Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КАКВО ТОЧНО ЩЕ ИМ СЕ СРИВА НА ИМОТИТЕ - ИЛИ още за мечтите на бедните и бляновете на закъснелите ????

Публикувано от пунди 
Пунди, абсолютно точно си преценил нещата. Мани ги тия.

Народа вади финансови формули, говори ни за ниски доходи, ипотечни кризи, "кризата в Америка", балони се пукали, ти нищо не си разбирал...глупости. Това са точно "мечтите на бедните и бляновете на закъснелите" Бравос бате! Каза им го баш както е и сега реват, щото истината боли. cool smiley

Мислих да пиша коментари, ама драгула е написал хубав пост малко по-нагоре, който покрива нещата.

За останалите, които овикахте Пунди: Как може да сте заобиколени от толкова информация и да сте толкова слепи бе хора? Ама то не е странно, ако нямаше балъци, няма да има и успели хора.... smoking smiley
И зад Букурещ сме и зад Белград и зад Загреб.
В Париж не съм бил. В Лондон съм бил 56 дена. Там където живях се чуваше биенето на Биг Бен-а. А от хора, които са били и да двете места, съм чувал, че Париж е едно голямо село в сравнение с Лондон.
Да сравниш София и Париж, не означава да твърдиш, че София е Париж. Може да се каже, че Париж е 5 пъти по-голям, че доходите на жителите му са 5 пъти по-високи и цените на имотите са 5 пъти по-високи и това е сравнение. Говоря примерно, може и да не е точно 5 пъти. Никога не съм казвал, че ще ги стигнем и никога няма да го направим. Колкото и да продължават да растат цените на имотите.
[www.foxtons.co.uk]
Това е една разкошотийка от 27.35 кв.м. за 175000 паунда.
Не е и нужно да стигаме Париж. Интересно защо все гледате надалеч, а не тука около нас, към страни с близки или идентични условия и ниво на развитие? Букурещ, Белград, Загреб, Варшава, Балтийските столици за между 40%-100% по-скъпи от София. Примерно луксозните имоти в някои от тези градове са до 5 пъти по-скъпи от подобни в София. Да, 5-6к Евро на м2. Все си мисля, че България ще следва по-скоро тази тенденция отколкото онази в Париж.
Мили Хора,
Аз сам отскоро тук. Следя нялколко форума с голям интерес. И намирам мненията на вси4ки, които са изказват за много информативни. Фактът, 4е някои от тях не ми пасват, не озна4ава, 4е са глупави или тъпи. Нали затова е форум, всеки да си каже мнението, а после всеки за себе си да направи изводи. Или да се опита да обори.

Защо не оставим ли4ните нападки и да се придържаме кам темите....
Prada и dragula ,
няма да Ви благодаря за подкрепата , не е нужна !!!
Факт е обаче,че опитвате мнение срещу тълпата - нещо болезнено неблагодарно и нездравословно !
Мненията на тълпата са две: Да живей и долу , смърт (кое точно се определя от водача)!!!
Тълпата е като слепеца-очила не му трябват , има водачи за слепците !
колкото до темата - единственото сигурно нещо е,че има място за мнения и в двете посоки.
както често съм писал-не мненията а фактите са меродавни.
живеещите с догми ще узреят като огладнеят.
с тази тема целя единствено да опитам да обясня,че няма място за паника,естествено е да има изгорели - това е пазар и това е целта-колкото повече изгорели - толкова повече спечелили (това е сложно за простия човек -той е силен в мечтите)

темата с балона се налага от заинтересовани чрез медиите-цели се паника , масови разпродажби и купуване долу,ниско,евтино.
на опонентите бих казал - ако действ.има балон на жилища с ипотеки - нали ще изгорят първо кредитните институции (има ли тъпи банки ??? , има банки,окрадени от собствениците , но тъпи няма ,никой не губи собствените си пари !)
на пролетариата няма да обяснявам - те са с други приоритети.

.....................................................
Да се е случило нещо в САЩ - голямата криза с ипотеките остава само в медиите,както казват мъдрите"буря в чаша вода"

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
през февруари 2004 бях на един симпозиум в Банкя под надслов:
"Готови ли сме да посрещнем конкурентния натиск след приемането ни за член на Евросъюза"
Провеждаше се под егидата на министерството на икономиката в лицето на тогавашния зам.министър г-жа Евгения Колдамова (в момента май е зам министър в МВнР).
Бяха събрани представители на Едрия бизнес , в т.ч индустриалци , висши менджъри
спомням си конкр.един зам директор на Балканфарма (с някакво арабско име беше )
Тааааааа , голямо беше учудването ми , когато след експозето на г-жа Колдамова започнаха едно говорене,едни конфликти, едни препоръки към преговарящия екип по преприсъединителните клаузи на договора ...........
Те , горките не бяха разбрали,че никой не се интересува от мнението им-бяха ги поканили за да ги УВЕДОМЯТ за предстоящето (те не бяха разбрали ,, горките че НЕ ние ще влизаме в Евросъюза през 2007 - че Евросъюза е влязъл в БГ на 10.11.89 год)
Тогава всичките ми съмнения окончателно се потвърдиха - ако едрият бизнес е с такива глави,какво остава за обикновения българин ?!?!
по неофициална информация от КФН в БГ има не повече от 1500 занимаващи се с пазарни анализи.Те не присъстват безплатно в медиите - във форумите изобщо,та се сетете или поне се усъмнете в достоверността на всички мнения тук по Пундювата тема
----------------------------------------------------------
ако някой се пита-защо е тази информация , ще отговоря :
когато разберете разликата между гледането и виждането,между слушането и чуването,между мисленето и разсъждението , ще има материал за спорове по пундювата тема

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Сравнението с Париж тръгна от там, че тази седмица едни хора, гледайки апартамент на улица Сан Стефано /една от най-скъпите в София за незнаещите/, казаха, че за тези пари могат да си купят във Франция. После стана ясно, че имат предвид Рен.
"Да се е случило нещо в САЩ - голямата криза с ипотеките остава само в медиите,както казват мъдрите"буря в чаша вода" "

Ами някои небезизвестни компании като Меил Линч обявиха загуби от 8 млрд. долара:
Мерил Линч отчете 7.9 млрд. долара загуби

Отделно доста от фирмите, които отпускаха тъй наречените съб прайм ипотеки направо фалираха. Имам един познат, който е програмист и работеше за фирма, която пишеше софтуер за такива компании. След като им фалираха клиентите софтуерната фирма също пусна кепенците...
В скоро време това надали ще се промени, а според доста хора може и да се влоши. Така че бурята съвсем не е в чаша вода.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-10-27 17:53 от zlostyr.
zlostyr Написал:
-------------------------------------------------------
> "Да се е случило нещо в САЩ - голямата криза с
> ипотеките остава само в медиите,както казват
> мъдрите"буря в чаша вода" "
>
> Ами някои небезизвестни компании като Меил Линч
> обявиха загуби от 8 млрд. долара:
> Мерил Линч отчете 7.9 млрд. долара загуби
>
> Отделно доста от фирмите, които отпускаха тъй
> наречените съб прайм ипотеки направо фалираха.
> Имам един познат, който е програмист и работеше за
> фирма, която пишеше софтуер за такива компании.
> След като им фалираха клиентите софтуерната фирма
> също пусна кепенците...
> В скоро време това надали ще се промени, а според
> доста хора може и да се влоши. Така че бурята
> съвсем не е в чаша вода.
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 10/27/07
> 05:53PM от zlostyr.

........................................................................................................................................
Без да си позволявам спор с Вас бих добавил,че :
1.Мерил Линч е една от световните инвестиционни банки но Мерил Линч не е Америка , дори да прибавим и Вашия приятел програмист.Това е пазар и ако има печеливши трябва да има и губещи.
2.Другото име на Мерил Линч е световна Спекулативна банка , така че в търговията с дезинформация винаги има риск (да се съобщят некоректни числа)
3. Това са преценили-това са съобщили :loveu:
Идеше реч в темата за общественозначим проблем-такъв,какъвто го рисуват заинтересованите производители на "новини" и "факти" тук а и в САЩ.
Колкото до метафората - ако тази не Ви харесва-приемете "Капка в морето " или "БЪлха ги ухапала"

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход