Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КАКВО ТОЧНО ЩЕ ИМ СЕ СРИВА НА ИМОТИТЕ - ИЛИ още за мечтите на бедните и бляновете на закъснелите ????

Публикувано от пунди 
Според доклада на ЕС до ноември е срокът правителството да осъди виновни за проблемите в пътния фонд, да се подкарат разследвания за корупция и дела с очаквани присъди, да се осъди Людмил Стойков. След този срок се говори за спиране на ИСПА и следприсъединителните фондове. Та ноември месец е граница на съвсем възможна политическа и икономическа криза- само при идеята за лош доклад чуждестранните инвестиции паднаха с 16% официално. Засега май отиваме към кризата, защото:
1. Правителството не иска да се чува за смени и умаловажава доклада на ЕС.
2. Людмил Стойков не се вижда да бъде съден отново. Бил върнал 3 милиона лева и това май се очаква да замаже положението.
3. В пътния фонд не е предприето никакво разследване за корупция, а конфликтът на интереси се умаловажава.
4. Законът за конфликт на интереси се спря на спор какво е това "конфликт на интереси" и как да се пише, че да дадеш на бивш съдружник/роднина поръчка не е такъв.
5. Съдебната система изобщо май няма да се променя. А тук е фундаментален въпросът дали ще има осъдени или близките на управляващите ще са винаги невинни.
Та според мен и затова ноември е спряган от банките като месец Х.
Re: КАКВО ТОЧНО ЩЕ ИМ СЕ СРИВА НА ИМОТИТЕ - ИЛИ още за мечтите на бедните и бляновете на закъснелите ????
04-08-2008 - 10:56:54
dragula Написал:
-------------------------------------------------------
> Чудя се дали, ако в последствие излязат някакви
> проблеми по собствеността и/или по имота, ще ги
> сподели честно тук.
> Никога не съм имал претенции някой да ми вярва,
> макар че никога не лъжа.
> Всяка една информация, която съм дал тук е
> истинска.
>
> КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА
> ТЕРЕНА.
>
> Стара военна аксиома

Драгула, ако исках да скрия не6то - няма6е да се обяснявам толкова подробно, кой какво е подписал, къде остава, докога, за колко и т.н smiling smiley...и нямам спомен да съм подложил на съмнение твоя инфо... smiling smiley
Странното в слу4ая е 4е хората професионалисти (като теб и Продава4) се мъ4ите да откриете под вола теле...(макар 4е в Бг и това е възможно) За мен, продажба на апартамент в Надежда за сумата която си упоменал, е безумна, но съм сигурен 4е е действителна и не поставям думите ти под съмнение... smiling smiley
Достатъ4но е да погледне6 собственният си подпис, той отговаря много то4но на ситуацията winking smiley
Тук се пише за учителите, та и аз да се поотклоня от темата...
Проблемът с липсата на подкрепа беше в това, че те не дадоха да се спомене и дума за смислена реформа. А всеки от нас, въпреки лудите пари за частни уроци/за наваксване с нормалния материал, който просто не се преподава в час от мързел или идеята, че трябва да се плати/, е видял какво е реалното ниво на преподаване. Всъщност, много учители бяха против стачката само за пари, но нямаше как да не са с колективите си.
Тази стачка трябва да е урок как не се правят протести. А май все повече отиваме към такива. Не че се вижда кой може да измъкне държавата от наближаващата криза, но браншовици и НПО може да направят нещо. Дано... Едва ли ще се повтори 1996-97, но ще е интересно. Това определено ще повлияе на икономиката и на цените на НИ. Напълно ще изчезнат бляновете за купувачи от чужбина, липсата на инвестиции ще охлади ентусиазма и надеждите за по-високи доходи. В същото време ипотеките масово се сключват на ръба на оцеляването с идеята, че днес заплатата ти е 1000лв, ипотеката е 800, ама скоро ще си на 2000лв, наемът ще скочи от 400 на 1000, а цените ще са още по-високи. Но наем няма как да се покачи, ако заплатите не мърдат или падат. Защото той е зависим пряко от това дали може да си го позволиш. Затова и спрямо инфлацията реалното покачване на наемите от 2000г насам е 10-20, до 30%. Това е сигурен индикатор за балонирането- цените скачат без промяна на доходността с идеята за печалба от препродажба.
Относно панелният в Надежда 1 за 72000 Евро...браво на човекът, който е успял да го продаде. Мисля че след няколко месеца би си купил на същата квадратура(реална) ново строителство в по-централен район!
Този дето е продал надеждата за толкова пари си е за награда " Продавач на годината" Ако продаде моя апартамент за тия пари го черпя 10 хил. евро одма winking smiley
аз давам 50-75хил евро комисион за едно имотче , но брокерите не ги искат smiling smiley
dreamer79 Написал:
-------------------------------------------------------
> Тук се пише за учителите, та и аз да се поотклоня
> от темата...
> Проблемът с липсата на подкрепа беше в това, че те
> не дадоха да се спомене и дума за смислена
> реформа.
А всеки от нас, въпреки лудите пари за
> частни уроци/за наваксване с нормалния материал,
> който просто не се преподава в час от мързел или
> идеята, че трябва да се плати/, е видял какво е
> реалното ниво на преподаване. Всъщност, много
> учители бяха против стачката само за пари, но
> нямаше как да не са с колективите си.
> Тази стачка трябва да е урок как не се правят
> протести. А май все повече отиваме към такива. Не
> че се вижда кой може да измъкне държавата от
> наближаващата криза, но браншовици и НПО може да
> направят нещо. Дано... Едва ли ще се повтори
> 1996-97, но ще е интересно. Това определено ще
> повлияе на икономиката и на цените на НИ. Напълно
> ще изчезнат бляновете за купувачи от чужбина,
> липсата на инвестиции ще охлади ентусиазма и
> надеждите за по-високи доходи. В същото време
> ипотеките масово се сключват на ръба на
> оцеляването с идеята, че днес заплатата ти е
> 1000лв, ипотеката е 800, ама скоро ще си на
> 2000лв, наемът ще скочи от 400 на 1000, а цените
> ще са още по-високи. Но наем няма как да се
> покачи, ако заплатите не мърдат или падат. Защото
> той е зависим пряко от това дали може да си го
> позволиш. Затова и спрямо инфлацията реалното
> покачване на наемите от 2000г насам е 10-20, до
> 30%. Това е сигурен индикатор за балонирането-
> цените скачат без промяна на доходността с идеята
> за печалба от препродажба.

------------------------------
за това не се разбираме и монолозите са мнозинство:
проблемът НЕ Е в основанията за повишаване на заплатите (т.е. няма реформа а искаме пари)

ПРОБЛЕМЪТ е , че държава в борд НЕ МОЖЕ и НЕ ТРЯБВА ДА ПОВИШАВА ЗАПЛАТИ , т.е. да печата пари !!!
Качеството на услугата (преподаване и евентуална реформа) е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО , но в същия ФОНД РЗ - , т.е. дава се повече за същите пари !!!
Тук има национални приоритети (ако приемем,че в БГ има нация)
интересите на учителите съвпадат с интересите на ВСИЧКИ - искаме пари но НЯМА , за да им увеличат заплатите трябва да се вземе от друг отрасъл - може,но ако има пари !!!
И който НЕ ГО РАЗБИРА-жална му майка !
в нормалните държави при подобни ситуации първият въпрос,който си задава данъкоплатецът е : КОЙ ПЛАЩА или за чия сметка !!!
в БГ работи правилото - дайте да дадем
-----------
Всички еднакво НЯМАМЕ , не само учителите
За такава ситуация в учебниците по история има "лекарство" , но в БГ има къса памет !
Ако някой си отговори на въпроса как се роди кандидатстудентския бисер "всички искали да се освободят от турско робство-НО НЯМАЛО КОЙ ДА ХВАНЕ ПУШКАТА " - ще намери вярната посока , но в БГ има народопсихология , която действа и при имотите , за това пуснах темата - белким някому му поприсветне , но НЕБИ !!!!
-----------
тук не действат (или действат с ограничен ресурс) икономическите закони , тук действат "други" закони
ако действаха икономически закони-нямаше да сме на последно място в Европа
има ли някъде икономическа логика-има прогрес,задължително !!!!!

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: КАКВО ТОЧНО ЩЕ ИМ СЕ СРИВА НА ИМОТИТЕ - ИЛИ още за мечтите на бедните и бляновете на закъснелите ????
04-08-2008 - 11:39:54
dreamer79 Написал:
> ... Затова и спрямо инфлацията реалното
> покачване на наемите от 2000г насам е 10-20, до
> 30%. Това е сигурен индикатор за балонирането-
> цените скачат без промяна на доходността с идеята
> за печалба от препродажба.

Грубите ни сметки тук: [forum.imoti.net] показват спадане на Доходността = Наем / Цена от 11.26 % (2000 г.) на 7.03 % (2008 г.) с взимане предвид на инфлацията но без разходи, такси, данъци и др. (София Център 2 стайни).



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-04 11:53 от barbaron.
Re: КАКВО ТОЧНО ЩЕ ИМ СЕ СРИВА НА ИМОТИТЕ - ИЛИ още за мечтите на бедните и бляновете на закъснелите ????
04-08-2008 - 11:42:49
dival Написал:
> аз давам 50-75хил евро комисион за едно имотче ,
> но брокерите не ги искат

1991 ми предлагаха комисион за една сделка за 500 000 000 рубли но аз не ги исках smiling smiley
polo75,
И аз не подлагам на съмнение думите ти. И май не съм прочел всичката информация за твоята покупка, защото коментирахте, че е писано по въпроса и в други теми. Може да има още детайли, които да обясняват тази цена - етаж, асансьор /най-вероятно няма/, скосявания, каква част от площта е с височина над 1,5 метра.


КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход