Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моят сценарии

Публикувано от greenbul 
Re: Моят сценарии
29-04-2008 - 15:12:53
Грешката е моя. Хърсев нарича споменатия период не "Час Х", а "Мъртва зона".

Прочетете статията

ТУК
Re: Моят сценарии
29-04-2008 - 15:22:30
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> Криза, срив, крах -това са различни по сила
> степени на това, което ни предстои, за съжаление.

Muza,
Интересно мнение.
Споделяш мнение, което ме кара да преразгледам някои свои виждания.
Май ти си по-прав относно това, кои търговски браншове как ще реагират на кризата.

По отношение на причините, които биха могли да отключат намалението на НИ, тук вече от все сърце се надявам да не си прав. Ще стане лошо. Но, не може да се изключи, признавам.

И аз съм го отбелязал изрично и знам, че няма да се дадат лесно.
Ще стискат до последно.
Да видим !

Re: Моят сценарии
29-04-2008 - 15:26:14
Така като прочетох това, което си написал единственото с което не мога да се съглася е, че само криза може "да замете икономическия боклук". Може и без криза да се замете.

Re: Моят сценарии
29-04-2008 - 15:41:43
Може. Прав си.
Пример: Британското правителство национализира Нордърн Рок.
Бръкнаха на всеки жител в джоба с има-няма няколко хиляди паунда.

В по-общ план най-често в икономиката негативните последици се носят не от този, който е станал истинската причина за тях. Ако причинителят и той отнесе нещо, то задължително е несъразмерно на ролята му.
Ама това май е валидно не само за икономиката :-)))

И все пак кризата си е била винаги универсален чистач !

Re: Моят сценарии
29-04-2008 - 15:44:33
4овек,
Не засегнах темата с руски капитали в НИ по простата причина, че не мога да си спомня, каква точно теза съм споделил тогава :-))) .........., нерадост :-))))
Имам подозрения, но не помня.
Поне смислово, може ли да помогнеш !
Re: Моят сценарии
29-04-2008 - 16:18:13
Драги ми ЗеленБик, не исам да те провокирам на тема колко ти струва образованието, а по-скоро на тема къде си го взел щото на халост си ги давал тия пари братко. Ще ти кажа честно че параметрите на които си базираш прогнозата са немеродавни. Падането на долара няма нищо ама съвсем нищо общо с местния пазар в БГ а с КАЧВАНЕТО НА ЦЕНАТА НА ПЕТРОЛА. Цената на петрола се определя от ОПЕК. Предполагам че поне това знаеш. А и всички междуборсови сделки се осъществяват с долари а не евро. А виж цената на петрола се обуславя хем от падащия долар хем от други фактори като войни, падащи правителства и т.н. В по-голямата си част е спекула. Фондовата борса в родната БГ е прекалено малка за да се влияе толкова силно от цената на долара. По-скоро би се повлияла от лихвените проценти на банките в САЩ и Европа. Те пък са вързани с пазара на недвижими имоти чрез кредитите. Т.е. лихвата пада когато пазара е зле и хората не си плащат кредитите заради падащи доходи. А когато лихвата пада банката се задъхва а оттам и борсата. Няма въртене на пари.
А виж пазара на недвижими имоти в БГ от твоята прогноза насам не е мръднал. Верно е че фирмите които инвестират във Вилни селища са пред фалит заради непродадени апартаменти, но драги... не забравяй и прането на пари. БГ в момента е една от най-добрите офшорки най-вече заради имотния пазар. И това не са мои думи. Виж цените на жилищата в 4те големи града.Виж цените на панелките и новите жилища - панелките на места изпреварват, и тогава прави прогнози. Истината е че жилащата, офисите и логистичните имоти продължават нагоре. Виж селските имоти си остават на нивото засега. Земеделската земя тепърва ще се отприщва. МОЕТО МНЕНИЕ Е ЧЕ СРИВ НЯМА ДА ИМА.
А що се отнася до образование - то аз съм с военно и не съм давал толкова мангизи ама просто чета. Ти си направи сам извода.
Ай чао.
Купувайте - сега му е времето. :}
Re: Моят сценарии
29-04-2008 - 16:40:59
и още нещо... сами си го навряхме с тоя шибан евросъюз. Никой не ни е карал да влизаме вътре. Заради него скочиха цените на всичко и ни се съдра икономиката. Много беди станаха заради него. Ама ние щото все чакаме някой отвън да ни оправи ей затова сега ще плащама по 1000евро на квадрат.
Re: Моят сценарии
29-04-2008 - 17:52:25
[forum.imoti.net]
Наскоро ми хрумна, че всъщност може да не става въпрос за прости сметки. Може да става въпрос за политика.
Re: Моят сценарии
29-04-2008 - 18:35:53
Начев, всъщност съм останал с грешно впечатление - АБУ си дава примери с това, че всъщност руските инвестиции по морето са първите (преди приемането на ЗУТ ), просто съм запомнил израза му, че му прилича, че залагат като за последно и ми е останало в главата, че последни са се намесили.
Доста е интересно да четеш стари мнения.
Re: Моят сценарии
29-04-2008 - 19:36:38
shrek Написал:

А когато лихвата пада банката се задъхва а
> оттам и борсата. Няма въртене на пари.


ами точно обратното е генерале smoking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход