Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КАКВО ТОЧНО ЩЕ ИМ СЕ СРИВА НА ИМОТИТЕ - ИЛИ още за мечтите на бедните и бляновете на закъснелите ????

Публикувано от пунди 
Уважаеми форумаджии ,
отговарям за последен път на резервите ви отн посоката на предстоящето :

1.Пазарът е всичко онова,което всички си мислят че разбират-докато не се убедят в противното :}
2.Пазарите съществуват за да се събират парите на неразбиращите на подходящо място. :}
3.Ако не сте съгласни - отговорете си на въпроса-как би съществувал пазарът ако всички го разбираха - като при тотото-ако всички улучат числата .....кой ще плаща??
4.Пазарът се движи от ПАЗАРНА информация която не се намира безплатно по форумите :crazy:
5.Пазарът НИКОГА НЕ СПИРА - едно нагоре,друго надолу , за едни радост,за други сълзите и сополите
----------------------------
а какви са вашите основания да претенирате че разбирате пазара ???
естествено е да не го разбирате - критикувайте ме след консултация (платена) с финансов анализатор или психолог
във форума има само ДВАМА , които са на ясно -те НИКОГА не са коментирали постовете ми
айде със здраве,
преди време обявих конкурс за най-тъп форумаджия , който ще спечели ника БИГ ПУНДЮВЕЦ - към момента имаме двама,"познали точните килограми на предмета"
ПАРЦАЛЕВ и едно нещастно момиче- Зелената офца , дерзайте че финала наближава
:crazy: clap:
"СЪРДИТ " smoking smiley spinning smiley sticking its tongue out съм ви , повече няма да форумаджийствам smoking smiley spinning smiley sticking its tongue out

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Ураааааа, пак съм номиниран! И то само с няколко думички!
Re: КАКВО ТОЧНО ЩЕ ИМ СЕ СРИВА НА ИМОТИТЕ - ИЛИ още за мечтите на бедните и бляновете на закъснелите ????
25-10-2007 - 02:10:32
Znae6t Написал:
-------------------------------------------------------
> Браво Пунди , ти батка си новата звезда на форума
> !
> ха,ха,ха
>
> Едно бързо въпросче към теб драги :
>
> -При все по-обедняващо население
> - При увеличаваща се емиграция
> - при намаляваща рентабилност в инвестиране в НИ (
> за справка от фондовете при балансиран риск се
> печелят 25-30 % годишно), от банкови депозити 6-7
> % , а от имоти под 5 %.
> - при все по-увеличаващо се предлагане , а срещу
> него намаляващо платежоспособно търсене
> - при над 30 % в момента непродадено нова стр-во,
> ако не вярваш разходи се из новите обекти
> - при ипотеки ,които колкото и да се задържат все
> още в един момент ще излязат на пазара
> - При пукането на балона с ЕС и че в близките
> години ще взимаме дори и наполовина като
> най-бедните там . За справка според икономистите
> ще стигнем сегашното ниво на Гърция , ама след има
> няма 20-25 години.
> - за ипотечни кризи чувал ли си или мислиш ,че тук
> са най-умните и богати банки на света ?!
>
>
> Е как бе джанъм ще растат цените ?!
> ха,ха,ха
>
> p.s. миналата година на Слънчев бряг се търсеха
> средно по 1100- 900 EUR/кв.м ,
> днес на същите им се търсят 500-700л Защо мислиш
> ,че това ще остане локално само там . Същото е в
> Банско , същото ще е и в големите градове.
> Логика бе пич , а сега очаквам с интерес
> аргументите ти за противната теза
>
>
>
>


Най-накрая един мислещ човек clap:
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> Пунди- браточка, не се ядосвай! Ние тук си дудняме
> - нема лошо!
> К'во се впрегаш на тоя-оня! 'секи да си пише к'во
> си иска!
> Ще ми липсваш....!

------------------------------------------
греша-ако оставам впечатление,че подобно нещо ще ме извади от релси,нидей рива Парцелеф-още много иър ще сме "заедно"
щом носиш майтап-значи све е у реду. (пък и нали някой трябва да вдига кликовете на Имоти.нет - не можем ги остави сега)
след Нова година излизам от затвора-може да пием по едно (ама ти черпиш).
през 1994 отворих Банка и ме хванаха, през 2002 отворих супермаркет - и агейн зад железата spinning smiley sticking its tongue out
сега съм решил като ме отключат-нищо повече не отварям (е , само на теб ще кажа под сурдинка-ще отвора фабрика за илюзии - хем никому няма да преча,хем е модерно и падат кинти)
та за тази фабрика търся Биг Пундювеца-шеф да го цаня (аз нещо фзех да издишам -от ЕГН-то ли е , от двете школи ли .........май пак ми се дожени,
ще "поухажвам" онази със Зеления ник , с къс фитил е,май ще да е сгодна)
ти не се сърди,че много говоря-тук ,приятелю ако не говориш ще гръмнеш

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-10-25 03:56 от пунди.
Re: КАКВО ТОЧНО ЩЕ ИМ СЕ СРИВА НА ИМОТИТЕ - ИЛИ още за мечтите на бедните и бляновете на закъснелите ????
25-10-2007 - 10:49:59

Ха,ха,ха
Кое драги не е вярно ?!

При инфлацията в момента на кого са му се качили доходите с 30-40 % от началото на годината ?!
Защо мислиш ,че хората с парите който изкарват като черноработници в Европа могат да живеят там сносно, че и да си купят жилище тук ?! А и защо да си го купуват като така или иначе при 90 % собственост ще наследят от родители.
Казваш "Печалбата от имота не е само наема, а и повишаването на цената"
това е така, но кой ти е казал ,че ще му се качва постоянно цената . Няма такъв пазар драги по света. Дпоред Хърсев въпросът е с колко ще паднат цените ,а за качване говориш ти ! Или мислиш ,че строителите с 25-30 % продадени в момента апартаменти могат да си ги задържат до безкрай ?! Не забравяй ,че и те връщат кредити !
- За фондавете не ставай смешен - в мамента в BG работят фондове с 10-15 годишна история . А при банките лихвите по депозити са също по изгодни от възвращаемост от наеми . А за наемателите да не забравяме че носят и доста рискове и могат да те върнат доста назад.
- продажбата на 100 % я няма никъде в момента , това е реклама на строителя , просто се разходи из новопостроените и ще се изненадаш колко непродадени има.
- ипотеките са малък процент ,но тава е в момента , а и не забравяй ,че банките изкуствено ги задържат .
- доходите са ниски това е ясно за всеки ,но тук ти се искат нива на цени на 70-80 % от тези в Гърция , Испания, Полша , при доходи под 30-40 % от горепосочените , от там идва разминаването.


-
Znae6t Написал:
-------------------------------------------------------
> > Ха,ха,ха
> Кое драги не е вярно ?!

>
>
-------------------------------
сигурно си прав,още повече си "знаещ" - нали за това съществуват пазарите ,защото има мнения на УМНИТЕ и РАЗУМНИТЕ и ПАЗАРЪТ е мястото за сверка на часовниците !!!
колкото до ХЪРСЕВ - той е от вторите и не си изкарва хляба с безплатни съвети-ако е казал нещо някъде-най-вероятно има причина,сети се каква

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley

"......А и защо да си го купуват като така или иначе при 90 % собственост ще наследят от родители....."

Ако и моите три деца мислят като Znae6t -горко им!!!! Нямам никакви здравословни проблеми -ще има да си чакат!
Znae6t, имаш интересна гледна точка за ПАЗАРА, обясняваш сложни неща..........
Имам само 1 въпрос към теб. Той е прост и лесен и предполагам, че след като си обхванал такава широка материя, за теб няма да бъде проблем да ми отговориш
Ще говоря конкретно за София.За да има сграда трябва да има терен на който да се построи. Както всеки знае не всеки терен става за такова нещо. За никого не е тайна,че хубавите терени в София са кът. Много инвеститори се надпреварват за 1 и същи парцел
По твоята логика за 25-30% продадено Ново строителство, би следвало тези инвеститори да са напълно полудяли.
Та питането ми е следното :
След като на 1 пазар (в случая на НИ) има дефицит на дадена стока ( в случая на парцели), какво би следвало да се случи с цената на тази стока?
П.П. След като си отговориш на въпроса помисли дали все още т.нар. "балон" ще се пукне spinning smiley sticking its tongue out
Re: КАКВО ТОЧНО ЩЕ ИМ СЕ СРИВА НА ИМОТИТЕ - ИЛИ още за мечтите на бедните и бляновете на закъснелите ????
25-10-2007 - 15:42:24
Инвеститорите не са полудяли бъди спокоен, нормата им на печалба е 200 -300 %.

Но могат да си позволят да чакат например "западняците" да дойдат да живеят в нашия китен град София до определен момент . Единственото , което ги подпира да продават са кредитите им към банките !
Казвам западняците по простата причина ,че цените вече не са по джоба на нашенците с доходи дори над средните.
Но и колкото да задържат някой техен колега ще извади да продава щото не може да чака повече и така , ако искат и те да са на пазара трябва да са под неговите цени , а нали се сещаш какво значи това .

smiling smiley
От 2000 година следя цените на имоти и до края на 2002 си стояха кротко на едно място. След това почнаха да се качват. Хора се отказваха да си купят гарсониера за 13000 долара в Младост4, защото това вече е скъпо. Сигурно Znae6tiqt защитава тази теза вече пет години. Ако за три месеца цените се качат с 20% е абсурдно следващите три да паднат дори с 10%. Трябва да се задържат много непродадени апартаменти, за да започне крахът. Строителите трябва да са много големи тежкари, за да не продават с рекламна цел. Вярно, че някои правят номера от селска вечеринка като обявяват за продадени по-добрите като изложение и етаж апартаменти, за да продадат първо по-лошите и след това по-лесно да продадат по-добрите. Ако цените на имотите се качват с процента на годишната инфлация те не растат. Нивата на цените на имотите се сравняват съвсем спекулативно. Идват някакви и казват, че за тези пари могат да си купят във Франция. Да ги ожали човек направо тамошните брокери как оцеляват при този висок стандарт с тези ниски комисионни. Не уточняват, че става дума са градче с 50000 жители и го сравняват със София. В епохата на интернет и с малко познания по чужди езици, човек може да види какво може да си купи в Париж или Лондон. И пак да говори. Даже аз май това ще направя във скоро време от чисто любопитство. Едно е да знаеш, че цената е 15К евро/кв.м., друго е да видиш 100 кв.м. метра апартамент за 1,5М със снимки.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход