Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Е това вече е върха на сладоледа, какви са тия брокери, какво е това чудо

Публикувано от broker111 
Е това вече е върха на сладоледа, какви са тия брокери, какво е това чудо
15-05-2007 - 15:41:27

Мой приятел иска да си купи апартамент, уредил е среща с някъква брокерка и ме кани да присъствам и да се видим после.

На срещата сме. Чакаме търпеливо. Появява се някъква лелка. В едната ръка държи папка, с другата яде сладолед от фунийка. Сладоледа и капе в пазвата, ама явно това не я притеснява много. Представя се - това било брокерката. Представянето е от сорта - " вие ли сте хората с парите за апартамента ". Питам я къде е сградата. Чакайте, рано е още за огледа, имаме работа да вършим преди това - отговаря тя.
Заявява ни че 3000 евро и била комисионната. Трябвало да подпишем договор с нея за комисионната и протокол за оглед, такива били изискванията на шефката и. Съгласява ме се, само мир да има и да видя до къде ще и стигне резила, сеир да гледаме. То вече е ясно, че апартамент няма да купим. Оставя си нашата брокерка сладоледа на една пейка и вади празни бланки. Попълва, подписваме и готово. Айде сега да гледаме. Обаче се оказва, че брокерката ни не знае в коя сграда е апъртамента. Почва се едно търсене, питане и т.н. Добре, че на улицата имаше само три строежа иначе още щяхме да сме си там. Според нея сградата е на груб строеж, завършен, в момента я довършвали от вътре. Така казала по телефона на моя човек. Оказва се че кота нула и завършен груб строеж за брокерката е едно и също. Моят приятел и вика - " е, добре как да гледам сега апартамент на третия етаж ". След 15 минути звънене по телефона се появява техническият. Три минутки разговор и се оказва, че му е писнало от брокери, брокерки и т.н.
Благодарение на такива екземпляри брокер е мръсна дума. Каква комисионна какви пари бе братче. Все едно все едно на пазара да ми продават домати, ама те да не са пораснали още и продавача да не знае къде растът.
Re: Е това вече е върха на сладоледа, какви са тия брокери, какво е това чудо
15-05-2007 - 15:58:21
Re: Е това вече е върха на сладоледа, какви са тия брокери, какво е това чудо
15-05-2007 - 16:35:07
Ха ха ха, страхотно! Много яко. Сладоледа ванилов или шоколадов беше?
Re: Е това вече е върха на сладоледа, какви са тия брокери, какво е това чудо
15-05-2007 - 16:47:09
ами минала се е"брокерката" , защото за тази малка комисионна трябваше да ви включи и вие да участвате в строежа ама като общи работници недоволни клиенти такива :]
Re: Е това вече е върха на сладоледа, какви са тия брокери, какво е това чудо
16-05-2007 - 00:39:58
Пресен пример. Продавам жилище. Без агенция. Обажда ми се някакъв и ми вика - "Аз съм агенция и имам колежка от друга агенция, която търси нещо като вашето жилище. Може ли да си сложа 1000 евро отгоре за мен?" Викам му "Щом не те е срам. Слагай". Изсипва се делегацията от брокери, клиенти и тн. Хората нормално си разглеждат, питат, говорим си. Той през цялото време стоя в едната стая. Не разгледа дори цялото жилище. Обади се само веднъж да каже цената, на която "ние" продаваме. Дори не се опита да вкара от така любимите клишета на брокерите. То пък за негов късмет хората може и да купят, че тоя може и да изкара 1000 евро за 20 мин и 1 телефонен разговор.
Re: Е това вече е върха на сладоледа, какви са тия брокери, какво е това чудо
16-05-2007 - 08:17:27
Ако това не са зле написани сценарии,то подплатете ги с име на фирма и най-вече на брокера с който сте били на оглед.Не винаги управителя на агенцията знае за поведението на хората си извън офиса.Другото е несериозно. winking smiley
Re: Е това вече е върха на сладоледа, какви са тия брокери, какво е това чудо
16-05-2007 - 08:54:36
Добре де, като си сложи 1000 евро над цената как ще ги получи? Нали купувача ще ги преведе парита на продавача, не на брокера... Или ще ви задължи да подписвате договор, че вие ще му ги преведете тия 1000 после на него?
Чудя се, защото аз обикалям с брокери да гледам жилища и съм учуден колко различни цени ми се обявяват за едни и същи апартаменти...
Re: Е това вече е върха на сладоледа, какви са тия брокери, какво е това чудо
16-05-2007 - 09:11:35
Bolshenstvoto brokeri sa takava kartinka,no ne im se syrdete,te ne sa vinovni,te qvno tolkova si mogat,za tova ne si gubete vremeto s tqh i se svyrzvaite direktno s investitora.za da poluchavate tochna informaciq!
Re: Е това вече е върха на сладоледа, какви са тия брокери, какво е това чудо
16-05-2007 - 12:16:36
Преди около 12 години бях брокер при Шопов "Феникс". Още се чувствам изцапан!
Мръсна некадърна и безпътна сган. Едва за 10% от брокерите това в ляво не е вярно.
Имена давайте бе хора ИМЕНА!
16-05-2007 - 12:31:42
avatar
www.hamali.bg Написал:
-------------------------------------------------------
> Преди около 12 години бях брокер при Шопов
> "Феникс". Още се чувствам изцапан!
> Мръсна некадърна и безпътна сган. Едва за 10% от
> брокерите това в ляво не е вярно.

Ако Шопов и неговите бастуни са ти критерия за брокери абсолютно съм съгласен. Васил Шопов е един от лидерите на некоректността в бранша след агенция Витоша, които незнам дали съществуват още. Но на базата на един да си правиш извод за 90% някак си не съм съгласенsad smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход