Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Вашите прогнози за пазара на имоти в България през следващите 1-2г.

Публикувано от Uraa 
Re: Вашите прогнози за пазара на имоти в България през следващите 1-2г.
30-08-2007 - 17:50:50
Interesna statia ot Daily Telegraph, cheti vnimatelno [www.telegraph.co.uk]
Re: Вашите прогнози за пазара на имоти в България през следващите 1-2г.
30-08-2007 - 18:07:03
Тъй, ами! Кви тъпи банки! Не си знаят интереса начи! :}

Ако знаеш каква неприятна изненада са подготвили "неосъзнатите" банки за такива, като тебе.

Пък това, че манталитета на пазарните субекти бил без значение е една твърде интересна теза. smiling smiley
Re: Вашите прогнози за пазара на имоти в България през следващите 1-2г.
30-08-2007 - 18:45:51
Za takiva kato mene?... che kakvo sum napravil? Ne sum polzval uslugite na banka v Bulgaria ot 11 godini a puk zaem ne bix vzel po smurtno, taka che confused smiley
Re: Вашите прогнози за пазара на имоти в България през следващите 1-2г.
30-08-2007 - 21:03:01
Е, добре щом е така. Вземам си думите назад. Значи не, като тебе smiling smiley Просто имах предвид да не очакваш, че банките са тъпи и не знаят какво правят.
Re: Вашите прогнози за пазара на имоти в България през следващите 1-2г.
31-08-2007 - 19:18:24
Купувайте земя и терени по възможност от първа ръка близко до големи инфраструкторни проекти - летище Приморско , голф игрище Приморско , вилно селище и яхтено пристанище Перла . Това не е реклама , просто испреварете другите и ми благодарете за информацията .
Re: Вашите прогнози за пазара на имоти в България през следващите 1-2г.
31-08-2007 - 21:51:50
The same story, over and over and over...

Imal bil nkaoj poznat deto bil teglil kredit ot chugbina da si kupi imot v Bg.
Da ste chuvali njako po-nov viz naposledyka?

Pyrvoto neshto kojato vsjaka banka kato ti dava zaem da si kupish imot sreshtu ipoteka e appraising (ozenka na imota) kojto ipotekira.

Ako njakoj si misli che njakoja US banka shte sedna da povjarva na njakoj ozenitel ot Bg che edi koj si imot v Bg shtjal da stuva edi kolko
si ste izpadnali v mnogo goljama zabluda. Da ne govorim che nikoj njama da sedne da se zanimava sys zabatachenite zakoni v BG i da

proverjava dali imotyt se pritegava zakonno ot prodavashtija. ili pyk njuama tegesti assziirani s nego. Tozi spravka za US kyshti se pravi za

minuta.

I kakvo shte pravi bankata v US kato ti ne mogesh da se obslugish imota v Bg, shte zapochne da go prodava po Internet li?
Aman ama naistina mi pisna ot psevdorazbirachi deto podochuli tova-onova.
Good luck pri chakaneto na emigranti deto shte tegljat zaemi ot chugdi banki da si kupijat imot v Bg.

-----------------------------------------------

Znachi sega istorijata s chudenzite deto se izbivat za panelnite ja zabravihme i sega ochakvame da krynkame emigrantite?
Tova vse pak e njakakyv progres... Otchitaneto na fakta che marsianzite v kraja na kraishtata njama da dojdat imam v predvid...

Znachi v BG deto e na pyt da ostane 6 miliona barabar s emigrantite a ima gilishta za 12 miliona (vseki imashe gilishte prez 1990, veche 17

godini samo se stroj...) i vseki ima pone 2 gilishta izvednyg shte iszkochat otnjakyde emigranti kojto njamat nishto v Bg, kojto sa se skysali

da bachkat v chugbina i samo chakat tarikatite da im oderat 10 kogi za panelkite na kojto im ostavat 15 godini givot predi da se

razpadnat...
Tova e v sferata na teorijata na neverojatnostite...
Shansyt da spechelite 6-za ot tototo e po-goljam....

Az dosega eimgranti da se vryshtat na tylpi v Bg ne sym vidjal. Oshte poveche che kato im otrasnat dezata v chugbina poznaj koga shte se

vyrnat da givejta v skypata 'evropejski' mizerija v Bg. Dezata im pyk nikoga njama da se vyrnat...
Az po-skoro vigdam obratnoto - dosta hora si vzemat vyzrastnite roditeli na zapad.

Aide Sweet Dreams i umnata ...
Re: Вашите прогнози за пазара на имоти в България през следващите 1-2г.
01-09-2007 - 18:49:10
Ама нали се сещаш kuku че у нас всичко е спекулативно и с цел натрупване на паряги . И не съм казал че теглиш заем от чужда банка като ипотикираш имот в България ,. Историята е такава- закупен апартамент в Испания преди 2 години и след малък ремонт се ипотекирва в испанска банка и с парите в БГ се вдигна 3 етажна къща , хората работят легално там и си погасят заема . Ако нещо се оплеска банката взима апартамента и без това след 5 години те се завръщат у нас . Ти ми кажи кое не е вярно и кое е виц .
Re: Вашите прогнози за пазара на имоти в България през следващите 1-2г.
01-09-2007 - 19:56:15
avatar
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Ама нали се сещаш kuku че у нас всичко е
> спекулативно и с цел натрупване на паряги . И не
> съм казал че теглиш заем от чужда банка като
> ипотикираш имот в България ,. Историята е такава-
> закупен апартамент в Испания преди 2 години и след
> малък ремонт се ипотекирва в испанска банка и с
> парите в БГ се вдигна 3 етажна къща , хората
> работят легално там и си погасят заема . Ако нещо
> се оплеска банката взима апартамента и без това
> след 5 години те се завръщат у нас . Ти ми кажи
> кое не е вярно и кое е виц .

В цялата схема един неясен момент - за да им пусне испанската банка заем те вече трябва да са изплатили апртамента!!! Или поне в по-голямата си част, за да им дадат втора ипотека (не знам доколко се практикува това там). Т.е. вече трябва да са платили за този апртамент едно 70-80 000Е(включвайки ремонта). Имайки предвид, че повечето ни емигранти в Испания работят неквалифицирана работа (селско стопанство, туризъм, гледане на стари хора и прочие) не ми се струва много вероятно да успяват да платят толкова много пари за няколко години. Ако има такива случаи са единични според мен.
Re: Вашите прогнози за пазара на имоти в България през следващите 1-2г.
01-09-2007 - 22:51:07
SEGA ,KAK STAVA POLUCHAVANETO NA T.N. EQUITY LOAN I ILI SECOND MORTGAGE : BANKATA PARVO PROVERYAVA TVOYATA CREDIT HISTORY, TVOYA CURRENT INCOME,TVOITE INCOME TAXES ZA POSLEDNITE 3 GODINI,KOLKO GODINI SI S NASTOYASHTIYA TI EMPLOYER,PLASHTASH LI DRUGI ZAEMI V MOMENTA ,IMASH LI DEPENDANTS,KAKAV % SI IZPLATIL OT PARVIYA TI MORTGAGE e.t.c. SLED TOVA BANKATA POLZVA USLUGITE NA LICENSED HOME INSPECTOR/ APPRAISER,KOJTO INSPEKTIRA IMOTA TI I SREDNATA TSENA NA IZVARSHENITE SDELKI NA IMOTI ,PO DOBNI NA TVOYA ,V RAYONA ,KADETO ZHIVEESH,SUMIRA VSICHKO I OPREDELYA EDNA TSENA ,KOYATO PREDSTAVYA NA BANKATA. SLED TOVA LOAN OFFICER OT BANKATA IZCHISLYAVA KAKVA SUMA MOZHE DA TI ZAEME,ZA KAKAV PERION, A LIHVATA TI SE SAOBSHTAVA V SAMOTO NACHALO.AKO I TI SI SAGLASEN S TEZI USLOVIYA,PODPISVASH DOGOVORA ,VZIMASH PARITE ..... I BYAGASH :}
Re: Вашите прогнози за пазара на имоти в България през следващите 1-2г.
02-09-2007 - 09:44:05
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Купувайте земя и терени по възможност от първа
> ръка близко до големи инфраструкторни проекти -
> летище Приморско , голф игрище Приморско , вилно
> селище и яхтено пристанище Перла . Това не е
> реклама , просто испреварете другите и ми
> благодарете за информацията .

До летище сам съгласен при условие че не е за жилище. Освен ако на това летище кацат и излитат няколко самолета на ден.




.[www.beinsadouno.org]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход