,че да видим дали си познал?
> А,как ще направиш сравнението?
> И какъв смисъл намираш в понятието "средни цени в
> София"?
> Мога и други въпроси да ти задам......

някъде да съм написал средни цени в София? :ami:
както си тръгнала да ми четеш и перефразираш постовете, като Ангел Кабала, след малко май ще трябва да отричам, че имам сестра, нали?
не е важно да го запомиш.
целта на такива "послания" е да създава очаквания и нагласи, които в крайна сметка на емоционална основа да те накарат да вземеш решение и да се страхуваш за бъдещето си и сигурността си.
никак не ми се иска да дойде криза в българия, но алчността на бугаро-татарските селяни ще я предизвика... smoking smiley
Асанчооооу
09-01-2008 - 21:56:09
avatar
Асанчоу изложи се вече много яко...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-14 18:51 от Продавач.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход