Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КАКВО ТОЧНО ЩЕ ИМ СЕ СРИВА НА ИМОТИТЕ - ИЛИ още за мечтите на бедните и бляновете на закъснелите ????

Публикувано от пунди 
нИдеи гледа многУ тИлИвизУр
Как бре, тиливизоро е извора на апсолютното знанийе.
Re: КАКВО ТОЧНО ЩЕ ИМ СЕ СРИВА НА ИМОТИТЕ - ИЛИ още за мечтите на бедните и бляновете на закъснелите ????
21-07-2008 - 20:38:06
дивалски без да ми се обиждаш ама гледайки обявите купувам имоти или земеделска земя

във предлагащите почти навсякъде пресъства твоята личност

Ясно е бате че имаш интереси в тази област със земеделските земи и то в частност продажбата на такава ,ама стига вече де във всеки пост само за това пишеш

Иначе и аз съм на мнение че като цяло световните тенденции ще се обърнат към земеделието и храните ,но тук сме още на примитивно ниво

Виж ако можеш да предложиш нещо свястно скоро ми се освобождават 100К евро та полвината мога да ги засиля към няккоя добра сделка със земеделска земица от която да взимам рента после
Re: КАКВО ТОЧНО ЩЕ ИМ СЕ СРИВА НА ИМОТИТЕ - ИЛИ още за мечтите на бедните и бляновете на закъснелите ????
21-07-2008 - 20:42:49
Пазарът на жилища - веселбата свърши, офертите са до 50% повече от търсенето

Три години яли, пили и се веселили, а на четвъртата се огледали и осъзнали, че приказката е свършила. През последните три години пазарът на имоти беше същинска приказка - купуваш апартамент за 20 хил. евро и след не много време го продаваш на двойна или тройна цена. Или обявяваш, че строиш жилищен комплекс, продаваш го на зелено и излизаш от проекта със завидна печалба.

Тези славни времена обаче отминаха и пазарът на имоти вече се успокоява, забавя, задържа... Подхвърляйки в началото на годината с половин уста за тази тенденция, големите агенции за имоти сега открито признаха, че цените вече няма да растат с темповете от близкото минало, продажбите стават по-бавно, броят на сделките намалява и предлагането надминава търсенето.

През последните няколко дни големите агенции за недвижими имоти оповестиха своите данни за състоянието на пазара от началото на годината и направиха прогноза какво ще се случва с жилищата до края й. Всички те звучат по сходен начин - сигналите показват, че пазарът на имоти е достигнал своя пик и оттук нататък ще започне да се "успокоява".

Вододелните март и април

Това е периодът, в който пазарът на жилища пое по нов път, съобщават от агенциите за имоти. По данни на "Адрес" - една от най-големите компании в бранша, между първото и второто тримесечие се наблюдава промяна в нагласата на купувачите, които вече не са толкова активни, както дотогава. Доказателството за това е, че за пръв път през последните два месеца броят на офертите "продава" надвишава значително офертите "купува". Разминаването е 50%, сочат данните на агенцията. До месеците преди това търсенето винаги е било по-голямо от предлагането. От "Адрес" обясняват тенденцията на забавяне с увеличаването на лихвените проценти по кредите, които банките предприеха на няколко пъти, но най-чувствително те се усетиха през пролетта. "През март и април, когато търсенето се активизира под влияние на инфлацията, покачването на лихвите на банките и задълбочаващата се финансова криза в световен план, продавачите започнаха повишаване на цените. Много скоро обаче купувачите отказаха да приемат по-нататъшното поскъпване и на пазара се появи терминът пределна цена", коментира изпълнителният директор на "Адрес" Катя Ценова.
[pazari.dnevnik.bg] :ami:
Re: КАКВО ТОЧНО ЩЕ ИМ СЕ СРИВА НА ИМОТИТЕ - ИЛИ още за мечтите на бедните и бляновете на закъснелите ????
21-07-2008 - 20:54:58
И въ връзка със постинга на явор да не пропуснем и това че 2007 и2008 бяхя издадени най-много разрешителни за строеж ,които края на 2008 и началото на 2009 ще изязат на пазара за да го давършат тотално .Последното съчетано с глобалната финансова криза и вторичният пазар който бавно но прохожда ще бъдат пагубни за сектора

На мен хич не ми се иска да става така поради единствената причена че много хора ще останат пак без работа но уви връщане назад няма вече

За мен единствената надежда за икономиката беше усвояването на пари от еврофондовете за инфраструктурни обекти на които поне щеше да има работа за хората ,но както се вижда другарите успяха и но това да му видят сметката


Успех на оптимистите
Сила на реалистите
Вяра за песимистите

50% разминаване, но цените ще растат 20% щот тухлата поскъпнала. Евала БГ икономика. Айде дами и господа, време е за кръчма. Мисля да направя едно бдение днеска.
Re: КАКВО ТОЧНО ЩЕ ИМ СЕ СРИВА НА ИМОТИТЕ - ИЛИ още за мечтите на бедните и бляновете на закъснелите ????
21-07-2008 - 21:00:08
наздраве тогаз
Re: КАКВО ТОЧНО ЩЕ ИМ СЕ СРИВА НА ИМОТИТЕ - ИЛИ още за мечтите на бедните и бляновете на закъснелите ????
21-07-2008 - 21:25:54
Наздраве и от мен winking smiley
igra4 по напред беше писал, че на него не му се искало да се стигне до срив на пазара на НИ.
ха!
аз пък чакам това събитие, така както бай Нерон се е радвал на горящия си град!
трябва да мине чума, за да изчисти мършата и генно-недъгавата мръсотия.
прекалено много прост народ си помисли, че може да прави големи пари от "енвестеции" в строителство и НИ и да спекулира на тоя пазар.
прекалено много мушмороци има в нашата мила татковина, които заслужава от днес до края на дните си да живеят на чешмяна вода, заводски хляб и кофичка Данон на ден. просто защото са прости хора и не заслужават нищо повече. дори и кучешка храна.

къде ли е Пордавач да каже:
"едно е ясно. цените на НИ в България може и да паднат, но никой кога, никой не знае с колко, никой не знае в кои райони, или в кои сегменти..."

както съм казвал за него, или е голям лъжец, или е тотален непрофесионалист. не може да работиш на тоя пазар и да не знаеш накъде се движи, какви са рисковете, какви са ти клиентите, какви са ти продуктите...
то не става само с обикаляне на мухлясалите стайчета из крайните квартали, или кичозните къщенца из кварталите около Витоша, или някакви смрадливи земеделски земи около Ебанкя или Мочурище, като повтаряш на тъпите нискочели чалгаджии, жадни за спекула:
"купувай пич, следващата седмица като дойдем тук да оглеждате отново, цената му ще е с 10% . нали знаеш, че всички хора идват в големите градове? тук има работа! тук има бизнес! парите са тук!
всички идват при парите!
затова и цените на НИ в България скачат винаги! и винаги са скачали!
НИ никога няма да те подведат! това е единствената сигурна инвестицията, която винаги ще си повишава цената!
хем имаш дом! хем имаш имот! хем имаш богатство!
купувай, пич! купувай!
вземи ипотека! е, ти си ебаси и селянина, ако не можеш да си вземеш една ипотека!
ето на! ей сега връткам един телефон и ти уреждам ипотека от Банка за Земеделски Кредит..."

smoking smiley

та си викам крайно време е тъпото алчно и мързеливо българче, жадно за лесни печалби да го налапа до сливиците още веднъж!
за да се научи, че хубавите неща не стават лесно, а с търпение, с ум, изучаване и стратегия!

айде, Продавачо, купи сега по една шкембе чорба да почерпиш клиентите smoking smiley
Re: КАКВО ТОЧНО ЩЕ ИМ СЕ СРИВА НА ИМОТИТЕ - ИЛИ още за мечтите на бедните и бляновете на закъснелите ????
21-07-2008 - 22:02:06
напълно съм съгласен стеб ,но незабравяй че има има и хора които с нищо не са виновни
Работници проста които са дошли не заради лакомия ами притиснати от мизерията в родното им място

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход