Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КАКВО ТОЧНО ЩЕ ИМ СЕ СРИВА НА ИМОТИТЕ - ИЛИ още за мечтите на бедните и бляновете на закъснелите ????

Публикувано от пунди 
Re: КАКВО ТОЧНО ЩЕ ИМ СЕ СРИВА НА ИМОТИТЕ - ИЛИ още за мечтите на бедните и бляновете на закъснелите ????
04-08-2008 - 02:34:43
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> Така е по твоята сделка не съм се подготвил моля
> да бъда извинен...пардон 58 били е поне така
> казваш ти де, а той може да си е на 88))
> Всъщност какво твърдиш, че си капарирал не ме
> вълнува, но гледам, че тактично ми убягваш някои
> въпроси като този: Ходиш ли по безмислени огледи
> без да
> имаш идея да купуваш? Я ми кажи докога си в София
> да знам ?
> Понеже не помня какво ми отговори онзи ден "на
> излизане от нотариуса" той ли ти направи
> предварителния договор или как точно стана?
>
> "Гледам да съ4етая полезно и приятно...ваканция и
> "изследване" на НИ реалност."
>
> Виж какво ти предлагам така и така ходейки по
> огледи без да имаш желание да си купиш нещо ще
> загубиш времето и на колегите и на собствениците
> тогава поне свърши нещо полезно като им връчиш
> една анкетна карта...защо продават, ще купуват ли
> друг имот след продажбата и т.н.
>
> Автоматичен подпис: Трима от всеки четири
> посетители на форума НЕ се занимават професионално
> с недвижими имоти. Ако търсите съвет за пазара на
> НИ в България попитайте този, който ви го дава
> дали работи на този пазар!


smiling smiley Изпуснал си явно една 4аст от постинга. Барбарон го премести в кръ4мата на Дивал, може да го консултира6.

По въпроса за годините на апартамента - ако бе6е на 88-със сигурност би ме заинтересувал пове4е...пак прегледай кръ4мата, направих подробно описание... (пардон, писал си 4е не те интересува) winking smiley

Да, ходя (засега само на един) на безсмислени (както ти ги нари4а6) огледи...мисля да поогледам поне 10-12 обяви (все пак съм на по4ивка). Намирам идеята ти за анкета - отли4на smiling smiley Друг е въпросът колко от хората биха я попълнили добросъвестно и обективно.
Докога съм в София - не мога да ти кажа. (имам пътувания до Банско, Русе, Свети Влас и Каварна) Заминавам си обратно към 30 август ( ве4е знае6 пове4е за програмата ми, от приятелите ми) winking smiley
Дай идея за текст на анкетата. Все пак професионалиста си тиwinking smiley
Re: КАКВО ТОЧНО ЩЕ ИМ СЕ СРИВА НА ИМОТИТЕ - ИЛИ още за мечтите на бедните и бляновете на закъснелите ????
04-08-2008 - 02:48:59
Извини ме - пропуснах отговора за предварителният договор. Снахата е адвокатка - тя го подготви. Нотариуса само парафира 4е Поло и Гого са "с акъла си" (нотариален хумор)
Има клауза с която се задължавам да оставя настоя6ите наематели до септември 2009, като те ми пла6тат 350лв наем.
Времето ще покаже.
Има много подозрителни неща по сделката на Поло. Или пък собствениците не знаят какво правят. Хем взимат наем, хем са закъсали, това е първото. Второ да останат толкова дълго сегашните наематели на такъв нисък наем си е направо тежест на имота. Защо не са им прекратили договора и да търсят по-висока цента.
Чудя се дали, ако в последствие излязат някакви проблеми по собствеността и/или по имота, ще ги сподели честно тук.
Никога не съм имал претенции някой да ми вярва, макар че никога не лъжа.
Всяка една информация, която съм дал тук е истинска.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re:
04-08-2008 - 08:42:45
ПОСТЪТ НА ПУНДИ "КАКВО ТОЧНО ЩЕ ИМ СЕ СРИВА НА ИМОТИТЕ - ИЛИ още за мечтите на бедните и бляновете на закъснелите ????" е глупаво обмислен и икономически неиздържан като логика.
Уважаеми Пунди, говориш глупости пич - пазарът на имоти ще го закъса скоро и поне за 2 г. ще има сериозна тапа на този пазар у нас /дано да е толкова само, че половината население е в този бизнес/.
Логиката на пазара е винаги бетон - съществуват т.нар. "бизнес цикли" и българският строителен пазар на този етап е поел към дъното. Или ти Пунди и твоите съмишленици мислите, че ще привлечето обратно онези 2 млн. българи, които управляващите прогониха в чужбина?! Щото на всички вече е ясно, че крадливите роми и българи прогониха чужденците от България - кой да купува сега и то на безумните цени на родното строителство?!
Като оставим настрана демографския фактор и пазарния цикъл, следващият факт Пундьо, който ще ти цитирам е икономическата логика. Преди да пишеш този пост, ти пич информиран ли си за поведението на сродни на българския строителен пазар източноевропейски пазари.
Нека да те светна, че в далеч по-развити страни като Чехия, Полша и Унгария строителния бум приключи с падане на ценитен а жилищата между 15 и 25%. В Балтийските републики строителния бум приключи с 40% срив на цените на жилищата. Е в този ред на логиката искам да попитам Пунди - ние с какво сме по-различни като икономическо поведение?! С нищо пич и тук ще сме свидетели на същата пазарна логика, защото ако има нещо, което да функционира в дивия капитализъм на България - то това е пазарната логика! Няма пари, няма купувачи - няма търсене на имоти!
Симптомите на срива, поне според мен вече се проявават:
1. Цените на имотите се задържат.
2. Европейските инвеститори постепенно се оттеглят.
3. Глемите апартаменти остават непродаваеми.
4. Потребителското кредитиране излиза на преден план пред ипотеките - това е един от най-верните индикатори за срива, защото показва как сериозните финансови институции преструктурират капиталите си и ги пренасочват към потребителското кредитиране. Дигането на лихвите по-депозитите не е продиктувано от дигането на основния лихвен процент у нас, а от намаляването на транзакциите на ипотечния пазар, т.е. банките са склонни да привличат по-скъпи финансови ресурси, защото лихвените равнища на потребителския пазар са по-високи, а те пренасочват за момента усилията си натам.
Много от противниците на тезата за срива (като Пундьо) си мислят, че фактът, че масовите инвеститори с кеш и ипотечни кредити веднъж са се обвързали на високи цени за имоти - това ще попречи и на пазарните цени да намалеят, щото кой продава нещо по-евтино отколкото го е купил?! Действително има логика в подобно твърдение, но тя не е непременно издържана от всички страни. Нека разгледаме нещата и от друг ъгъл.
1. Ако аз съм инвеститор на пазара на имот, платил кеш за имота, в момента на тръгването на цените надолу - със сигурност панически ще гледам да се отърва възможно бързо от него, както и стотици други като мене, за да не претърпя загуби. Така обаче предлагането рязко ще се увеличи и цените рязко ще спадат.
2. Ако аз съм собственик на жилище ново строителство, купил на зелено, както са повечето от продажби на нови имоти в момента, то при спад от 40% както в Латвия, аз също реално ще търся да се отърва от този имот, най-малко поради 3 причини - първо, ще мога да си купя по-голямо жилище и второ - парите за ново жилище могат да ми стигнат и без ипотека, и трето - да плащам подобно инвестиция в жилище към момента се превръща в безумие. И тук отново ще бъдем свидетели на наводняване на пазара с имоти на зелено, а сигурен съм дори и с имоти, вече заети от живущи с ипотеки, щото при такъв спад на имотите дори първите вноски на за 2-3 г. по ипотеката си заслужава да прежалиш и пак ще вземеш дори по-голям имот.
Единственото нещо, за което Пунди е прав - това е фактът, че дори и при такъв спад на имотите - те пак остават непостижима цел за над 60% от населението в страната, което е бедно очевидно повече от всякога, но това вече е друга тема ...
И така, като обобщение Ви предлагам да следите за:
1. Рязко покачване на офертите продава.
2. Появата на промоционални цени за продажба на имоти (промоцията е насърчение на продажбата, следователно нормалното търсене куца нещо).
3. Плавният спад на цените на старите жилища, последван от спада на цените на новите имоти.
В този момент, а аз бих казал още от сега, просто не купувайте никакъв имот, защото инвестицията Ви ще бъде застрашена от обезценяване, освен ако наистина не е топ имот или със стратегическо бъдеще, а те очевидно отдавна се заети или просто не попадат в ръцете на обикновените хора.
НЕ КУПУВАЙТЕ ПОВЕЧЕ ИМОТИ ЗА МОМЕНТА - РИСКЪТ ЗА ВАС Е ОГРОМЕН И НЕ СИ ЗАСЛУЖАВА!?
А ОТНОСНО СТАЧКАТА НА УЧИТЕЛИТЕ - ПОДКРЕПЯМ Я НАПЪЛНО! ХОРА КАТО ПУНДЬО СА НАЦИОНАЛНИ НИХИЛИСТИ - УЧИТЕЛИТЕ КАТО ЧЕ ЛИ НЕ СА ХОРА И ЕДНИ ОТ НАС?! ЗНАЕШ ЛИ ПУНДЬО, ЧЕ ДОРИ СЪС СЕГАШНИТЕ ИМ ЗАПЛАТИ ОТ 500 ЛВ. ТЕХНИЯТ ТРУД Е ПОДЦЕНЕН?! ТИ ЩЕ ПРЕПОДАВАШ ЛИ НА ЛИГАВИ ДЕЦА С МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ ЗА ПО 1000 ЛВ. И БЕЗПОЧВЕНИ РОДИТЕЛСКИ ПРЕТЕНЦИИ И ДЪРВЕНО САМОЧУСТВИЕ ЗА 500 ЛВ. СТЕ ДОЙДЕ ДЕН ПУНДЬО, КОГАТО ВАШИТЕ ДЕЦА ЩЕ СТАЧКУВАТ, ЗА ДА ИМАТ УЧИТЕЛИ И ТОГАВА ЩЕ ВИ ПИТАМ КАДЕ БЯХТЕ, КОГАТО ТРЯБВАШЕ ДА СЕ БУТА ТРОЙНАТА КОАЛИЦИЯ!?
УЧИТЕЛИТЕ НА ПОЛУЧИХА ПОДКРЕПА ОТ НИКОГО, А ТРЯБВАШЕ ЛЕКАРИ, МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ, ПОЛИЦАЙ, ВОЕННИ И ЦЯЛОТО ОБЩЕСТВО ДА ЗАСТАНЕ ЗАД ТЯХ! СКРИХТЕ СИ ГЛАВИТЕ КАТО ЩРАУСИ, ЩОТО ТАКИВА СМЕ ВСИЧКИ В БЪЛГАРИЯ, КОГАТО СТАНЕ ВЪПРОС ЗА ИНТЕРЕСИТЕ НА ДРУГИТЕ!
Е, НЕ СЕ ЧУДЕТЕ ТОГАВА ЩО УМИРАТ ДЕЦАТА ВИ ОТ ДРОГА, ЗАЩО АБОРТИРАТ ИЛИ РАЖДАТ МЛАДИ, ЗАЩО НАПУСКАТ СТРАНАТА И НЕ СЕ ВРЪЩАТ, И ЗАЩО НЕ ВИ УВАЖАТ НАЙ-СЕТНЕ - МИ ВИЕ НИЩО НЕ НАПРАВИХТЕ ЗА ТЯХ, ТОВА Е ИСТИНАТА!
Lordbob всичко добре, ама даскалите донякъде сами си го направиха такова. Много грешно подходиха, трябваше освен за заплати да заговорят и за реформа, за това как образованието да се подобри, защото и преди стачката в училищата и гимназиите състоянието е плачевно. А те вдигнаха едни плакати с някакви проценти и това беше. Просто за да получат подкрепа трябва нещо повече. Не че е добре това, което се случи, ама БГ манталитета контрастираше много жестоко в цялата стачка. Имаше тук таме някоя учителка, дето говореше за тия неща по ТВ-то, ма стачката беше под надслов "искаме голяма заплата" и "не искаме реформи". Не става така, за да получи нещо човек трябва да даде нещо.

ПС: Крайно подозирам, че медиите нарочно показаха нещата в тази им светлина за да няма обществена подкрепа. Но учителите трябваше да са тези с ясна позиция, които да не позволят такова развитие. Стачките са като преговори по време на война. Ако сбъркаш нещо те прегазват, независимо колко си бил прав.

Извинявам се че се отклоних толкова от темата.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-04 09:06 от Solaroid.
Solaroid Написал:
-------------------------------------------------------
> ПС: Крайно подозирам, че медиите нарочно показаха
> нещата в тази им светлина за да няма обществена
> подкрепа. Но учителите трябваше да са тези с ясна
> позиция, които да не позволят такова развитие.
> Стачките са като преговори по време на война. Ако
> сбъркаш нещо те прегазват, независимо колко си бил
> прав.
>
> Извинявам се че се отклоних толкова от темата.
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 08/04/08
> 09:06AM от Solaroid.


Всичко си беше планирано, разиграно и осребрено от янка такева и сие.
Ама така е, щото даскалиците са наивни и са си я избрали.

сега млекарите като стачкуват кой ги подкрепя?
Lordbob
-------------
Купи си ,приятелю Цветни "очила" , белким ти светне за НЮАНСИТЕ !
С черното и бялото виждам че се "справяш"
поне се понапъни да пообмислиш защо аджеба си слагам ник "Пундю" ,
дали не се опитвам да кажа на такива като теб НЕЩО ???
колкото до даскалите и т.н стачка.......
държава в борд не следва да се поддава на уличен натиск , сещаш ли се-това помпи инфлацията !
в Държава с пазарна икономика , дори като нашата всичко е "кантар" - ако се даде на теб-задължително се взема от мен !!!
ДА си чувал за корупция в училищата - аз я изпитвам ежедневно и съм против !
сети се защо сме били 750 год под робство-щото сме оФце и ползваме принципа:
дайте да дадем-това говори ли ти нещо-или ти е много далечно
в такава държава нищо не се "СРИВА" - няма НАСРЕЩНА заинтересована страна , това можеш ли го проумя ???
Пазар НЕ СЕ СРИВА безплатно - ниската цена е СТОКА , която някой трябва да плати
Банките и АНИ плащат за цени НАГОРЕ !!!Защо да се сриват цените-за да купуват такива като теб ЕВТИНО ??? - розови сънища и блянове!
Следващите локации и сегменти за поскъпвани ВЕЧЕ са обявени в деловите медии,ако четеш и поназнайваш-да си ги открил вече индикациите,ако не-чети мои постове от зимата и пролетта-може да ти попремигне ламБата

май задълбах , затрудних те макс. , за това гледай си нещата в бяло и черно и си квакай в твоето блато

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Quote

Всичко си беше планирано, разиграно и осребрено от янка такева и сие.
Ама така е, щото даскалиците са наивни и са си я избрали.

Така е ами. Щот учителите са единствените хора, които могат да направят нещо по въпроса. Аз мога само да ги подкрепя или не.



Quote

Банките и АНИ плащат за цени НАГОРЕ !!!Защо да се сриват цените-за да купуват такива като теб ЕВТИНО ??? - розови сънища и блянове!

Щот кат спрат да купуват такива като него отрасъла спира да съществува. Та даже и цените да са станали по 1млн. за апартамент.
Solaroid Написал:
-------------------------------------------------------
> Цитат:Всичко си беше планирано, разиграно и
> осребрено от янка такева и сие.
> Ама така е, щото даскалиците са наивни и са си я
> избрали.
>
> Така е ами. Щот учителите са единствените хора,
> които могат да направят нещо по въпроса. Аз мога
> само да ги подкрепя или не.
>
>
>
Цитат:Банките и АНИ плащат за цени НАГОРЕ !!!Защо
> да се сриват цените-за да купуват такива като теб
> ЕВТИНО ??? - розови сънища и блянове!
>
> Щот кат спрат да купуват такива като него отрасъла
> спира да съществува. Та даже и цените да са
> станали по 1млн. за апартамент.


---------
Ааааааааа, сещаш се значи,не си бил толкова зле, щото в някои постове показваш завидна неинтелЕгентност


...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
пунди Написал:
-------------------------------------------------------
> Lordbob
> -------------
> Купи си ,приятелю Цветни "очила" , белким ти
> светне за НЮАНСИТЕ !
> С черното и бялото виждам че се "справяш"
> поне се понапъни да пообмислиш защо аджеба си
> слагам ник "Пундю" ,
> дали не се опитвам да кажа на такива като теб НЕЩО
> ???
> колкото до даскалите и т.н стачка.......
> държава в борд не следва да се поддава на уличен
> натиск , сещаш ли се-това помпи инфлацията !
Quote

> в Държава с пазарна икономика , дори като нашата
> всичко е "кантар" - ако се даде на
> теб-задължително се взема от мен !!!
Хайде сега мислителюю, кажими що като са ни прибрали в повече 5млрд леФчета само до сега пак нЕма пари за тях - нали за да дадат на едн трябва да вземат от други - е взеха но пак нЕма...
За уроците съм съгласен - това си е класически конфликт на интересите и трябва да бъде санкционирано.

> ДА си чувал за корупция в училищата - аз я
> изпитвам ежедневно и съм против !
> сети се защо сме били 750 год под робство-щото сме
> оФце и ползваме принципа:
> дайте да дадем-това говори ли ти нещо-или ти е
> много далечно
> в такава държава нищо не се "СРИВА" - няма
> НАСРЕЩНА заинтересована страна , това можеш ли го
> проумя ???
> Пазар НЕ СЕ СРИВА безплатно - ниската цена е СТОКА
> , която някой трябва да плати

Понякога пазара се срива от човешката простотия (глупост) и алчност....
Примери БОЛ

> Банките и АНИ плащат за цени НАГОРЕ !!!Защо да се
> сриват цените-за да купуват такива като теб ЕВТИНО
> ??? - розови сънища и блянове!
> Следващите локации и сегменти за поскъпвани ВЕЧЕ
> са обявени в деловите медии,ако четеш и
> поназнайваш-да си ги открил вече индикациите,ако
> не-чети мои постове от зимата и пролетта-може да
> ти попремигне ламБата
>
> май задълбах , затрудних те макс. , за това гледай
> си нещата в бяло и черно и си квакай в твоето
> блато
>
> ==========================
> поумняваме бавно,неусетно почти
> малко видимо аз , по-невидимо ТИ
> =========================

Много "умнотии" говориш, чак са ми скучни защото са изтъркани и миришат на чужда уста....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход