Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Риск за продавачите на имоти без брокер?

Публикувано от curnichko 
Re: Риск за продавачите на имоти без брокер?
18-12-2007 - 18:47:51
avatar
Dimitrovski Написал:
-------------------------------------------------------
> камелия,v uk agenciite rabotqt na 2%,a nqkoi I na
> 1,5%.
> Neznaq kakvi drugi razliki ima,no sigurno ima.


Така мисля и аз-разлики има.Съвсем наскоро приятели в Канада си купиха къща.Платиха 6%.В Испания,за имот от 240000Е комисиона беше 20000Е.Това от първа ръка.Не случайно призовах всеки,който живее навън и има представа как и на какъв комисион работят АНИ,да сподели.
Тук,когато двете страни са представлявани от една агенция,обикновено общият % е по-малък.
Другата разлика е,че навън всички имоти са застраховани и документацията е в застрахователите.Работата на фирмите всъщност се изчерпва само с рекламата,огледите и срещането на страните.Останалото оформят кредитните инспектори и застрахователите.
Тук,АНИ помага и придвижва окомплектовката на цялата преписка,като е плътно с клиентите и докато си прехвърлят парите по банковите сметки.... smiling smiley
Re: Риск за продавачите на имоти без брокер?
18-12-2007 - 18:59:41
Ako si napravq agency za nedvij.imoti:
1.6te rabotq na po-malko ot 1%.
2.6te reklamiram do nai-gluhoto uho.
3.6te me e sram da vzema komision za apartament naprimer ot 80 000 evro ot 800 evro,kato mislq,4e e nadcenen truda mi v bg.
4.nikoga nqma da si napravq agency zaradi to4ka 3. smiling smiley
Re: Риск за продавачите на имоти без брокер?
18-12-2007 - 20:28:10
Е -е-е-е, жалко!! Тъкмо се уплашихме, че някой ще ни подбие!..... :} Ама на!! Пусти срам!
Re: Риск за продавачите на имоти без брокер?
18-12-2007 - 20:58:24
Иво75,samo da re6i I 6te vi podbie,no tova e unizitelen zanaqt v bg.
Re: Риск за продавачите на имоти без брокер?
18-12-2007 - 23:05:18
Аз никой не питам, колко му струва стоката или услугата и защо ми я продава твърде скъпо, ако не ме устройва не я купувам.
И не искам никой да ми е клиент, ако и той не го иска.
Филип Колев и Димитровски ще кажат ли в кой бизнес са, за да анализираме и тяхната компетентност.
Re: Риск за продавачите на имоти без брокер?
18-12-2007 - 23:40:33
dragula,taka e!
"И не искам никой да ми е клиент, ако и той не го иска."
Tova si e tehen problem na agenciite na kakav procent 6te rabotqt!
Re: Риск за продавачите на имоти без брокер?
18-12-2007 - 23:51:20
A otnosno moeto "zanimanie",to e dosta bezinteresno,zatova nqma da go spomena.
Re: Риск за продавачите на имоти без брокер?
19-12-2007 - 10:00:47
avatar
Dimitrovski Написал:
-------------------------------------------------------
> Ako si napravq agency za nedvij.imoti:
> 1.6te rabotq na po-malko ot 1%.
> 2.6te reklamiram do nai-gluhoto uho.
> 3.6te me e sram da vzema komision za apartament
> naprimer ot 80 000 evro ot 800 evro,kato mislq,4e
> e nadcenen truda mi v bg.
> 4.nikoga nqma da si napravq agency zaradi to4ka 3.

Имаш ли макар и бегла представа от работата на АНИ? Имаш ли представа от цените на наеми,реклами,телефони,транспорт? Данъци? Издръжка на живота? confused smiley
Или,щом ти си някъде,където стандартът е по-висок,не виждаш причина хората в България да повишават своя?
Много удобно отклоняваш въпроса за това какво работиш ти и колко получаваш за труда си.........нищо нова под слънцето........
winking smiley winking smiley
Re: Риск за продавачите на имоти без брокер?
19-12-2007 - 10:33:28
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако си купувал или продавал недвижимост,щеше да
> знаеш кое е това "всичко друго".Ако си беше
> направил труда да попрочетеш темите-също!


> Същото ти казвам и на теб. Препрочитай поста, защото явно ти се губи малко от инфото в същия. Просто нямам нужда от четене на никакви теми. Говоря от собствен опит. Работил съм само 2 пъти с брокери и ми беше достатъчно. Някъде писах, че дори в деня на подписа пред нотариуса липсваха при два от случаите. И нека не говорим за компетентността на същите тези агенции, защото те са водещи в бранша в региона, където се осъществи сделката. Нали знаеш приказката за овчарчето и вълка? До тук приключвам с тази точка от темата, защото изглежда, че думите ги отвява вятъра.

> Забавно твърдение! Дали поради същата причина във
> всички страни съществуват АНИ?


По-скоро реално и жалко бих казал. Не сравнявай България с другите страни от ЕС. Ние сме много по-назад, а се опитваме да бъдем на върха. А задавайки ми този въпрос, е все едно да попиташ за кой и да е личен бизнес. Така че остава без коментар.

> Който има брада,има и гребенче....
> Щом имаш нужда от нещо-плащаш и
> получаваш.Безплатен обяд няма.Колко пъти да ти се
> каже?


Именно. Който има нужда за дадена услуга нека си плати. Точно така. Не мисля че купувача има нужда от брокер, защото същия не играе никаква ключова роля при сключване на сделката, още по-малко при подписите. Дори е възможно, поради намесата на същия, да възникнат недоразумения в момента на подписа при нотариуса, та дори да се провали сделката (Личен опит!) ! Честно казано, не сте нужни! Това е! Не претендирам за обяснения, кое и как трябва да се направи, Камелия. Не разбираш ли? Така е. Всеки, който работи трябва да си получи възнаграждението, но от и за когото работи. И в никакъв случай брокера не работи за купувача, в случай, че идвам при теб със снимка на имота и казвам: "Желая да закупя този имот" , а за този който продава и за собствено благо.

> Да, зле информираният човек винаги е на
> загуба.Както и дезинформираният.А такъв ще бъде
> всеки,който повярва,че в изброените от теб страни
> 150Е са сумата,която плащат клиентите като
> комисион.


Ето поредното доказателство за липса на асимилация от информацията. 150 евро се заплаща в момента, когато някой има нужда от агенцита за услугата да му се търси жилище, дали ще е под наем или да го закупи, е все едно, а не като комисионна.
Комисионната е за сметка на продавача и ( зависимост от случая) е м\у 4 и 5%, ако агенцията помогне за реализирането на сделката. Не ми се говори повече за техните доходи, но също трябва да се има предвид някой от следните факти:

1. Минимален годишен доход на работник от средна класа в Испания- 21,600 евро.

Цена на кв.м за жилище над 2 години между 858 евро до 1,817 евро, статистиката е за 2006 година.

2. Минимален годишен доход на работник от средна класа в България в лева 4254лв.-[www.nssi.bg]
Цена на кв.м за жилище над 2 години над 650 евро. Е за какво си говорим?


> Това е сума,с която ангажират агенцията.Както ти
> сам каза,ако по някаква причина някой не спази
> договора в етапа на търсене-предлагане,сумата
> остава като неустойка.Ако сделката се
> завърши,комисионът се плаща.Само дето % е много
> по-висок.


Позволи ми една лека корекция на написаното от теб. Просто не съществува никакво ако в случая. Това е възнаграждението на агенцията, която се наема да търси жилище на купувача. Той си заплаща услугата. А продавача подписва договор с агенцията, в който е отбелязан процента на комисионната, който трябва да заплати. Но това, което казваш, че е по-висок %, извинявай, но не е точно така. Процента се договаря спрямо имота, Камелия. Не може ти за един апартамет от 100 кв.м и цена от 80.000евро в Обеля да вземеш комисионна от 4.000 евро, а за друг с подобна характеристика, но в Лозенец 10.000, ако цената там е 200.000 евро. Кажи ми, коя е разликата в апартамента в Лозенец, която прави така, че да ти се покачи комисионната? Обеля е на майната си, ако например трябва да правиш 5 огледа на ден там, тоза 2 месеца ще си похарчиш комисиона за бензин, но Лозенец е в центъра. Имота си е имот. Квадратните метри са еднакви за стени и площи. Ето защо, ако реша да продавам, никога не бих наел брокер да ми търси купувач. И смятам, че вече няма какво повече да се изяснява в случая. Всеки човек има право да изкаже личното си мнение и вижданията по въпроса, с което не на всяка цена задължава другите да мислят като него. Тази тема се превърна в един огромен дебат, а просто не виждам смисъл от думите на брокерите, в случая и твоите. Ако смяташ, че хората като мен, не сме прави или сме заблудени, не го пиши тук, а го покажи и докажи с професионалната си работа и с факти. Времето, в което всеобщото мислене беше възложено и диктувано на хората от 5 човека на върх на пирамидата отмина. Това което правите вие брокерите е, че на всяка цена ние трябва да мислим като вас, още повече, че с всеки публикуван пост го доказвате.
А сега малко за колегата ти, който не знам по каква причина желае да измери и анализира интелектуалното ни ниво според професията ни. Приятелю. Занимавам се със собствен бизнес от една година свързан по някакъв начин с недвижимите имоти, тук в България. Работил съм 16 години в някой държави в ЕС и пак е било свързано с недвижимо имущество, но смятам да се възползвам от закона за запазване на данните за лична информация и се надявам да ме разбереш. Успех на всички...





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-12-19 12:24 от philipcolev.
Re: Риск за продавачите на имоти без брокер?
19-12-2007 - 12:31:00
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-12-19 12:32 от Sander Correct.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход