Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените и броя на жилища в София

Публикувано от 4ovek 
Re: Цените и броя на жилища в София
27-12-2005 - 16:37:01
А не така - не трябва да секва сивата икономика. При сивата икономика парите остават в бизнеса за да се реинвестират, а не се прахосват от държавните чиновнициsmiling smiley Можеш да я разглеждаш като икономика с ниски данъци (наричани понякога подкупиsmiling smiley)
Богдан
Re: Цените и броя на жилища в София
27-12-2005 - 16:40:04
Приемам извиненията :] .По принцип че работодателя те държи в страх не е много точно,защото е София има ужасно много работа.Ако си на зор ще работиш и нещо което не ти е по специалноста,временно разбира се.В нашия случай,аз съм със свободна професия,вярно че е риск да плащаш кредит.Съпругата ми обаче е на работа,която е общо взето доживотна,има един едиствен орган в държавата който може да я уволни дисциплинароно,но до сега няма такива случаи в най-новата българска история smiling smiley
Re: Не ми харесваsmiling smiley
27-12-2005 - 17:44:57
Аз пък мисля, че ние с тебе, 4ovek, вече коментирахме отдавна и то в съгласие все по-голямата концентрация на благата в ръцете на олигархията. И оттеглянето на държавата от поддържането на средна класа (там където това е съществувало).

В този аспект разглеждам и хипотеза Но 2 на Стефан - за укрупняване на собствеността. Неминуемо това ще се случи според мен

Стефане, аз с това съм съгласна - с укрупняването на собствеността, де. Е, ще остане сигурно все пак някаква част с ипотечни кредити. Ама както и Кремена каза за Швейцария - все повече ще ставаме нация от наематели (и наемодатели, де, не може без тях smiling smiley

Е, не знам за балона - това горното не го виждам да стане преди поне 10-15 години.
Re: Цените и броя на жилища в София
05-01-2006 - 14:21:57
Отговарям директно на темата:
Цените на жилищата в София са спекулативно високи, а броят на продаващите се апартаменти е десетки хиляди. Има хиляди сгради, нови, строящи се или отдлени жилища които се продават. Но на тези цени никой нормален човек няма да си купи жилище.

Знаете ли колко е себестойността на квадратен метър? Отговорът за тухлено строителство е около 250-300 евро. Слагам 100 евро на кв. м. печалба => 400 евро са реалните цени! Всичко останало е спекула. И то не смешна, а трагична. Искат се печалби 3 пъти и отгоре върху себестойността. Това пазарна икономика ли е?
Не, това е бандитизъм.

И това положението, защото господа управляващите и власт имащите имат по цели входове и цели кооперации и не им пука дали ще ги продадат скоро, защото това са им изпрани пари.

Реални сделки има много малко - единици. Останалото са спекулативни ходове между агенциите за да имитират движение на пазара и покупко продажби.

Преди да започнете да спорите прегледайте добре офертите от последните години. Аз ги следя от 1 година и виждам какво става. В Австрия цените на жилищата в градове, идентични на софия са 1.5 пъти по-ниски. Това нормално ли е, при положение че среднат работна заплата там е 5 пъти по-висока от нашата?

Може би се разчита че като влезем в ЕС ще почнат да купуват чужденци? ХА, Ха, хаsmiling smiley Никой няма да си купи нищо в мръсната боклучава София, а на същата цена ще си вземе нещо хубаво в елитен европейски град.

Ако всички търговци искаха такива цени - нямаше да има пазар за нищо. Тогава, по логиката на строителите, хляба трябва да е по 2 лева, свинското по 40 лв и т.н. Как ви се струва картинката?

Re: Цените и броя на жилища в София
09-01-2006 - 12:09:52
Quote

В Австрия цените на жилищата в градове, идентични на софия са 1.5 пъти по-ниски

я го дай този австрийски град (идентичен на София) с цени 1.5 пъти по-ниски

знаеш ли колко е наема за 80м2 в Инсбрук (който е 10 пъти по-малък от София), в доста скапана сграда но близо до центъра? 800 евро

при цени 1.5 пъти по-ниски от София, и наеми 4 пъти по-високи, май е твърде голяма далавера да си рентиер в Австрия?
Re: Цените и броя на жилища в София
09-01-2006 - 12:38:17
А не - идентичното на София в Австрия е Виенаsmiling smiley
И ако не знаеш там е пълно с обяви за 400 евро на кв.м. в прилични райони - 1,5 пъти по-нисик от Софийските. А цените на най-евтините жилища стартират от 250 евро на кв.м.smiling smiley
Zagrijen
Re: Цените и броя на жилища в София
15-01-2006 - 10:42:06
Ei hora,ama kolko jiteli vse pak pritejavat 2-3-4,che dori i poveche apartamenti..a tozi fakt? :g:
Dido
Re: Цените и броя на жилища в София
16-01-2006 - 11:37:20
anonymous,поздравления
Много им се иска на посредниците цените да растат.Сънуват вече по 2000 евро за кв.м.Да ама НЕ.Време е тези брокерчета да се научат да работят.Спекулата е до време.И това време отминава.Хората проглеждат и никой няма да дава пари на вятъра за жалки посредичета.Бумът на цените не е породен от реално търсене.
Скока на цените е СПЕКУЛАТИВЕН.И това го направиха агенциите за недвижими имоти.Много е сладко така.Без да работиш,без да инвестираш да лапаш комисионна от по 3%.Затова напъните на всички агенции за "скок" на цените са постоянни.
Само в Бургас има 3000 агенции за невижими имоти.Куцо,кьораво и сакато стана брокер.И компетентни.Прогнози правят,акъл дават.Един имот ако продадат си изкарват една годишна заплата на работещ човек.Но този филм свършава.
6.5% инфлация трябва да отрезви много хора.И най-вече посредниците.Време е да започнат да работят защото скоро ще останат без комисионни.Баламите измират.Остават само посредниците-за семе.Имало бум,имало скок аре сега плащайте на посредниците луди пари щото имало скок.А колко е реалната пазарна себестойност-250-300 евро.И защо да плащам аз 700-800 евро????Че и за 20 годишна панелка искат 500-600 евро.Имало голям скок.Кой го прави този скок?
konstruktura
Re: Цените и броя на жилища в София
16-01-2006 - 11:53:31
92 на сто от панелките в България крият дефекти за купувачите
В-к „Монитор” 13.1.2006 г.

92 на сто от 707-те хиляди панелни блока в България имат скрити дефекти и се нуждаят от спешно саниране, твърдят експерти.

При покупка на жилище искайте документация, от която да се запознаете с информация за изграждането му, съветват експерти. Това ще ви помогне да разберете как е градена кооперацията, какво къде и как е направено. За старите сгради много от строителната документация е загубена, но в такива случаи е хубаво да се търси съвет от специалисти. Добре е да се поинтересувате дали не са били премахнати стени в жилището, което ще купувате или в други части на сградата, съветват още експертите.

Независимо дали се купува панелно или панелно жилище е хубаво да се търси консултация от специалист, каза доц. Атанас Николов, от Университета по архитектура, строителство и геодезия (УАСГ). Само експерт може да каже какво е състоянието на едно старо жилище, подчерта доцентът.

Много хора, поради липса на средства инвестират в панелки, които навремето се градяха като временни жилища със срок на използване 30 години и това не бива да се забравя от купувачите, каза доцентът. Те се строяха бързо, което доведе до повече дефекти в изпълнението им. Най-големите проблеми на панелките са във връзките между отделните елементи. Те се задълбочават, когато във фугите има течове. Водата предизвиква корозия в арматурата. В момента не се знае какво е състоянието на металните връзки между отделните панели. И може да се окаже, че то е много лошо. Преди няколко години се пропука и стана негоден за обитаване стар панелен блок в столичния жк "Свобода". Това означава, че връзките не са удържали отделните панели. Впоследствие се разбра, че в сградата е имало течове във водопроводната инсталация, подчерта доц. Николов.

Не бих могъл да определя кой вид панелни блокове са най-добре изградени, каза експертът от УАСГ. Когато една сграда е вече завършена, качеството й се доказва от документацията за строителството й, добави доцентът.

Само 8 процента от панелките у нас са строени преди по-малко от 14 години и със санирането им може да се изчака. Главните слабости на старите панелки са свързани с изолацията на всички нива от покрива до фасадата.

Състоянието на панелните блокове в голяма степен зависи от техните собственици. Първата подобна сграда, построена през 1958 г. в София все още е в сравнително добро състояние, защото обитателите й са се грижили за нея. В същото време блокове, изградени много по-късно, са много по-зле. Причината е, че след 1986 г. започна интензивно строителство и се правеха много компромиси с качеството.

Специалистите съветват:
-искайте от посредника по сделката или собственика на имота строителната документация на жилището и цялата сграда;
- посъветвайте се със строителен експерт за състоянието на кооперацията;
- интересувайте се дали не са правени преустройства в апартамента или кооперацията;
- не забравяйте, че зданията с големи магазини или заведения в партерните етажи са с премахнати носещи стени и крият повече рискове;
- огледайте сградата и жилището за течове, които може да са нанесли повреди в конструкцията;
- най-добре е нов апартамент да се купува в сграда, градена от реномирана строителна фирма;
- не забравяйте, че преди 1987 г. сградите са строени в съответствие с антисеизмични норми, които не са били толкова строги;


Re: Цените и броя на жилища в София
16-01-2006 - 14:41:55
Виж това:
[news.imoti.net]
При монополизация на строителния сектор и 3000 евро може да стане цената на кв.м.
Ама много ги е страх от конкуренция, чак закон си измислятsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход