Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моят сценарии

Публикувано от greenbul 
Re: Моят сценарии
26-05-2008 - 20:01:43
кво стана симпатяги нали искахте цифри ...нали ви ги дадох ..какво сега...а да разбира се имате право да използвате и калкулатори
какво пак ли не излиза сметката....аааа няма от къде да се копнат данни разбирам......
и тук продължавам да твърдя-ако нямате основа-изходяща точка ...как ще бъдат точни прогнозите,,,,че не разбрах
първо тримесечие...хаиде дерзаите
Re: Моят сценарии
26-05-2008 - 20:13:29
Селяк,ето ти още-виж кво пише,ако знеш английски-как ги виждат нещата на запад за българия.наблегни на това,че от 105 държави,балканските и балтийските страни видят по рекорден дефицит,като на първо място е латвия и на второ-БЪЛГАРИЯ!!!!!!!
ако нещо не си съгласен-обади се на фич и блумбърг и им кажи,че са се объркали.

междудругото-тва е стара статия-давам ти я за пример.тогава дефицита на бг е 19%.сега вече,селяк сме надскочили 21%.........току виж сме катурнали и латвията и сме станали първенци по дефицит спрямо БВП.
на- чети и се образовай.и моля те-ако имаш да казваш нещо,нека да е с факти,така ,както аз ти давам!


Baltic, Romania, Bulgaria Outlooks Lowered by Fitch (Update3)

By Milda Seputyte and Aaron Eglitis

Jan. 31 (Bloomberg) -- Bulgaria, Estonia, Latvia and Romania had their credit rating outlooks lowered to negative from stable by Fitch Ratings, which cited deteriorating economic imbalances.

The drying up of global credit markets poses a ``significant negative shock'' to the Baltic and Balkan countries, which are dependent on external financing, Fitch said in a statement today. Current-account deficits ``look disconcertingly stretched by current global or historical standards,'' it said.

Booming consumer demand in the three Baltic states, Romania and Bulgaria have led to the widest current-account deficits of all the 105 countries watched by Fitch. Easily accessible loans are spurring inflation and boosting imports of consumer goods, fueling investor concerns the nations' economies may overheat.

``There are valid grounds for believing that fast-growing transition countries can sustain high current-account deficits, but history suggests it can be dangerous to think it's different this time,'' said Edward Parker, head of emerging Europe sovereigns at Fitch.

Latvia probably has the widest current-account deficit in the European Union, estimated by Fitch at 25 percent of gross domestic product in 2007. Bulgaria's deficit was probably 19.5 percent, Estonia's 16 percent and Romania probably had a shortfall of 14 percent of GDP, it said.
Re: Моят сценарии
26-05-2008 - 20:16:25
направо ви се кефя искренно clap: пак копи пеист.. :}
еееехххххх smoking smiley
Re: Моят сценарии
26-05-2008 - 20:22:06
да,Дивал,не моа да ви се угоди на вас.като казвам нещо и го обяснявам защо смятам така-викате-лъжеш,нямаш доказателства.
после ви давам и доказателства,за да ви покажа,че не лъжа,както и че няма никъкъв смисал да лъжа.
и пак недоволни-сега пък съм правил копи анд пейст.
аре чети си вестник пари и слушай как птичките чуруликат-за тебе там е истината.
Re: Моят сценарии
26-05-2008 - 20:51:55
Асене, хайде отвори си екселчето наложи двете таблици (външен дълг/БВП) и виж пак въпроса за ЧУДОВИЩНИТЕ 100% и дето няма друга страна с такова съотношение. За дефицита съм казал само, че оспорвам реалния размер на БВП - нищо друго. Между другото, за външен дълг/БВП извинения приемам и на лични. Знам, че имаш голяма гордост и публично няма да си признаеш.
Re: Моят сценарии
26-05-2008 - 21:05:18
може и да не съм прав за външния дълг-ако е така-извинявам се.
карам ги наред с дефицита,макар и да не са същите понятия.
не съм дълбал сериозно да сравнявам външния дълг,но съм сигурен,че сме доста напреднали.
хаиде аз давах доказателства-дай и ти-коя страна сме по външен дълг/БВП в класацията?
за дефицита си съгласен с мен?втори ли сме или не сме втори?
Re: Моят сценарии
26-05-2008 - 21:34:59
Не си ме разбрал правилно. Изобщо не искам да давам данни и да заблуждавам хората, че сме много добре. Напротив - мнението ми за БГ икономиката не се различава много от твоето, разликата ни е в интерпретацията на данните. Аз лично си признавам, че нямам идея примерно, колко от инвестициите отиват в имоти (без инвестиции в промишлени и логистични обекти и земеделска земя) и посещавам този форум, точно с цел да си запълня тези празноти. Но, не приемам отговор, че видиш ли всички (повечето, над Х% и др.) инвестиции отиват единствено и само в имоти. И това твърдение да се дава наготово, ама без никакви доказателства.

Положението БГ не е никак розово, че да си позволяваме допълнително да объркваме хората с твърдения в които не сме сигурни.

Re: Моят сценарии
26-05-2008 - 22:10:48
Селяк-сложи я и земледелската земя-тя е повече поизкупена от фондове на НИ,които въобще не инвестират в нея,а я държат с цел да се качи и препродаде.
хората ,държащи тези фондове, си нямат идея как да я стопанисват или инвестират в нея.прости спекуланци,използващи акционерни пари за покупка.
и там в повечето случаи са наляни пари само за балониране,а не за реална селскстопанска дейност.
поне при тази земя са предимно акционерни пари от вътрешно финансиране и няма да рефлектират така на дефицита.та и там-никакъв реален растеж-даже по статистика селското стопанство е с 30% намаляла производителност само за последната година.

нищо не се прави в бг.само балониране.
говориш за промишлени ивестиции?къде са?дай пример.тук там някое цехче и пак-всичко е свързано с имотите-я завод за тухли,я за мебели, я нещо от тоя род.
ми ако спре строителството и тия цехчета си заминават.
ами магазините,дето са се навъдили в следствие на бума?спре ли бума-и те си тръгват,едно по едно.

не виждам реален прогрес,където е вкаран този дълг,за да допринесе за доброто на бг.просто няма-ти ако виждаш-дай пример,да знаеме и да се надяваме ,че не всичко е прахосано на вятъра.
Re: Моят сценарии
26-05-2008 - 23:19:44


асен 1975,
всичко казано по-горе от теб на разбираем за всички (неспециализиран език) е казано и от мен преди няколко месеца в този форум. Кзавам го не за да изтъкна прозрение, а по-скоро да подчертая желязната логика на развитието на нещата в БГ. Няма безплатен обяд. "Безплатно е само сиренцето в капана"-Желязната лейди.
Тези пари, които влязоха нямаха идеята да ни заглобят повече, но на практика това се получи. Това са първите може би безкористни пари давани на БГ в историята . Единственото условие беше да се изразходват по предназначение- замеделие, лека промишленост. Първите, на които спряха помощите по САПАРД бяха Банско. Благодарение на милионите , изсипани там за тютюнопроизводство и животновъдство Банско стана Европеиски ски център, а нивите -хотели, голф игрища, СПА (гордея се че това не ми говори нищо) и нощни бардаци за застаряващи любители на БГ плът от Гърция. Това последното го научих в Гърция това лято от хотелиера, където бях отседнал. Оказа се че е напълно прав. За Ганьовската дивотия и безумие човек може да отсъди само ако дръпне един тегел София-Пловдив. Златна Тракия пустее-след 16милиарда влвзли помощи???????
Наи-плодородната замя на Балканите може би. В БГ се случи най-страшното , което може да се случи на един народ:
АБСОЛЮТНА ДЕМОТИВАЦИЯ ЗА КАКВОТО И ДА Е УСИЛИЕ.
Хората виждат всеки ден как трътльовци , гьонсурати и откровени шарлатани преуспяват материално с политически протекции , и се обезсърчават да се борят. А от тези лайна в който е затънала БГ се излиза само с жестока борба. Земеделието и животновъдството-основен отрасъл на всяка икономика- може даж се възроди само с многогодишни усилия на убедени и силни хора, които не слагат бързата печалба на първо място. Условията в момента не създават такива хора. В момента в БГ тече пир
по време на чума. Наистина човек трябва да е невероятен гьонсурат , за да ръфа с удоволствие от сервираното на масата.
Re: Моят сценарии
26-05-2008 - 23:51:22
еимомчета маитапа си е маитап ...наистина но това със земята е напрво наглост
не стига че крадат европари ами един декар земя струва колкото евтин килим
направо гадна работа..ние тук си спорим и се закачаме във форума обаче мамка им политици направо ни разсипаха
нещо като овце -хем доят народа ,хем го стрижат ...празно няма
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход