Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Риск за продавачите на имоти без брокер?

Публикувано от curnichko 
Re: Риск за продавачите на имоти без брокер?
19-12-2007 - 13:21:38
Давам пример с този английски сайт : [propertysnake.co.uk]
Това се казва прозрачен пазар с ясни правила. Евала правя на български сайт който публикува такъв тип данни . Хайде да си отговорим защо в България не го правят :ami: .
Какво ви пречи бе брокери? Ето, тези данни и вие (ако сте професионалисти) трябва да ги имате.Това как да не ме наведе на мисълта , че някак не сте нужни?!?!?!?!?
Re: Риск за продавачите на имоти без брокер?
19-12-2007 - 14:35:38
philipcolev Написал:
------------------------------------------- Честно казано, не сте
> нужни! Това е! Не претендирам за обяснения, кое и
> как трябва да се направи, Камелия. Не разбираш ли?
> Така е.



Занимавам се със собствен бизнес от една
> година свързан по някакъв начин с недвижимите
> имоти, тук в България. Работил съм 16 години в
> някой държави в ЕС и пак е било свързано с
> недвижимо имущество, но смятам да се възползвам от
> закона за запазване на данните за лична информация
> и се надявам да ме разбереш. Успех на всички...
>

Би било губене на време ,да се прави дисекция на тази леко настъпателна и дълбоко назидателна "интродукция" на г-н Филип Колев.Тези два пасажа, обаче,ме наведоха към размисъл-защо ли, този "обигран"играч на полето на НИ,ще анатемосва брокерското съсловие,като цяло?Дали нещо не му се мотаят около паничката?Все едни съмнения!

:crazy: :crazy: smoking smiley
Re: Риск за продавачите на имоти без брокер?
19-12-2007 - 16:36:10
avatar
uravnovesen Написал:
-------------------------------------------------------
> Давам пример с този английски сайт :
> Това се казва прозрачен пазар с ясни правила.
> Евала правя на български сайт който публикува
> такъв тип данни . Хайде да си отговорим защо в
> България не го правят .
> Какво ви пречи бе брокери? Ето, тези данни и вие
> (ако сте професионалисти) трябва да ги имате.Това
> как да не ме наведе на мисълта , че някак не сте
> нужни?!?!?!?!?
>



clap: clap: clap:
Въпрос с повишена трудност: Каква е разликата с българските имоти и защо тук не можем да дадем такава таблица? :} :}

Event History
date event
09 Aug 2007 First day listed (price 320,000)
22 Oct 2007 Price changed from 202,000 to 179,500
31 Oct 2007 Status changed from listed to delisted
01 Dec 2007 Price changed from 320,000 to 240,000
13 Dec 2007 Price changed from 240,000 to 200,000





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-12-19 16:38 от камелия.
Re: Риск за продавачите на имоти без брокер?
19-12-2007 - 18:03:06
philipcolev,vie stroitel li ste?
Re: Риск за продавачите на имоти без брокер?
19-12-2007 - 19:40:27
Филип Колев,
Непрекъснато застъпваш тезата, че брокерите са некомпетентни и не заслужават възнагражденията, които получават.
Не знам по каква причина реши, че искам да меря интелектуалното ниво според професията. Не искам, а и не смятам, че това е показател.
Аз в тази тема не съм видял брокер да гледа в паницата на другите и да ги учат как да си формират цените на стоките или услугите.
Разбрахме, че няма да ползваш услуги на брокер. Аз не настоявам. Моите клиенти в над 80% от случаите са такива, на които съм бил препоръчан от предишни клиенти или идват за втора или трета сделка. Мисля че и те имат право да мислят, че трябва да се обърнат към мен и че заслужавам да ми платят комисионна. Дори не ме притеснява да им давам твои координати и ти да им споделиш твоите възгледи по въпроса. Може да се почустваш по-добре като осъзнаеш, че те постъпват така, защото са на по-ниско стъпало в еволюционното си развитие. Само да не се депресираш, ако се окаже обратното.
Re: Риск за продавачите на имоти без брокер?
19-12-2007 - 20:41:53
>
>
>
> Въпрос с повишена трудност: Каква е разликата с
> българските имоти и защо тук не можем да дадем
> такава таблица?
>
> Event History
> date event
> 09 Aug 2007 First day listed (price 320,000)
> 22 Oct 2007 Price changed from 202,000 to
> 179,500
> 31 Oct 2007 Status changed from listed to
> delisted
> 01 Dec 2007 Price changed from 320,000 to
> 240,000
> 13 Dec 2007 Price changed from 240,000 to
> 200,000
>
>
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 12/19/07
> 04:38PM от камелия.

Камелия , нарочно ли се правиш , че не разбираш какво имам в предвид .
Сега да уточня
Имам в предвид за всеки имот да има освен описание и данни : кога е обявен в агенцията и на каква цена , колко време седи на пазара и как се променя цената му ( като на всяка нормална борса , каквато за съжаление в България няма) . Не е задължително да пада както е в примера ми. Макар , че според мен това ни чака и нас ,като много се надявам да не са толкова фрапиращи процентите.Аз залагам на около 10% OFF. Времето ще покаже ще се виде кой ще се :}последен



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-12-19 20:45 от uravnovesen.
Re: Риск за продавачите на имоти без брокер?
19-12-2007 - 21:46:34
Уравновесен,
Адресирай въпроса за движението на цената по дати към imoti.net. Ако те осигурят тази възможност в сайта си, няма проблем да го правим. Нашия сайт се хоства от тях и няма тази техническа възможност.
Re: Риск за продавачите на имоти без брокер?
19-12-2007 - 22:16:08
uravnovesen Написал:
-------------------------------------------------------
> Това
> как да не ме наведе на мисълта , че някак не сте
> нужни?!?!?!?!?
>


И как така имаме изисквания към тези,на които казваме "не сте нужни"???


winking smiley
Re: Риск за продавачите на имоти без брокер?
19-12-2007 - 23:05:18
dragula Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако те осигурят тази възможност в
> сайта си, няма проблем да го правим.
>


Напротив,има проблем!Изключено е да се угоди на всеки "НЕуравновесен",минал,плювнал и заминал.Ако съберем всички "щения"изписани в този форум,си представете,как би изглеждала една обява,и какъв обем би имала.На крив и беден ...........всичко му пречи!
:g:
Re: Риск за продавачите на имоти без брокер?
20-12-2007 - 09:52:44
dragula Написал:
-------------------------------------------------------
> Филип Колев,
> Непрекъснато застъпваш тезата, че брокерите са
> некомпетентни и не заслужават възнагражденията,
> които получават.


Ужасно съжалявам за възникналото недоразумение. Всичко, което съм написал тук, е от гледна точка на купувач, а и смятам, че доста други като мен (купувачи, инвеститори или както искате ги наричайте) са с подобно мнение относно АНИ. Всеки човек, който върши каква и да е услуга с труда си, е в правото да получи възнаграждение за свършената работа. Въпроса е от КОГО!!! За кого работи брокера? За купувача? Не мисля. Този който има нужда от брокер нека си плати, за съжаление това не съм аз (купувача), а този който продава имота си. Убеден съм, че на теб, драгула, със сигурност ти е ясно, че във вашия бранш има доста некомпетентни брокери. Това не е никаква тайна. Съвсем наскоро на едно приятелче му продадоха нов апартамент, без ток, без вода та и с течове от покрива. Защо това не му се изясни от брокера, който бе посредник в сделката? Мислиш ли, че брокера не си е получил комисиона?А мислиш ли, дали в момента брокера се интересува от терзанията на бившия си клиент? Не!

> Не знам по каква причина реши, че искам да меря
> интелектуалното ниво според професията. Не искам,
> а и не смятам, че това е показател.


range">Филип Колев и Димитровски ще кажат ли в кой бизнес са, за да анализираме и тяхната компетентност Без думи

> Аз в тази тема не съм видял брокер да гледа в
> паницата на другите и да ги учат как да си
> формират цените на стоките или услугите.
> Разбрахме, че няма да ползваш услуги на брокер. Аз
> не настоявам. Моите клиенти в над 80% от случаите
> са такива, на които съм бил препоръчан от предишни
> клиенти или идват за втора или трета сделка.


Ето, че пак газиме на едно и също място. Кого имаш предвид като казваш "клиенти"?
Доуточнявай. Явно в Бг съществува 2 определения за клиенти. Едните, които са реалните и би трябвало да са единствените клиенти на АНИ (продавачите), а другите се оказват клиенти според обстоятелствата, без да го желаят в повечето от случаите (купувачите). Представи си, че имаш магазин за мебели, хоп коледна промоция, цените на диваните наполовина от 500 на 250 лева. Идвам аз, който си имам сергия на пазара и гледам един човек, който наглежда диваните, но той вместо да пита теб за цената им по погрешка пита мен. Тои вижда, че са наполовин цена, 250 лева, но аз решавам, че тук има далавера и му казвам: " Да, 250 лева, но за промоцията трябва да ми дадеш 10% от стойноста, тоест 25 лева -(Човека който досега е седял, вместо на диван в хола си, на кривия си матрак, има неистова нужда от дивана, боли го кръста вече), но ще дойдеш утре на пазара( казвам му аз) и там ще ти го дам. Абе, защо (пита се човека, след като е разбрал, че реално собственика на дивана си ти) не си говоря с оня другия " собственика" дето беше до диваните? Пише от 500 на 250, а пък сега и 10% отгоре ми иска тоя заради промоцията. Какви са тези работи. Ако истенският собственик му е предложил да му разпродава стоката, то нека си пише: "Коледна промоция от 500 на 275 лева" пък после нека и двамата се разбират за комисионни, които мен не ме вълнуват.


Мисля
> че и те имат право да мислят, че трябва да се
> обърнат към мен и че заслужавам да ми платят
> комисионна. Дори не ме притеснява да им давам твои
> координати и ти да им споделиш твоите възгледи по
> въпроса. Може да се почустваш по-добре като
> осъзнаеш, че те постъпват така, защото са на
> по-ниско стъпало в еволюционното си развитие. Само
> да не се депресираш, ако се окаже обратното.
>


КЛИЕНТИ, КЛИЕНТИ, КЛИЕНТИ и пак КЛИЕНТИ.


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход