Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Риск за продавачите на имоти без брокер?

Публикувано от curnichko 
Re: Риск за продавачите на имоти без брокер?
18-12-2007 - 09:36:28
radena Написал:

> Бедната ти е фантазията как може да си мислиш, че
> си изряден продавач и такъв номер да ти извъртят,
> че без да се усетиш да излезе, че не си толкова
> изряден. Пък от там нататък да си пита адвоката
> какво става?
>
> Ти си поредното потвърждение за това, че колкото
> по не е в час човек, толкова е по-самоуверен.
--------------------------------------------------------------------------

Какво означава за теб човек, който не е в час? Ако съдим по това, а именно колко апартамента си продал или закупил, то тогава трябва да разделим въпросите за двата типа хора. Продавачи и купувачи. Разбирам напълно това, че всеки трябва да си пази хляба, но ти говориш като брокер. Нито си едното нито си другото. Само и единствено един посредник, от когото никой няма нужда. Плус това не приемай нещата лично. Мнението ми е всеобщо за всички брокери.Един съвет. Учи нещо друго и си смени професията. А ако адвоката не усети гнилото в далаверата, то ебати адвоката е той, но какво да ти обяснявам неща които знаеш. Искам да те попитам, по какъв начин може да ти извърти номер купувача или продавача, ако документите в сделката, които се изготвят от адвокат и от, най-важното, нотариус, са в ред? Докажи с факти и изясни как. За тази година (2007)моите разходите за покупка на имоти са били около 500.000 евро и съм нямал никакви проблеми от страна на продавачите. Така че, "мила моя"радена не обвинявай някого без да знаеш за кого става въпрос и какъв човек е. Ако някой реши да продава собственото си имущество, то редно е поне да се запознае с процеса и вида на сделката, не само да чака да му капе от небето. Според мен това е най-важното и успех в начинанията. И кажи ми още нещо. Не мислиш ли, че брокер, който търси саморазправа е срам за "работната ви среда"? Ще цитирам Камелия(евентуален брокер), която казва:

Виж,да ти пратят от по-едричките събирачи на дългове,е напълно възможно.Ще си вземат парите и от купувачите,но ще платите поне двойно,защото от тази сума се приспада тяхното възнаграждение......

Бреииий много е наясно тая Камелия как се работи със събирачи на дългове, та и тарифата им знае. За какво си говорим тогава?Щом нещата стигнат дотам, то пак съветвам да си намери брокера друга работа от където да смуче от мързела си. Това е малко професионално и след като на някого му е станало ясно, че наистина няма нужда от брокери то тогава дайте да му изпратим 5-6 мутри, белкем се вразуми и ни заиграе по гайдата. Колко струва услугата да ти се обядят по телефона и да те попитат за жилище и съвсем случайно и ти да разполагаш с имот, който някой глупак е обявил за продан не само в твоята агенция, но и в други 10 такива? Вие, брокерите, тук в България още не сте се научили как се работи практично. Ще ти дам един пример. В доста държави от ЕС съществува практиката в агенциите за недвижими имоти, да вземат определена сума предварително, около 150 евро, както от купувачи, така и от продавачи и ако евентуално някой от тях реши да се заеме лично с продажбата, то агенцията не е ощетена. Вие нито търсите продавачите нито търсите купувачи. Те сами идват при вас, за съжаление. Приятен ден ти желая радина която си мислиш, че си "много в час с нещата" и успех...



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2007-12-18 14:08 от philipcolev.
Re: Риск за продавачите на имоти без брокер?
18-12-2007 - 11:28:37
Брокерът не ти помага с нищо !

Единствено ще ти досажда да си получи цялата комисионна , дори преди да сте приключили сделката !

Наеми си адвокат, по-сирурно , а и по-евтино е ! smiling smiley
Re: Риск за продавачите на имоти без брокер?
18-12-2007 - 16:26:06
avatar
philipcolev Написал:
-------------------------------------------------------

Не мислиш ли, че брокер, който търси
> саморазправа е срам за "работната ви среда"? Ще
> цитирам Камелия(евентуален брокер), която казва:
>
> Виж,да ти пратят от по-едричките събирачи на
> дългове,е напълно възможно.Ще си вземат парите и
> от купувачите,но ще платите поне двойно,защото от
> тази сума се приспада тяхното възнаграждение......
>
>
> Бреииий много е наясно тая Камелия как се работи
> със събирачи на дългове, та и тарифата им знае. За
> какво си говорим тогава?Щом нещата стигнат дотам,
> то пак съветвам да си намери брокера друга работа
> от където да смуче от мързела си. Това е малко
> професионално и след като на някого му е станало
> ясно, че наистина няма нужда от брокери
то тогава
> дайте да му изпратим 5-6 мутри, белкем се вразуми
> и ни заиграе по гайдата. Колко струва услугата да
> ти се обядят по телефона и да те попитат за жилище
> и съвсем случайно и ти да разполагаш с имот, който
> някой глупак е обявил за продан не само в твоята
> агенция, но и в други 10 такива?

Бреиииий,много ти се ще да се приеме за истина тълкуването на написаното от мен,но няма как,защото е прекалено тенденциозно и изсмукано от пръстите...... winking smiley
Може пък да имаш и проблем с осмислянето,затова ще ти обясня пак.
Или имаш нужда от брокер и ползваш услугите му,или нямаш и правиш всичко сам.
Ако се обадиш по телефона,попиташ ме за имота,поискаш да го видиш и аз те заведа на оглед,НИЩО НЕ МИ ДЪЛЖИШ.
Ако поискаш да го купиш-плащаш за всичко което ще направя,за да се извърши прехвърлянето и парите да влезат в сметката ти.
Ако междувременно решиш,че не ти се ще да ми платиш,ще преценя към кого да се обърна,за да защити интересите ми.Това,че фирмите за събиране на дългове не работят даром,е известно.Защо да не знам тарифите им? И ти можеш да ги научиш,ако ти се наложи.Тайна няма!



Вие, брокерите,
> тук в България още не сте се научили как се работи
> практично. Ще ти дам един пример. В доста държави
> от ЕС съществува практиката в агенциите за
> недвижими имоти, да вземат определена сума
> предварително, около 150 евро, както от купувачи,
> така и от продавачи и ако евентуално някой от тях
> реши да се заеме лично с продажбата, то агенцията
> не е ощетена.
Вие нито търсите продавачите нито
> търсите купувачи. Те сами идват при вас, за
> съжаление. Приятен ден ти желая радина която си
> мислиш, че си "много в час с нещата" и успех...

clap: clap:

Много добър пример даваш.Трябва да го прочетат всички,които решават че някой трябва да им работи безплатно! На първо място,обаче,ти трябва да го осмислиш! winking smiley
Както и другото-щом продавачите и купувачите сами идват при нас,значи сме им необходими,за да им свършим работа.А щом е така,трябва да си платят..........просто и логично...... :}
Re: Риск за продавачите на имоти без брокер?
18-12-2007 - 17:35:12
Всеки да си го тълкува както си иска. А то е яснокато бял ден. Щом те засяга, значи все пак има нещо вярно. И не. Нямам нужда от брокер. Имам нужда от умни хора, които да не се залъгват от тоя и оня, че сделки, че шмекери и не знам още какво. Щом ти се е наложило да търсиш такъв тип услуги от "фирми събирачи на дългове" както ти ги наричаш , явно не си си свършил добре работата. А освен да ме заведеш да видя апартамента и да ме запознаеш с продавача-купувача, друго какво правиш, ти , за сделката? Кое е това "всичко друго"?

Първо>

Купувачи и продавачи идват при вас, защото в тази държава нито една институция не се занимава и не ги интересуват хората. Всеки гледа как да ти се накара, да се налапа, докато отегчаващо бавно му минава времето и ето ти главния проблем, а именно
---->>> ЛИПСА НА ИНФОРМАЦИЯ.

Второ>

Аз не виждам какво трябва да осмисля. Друго нещо, което не е ясно, е защо този който купува също плаща комисионна? Нима този,който купува има малко за плащане (закупения имот, такси в данъчното, такси за нотариус и едно дълго и т.н.), та и комисионна на агенцията ли да плаща?Все пак, ако продавача е уверен в познанията си и има нужната информация и не потърси услугите на брокер, със сигурност би публикувал обява във вестник, на балкона на апартамента или на някои уличен стълб. В този случай купувача ще прочете обявата ще му се обади по телефона и т.н. Но щом продавача търси услугите на агенция, той е този, който трябва да си плати комисионната на същата. Щото ние, тези които купуваме, ни е все едно дали ще прочетем обявата залепена на стълб, в интернет или във някои вестник или на прозореца на някоя агенция за недвижими имоти. Както писах в предишния пост, агенцията би трябвало да взема някаква фиксирана сума за търсене на купувач-продавач, но тази сума е далеч по-малка от 2,5% от общата сума на сделката, за които претендират агенциите. Говорим за апартамент с цена от 80.000 евро. комисиона за агенцията 2 х 2,5% > 5% или 4.000 евро, но ако говорим за имот с цена от 700.000 евро тези 5% са 35.000 евро КОМИСИОННА. Е за какво си говорим? Каква е тази толкова огромна и отговорна работа на брокера за да спечели пари от една сделка, които се равняват на годишните доходи на един лекар в много от държавите в западна европа. Писах 150 евро за някои държави в ЕС ( Испания, Португалия, Франция, Италия) но техните доходи са доста по-високи спрямо нашите. Кофтито на всичко е, че на всеки му се иска да забогатее за два дни и в крайна сметка този, който винаги се оказва прецакан е злеинформираният човек.



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2007-12-18 18:09 от philipcolev.
Re: Риск за продавачите на имоти без брокер?
18-12-2007 - 18:04:07
Mnogo malko hora v bg.pla6tat na agencii za nedvij.imoti.
Ima nqkolko na4ina da gi izbegne6 bezproblemno.
No vaprosat mi e za6to balgarina izbqgva "yslugite" na brokera ?
Otgovor:za6toto sa na nisko I nekompetentno nivo!
Re: Риск за продавачите на имоти без брокер?
18-12-2007 - 18:11:54
Dimitrovski Написал:
-------------------------------------------------------
> No vaprosat mi e za6to balgarina izbqgva
> "yslugite" na brokera ?
> Otgovor:za6toto sa na nisko I nekompetentno nivo!

Брокерите са катоедно малко дете пред една огромна торта
Re: Риск за продавачите на имоти без брокер?
18-12-2007 - 18:12:32
avatar
philipcolev Написал:
-------------------------------------------------------
А освен да
> ме заведеш да видя апартамента и да ме запознаеш с
> продавача-купувача, друго какво правиш, ти , за
> сделката? Кое е това "всичко друго"?
>
Ако си купувал или продавал недвижимост,щеше да знаеш кое е това "всичко друго".Ако си беше направил труда да попрочетеш темите-също! winking smiley

> Първо>
> Купувачи и продавачи идват при вас, защото в тази
> държава нито една институция не се занимава и не
> ги интересуват хората. Всеки гледа как да ти се
> накара, да се налапа, докато отегчаващо бавно му
> минава времето и ето ти главния проблем, а именно
> ---->>> ЛИПСА НА ИНФОРМАЦИЯ.
>
Забавно твърдение! Дали поради същата причина във всички страни съществуват АНИ? :crazy:
> Второ>
> Аз не виждам какво трябва да осмисля. Друго нещо,
> което не е ясно, е защо този който купува също
> плаща комисионна? Нима този,който купува има малко
> за плащане (закупения имот, такси в данъчното,
> такси за нотариус и едно дълго и т.н.), та и
> комисионна на агенцията ли да плаща? Както писах в
> предишния пост, агенцията би трябвало да взема
> някаква фиксирана сума за търсене на
> купувач-продавач, но тази сума е далеч по-малка от
> 2,5% от общата сума на сделката, за които
> претендират агенциите.

Който има брада,има и гребенче....
Щом имаш нужда от нещо-плащаш и получаваш.Безплатен обяд няма.Колко пъти да ти се каже?confused smiley

Писах 150 евро за някои
> държави в ЕС ( Испания, Португалия, Франция,
> Италия) но техните доходи са доста по-високи
> спрямо нашите. Кофтито на всичко е, че на всеки му
> се иска да забогатее за два дни и в крайна сметка
> този, който винаги се оказва прецакан е
> злеинформираният човек.

Да,зле информираният човек винаги е на загуба.Както и дезинформираният.А такъв ще бъде всеки,който повярва,че в изброените от теб страни 150Е са сумата,която плащат клиентите като комисион.sad smiley
Това е сума,с която ангажират агенцията.Както ти сам каза,ако по някаква причина някой не спази договора в етапа на търсене-предлагане,сумата остава като неустойка.Ако сделката се завърши,комисионът се плаща.Само дето % е много по-висок. smiling smiley
Re: Риск за продавачите на имоти без брокер?
18-12-2007 - 18:25:46
камелия,v uk agenciite rabotqt na 2%,a nqkoi I na 1,5%.
Neznaq kakvi drugi razliki ima,no sigurno ima.
Re: Риск за продавачите на имоти без брокер?
18-12-2007 - 18:29:02
Ima I na 1% sa6to.
Re: Риск за продавачите на имоти без брокер?
18-12-2007 - 18:38:00
Skapa камелия,bg.agencii 4akat balamurnici da doidat I ne pravqt ni6to plateno za da tarsqt kUpuva4i ili prodava4i.A zapadnite agencii pla6tat za da reklamirat imotite kade li ne.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход