Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кой ще се пробва?

Публикувано от www.hamali.bg 
Кой ще се пробва?
02-05-2007 - 16:40:04
Наскоро придобих наследствен имот в гр.Ловеч - панелна двустайка.
Реших да го продам, но вървяха по 27 000 лв. ,но ми бяха малко, исках цели 40000лв.

Замислих се и реших да стана спекулант /толкова е лесно/. Купих още два накуп за 50000лв. общо, и така излязох с три апартамента на пазара на имоти за по 40 000лв всеки .
Обявиха ме за луд, но аз си знаех какво трябва да направя - купих 7 обяви от безбожно евтината печатна реклама в града и напусках мними имоти за по 42-43 000, и то на последни етажи. Градът полудя, всеки коментитраше, и то навсякъде, а продавачите изгаряха от лакомийка и имотите достиганаха тези нива.
Аз това и чаках. Тези дни продадох и последния, и чак се изморих от прозвънявания и огледи. Ще се радвам скоро някой да почерпи!
Re: Кой ще се пробва?
02-05-2007 - 16:48:39
Честито, аз лично се радвам за теб

жалко за хорицата ако са ги купили с кредити, ама кьорав карти не играе smiling smiley

ако са хора с неясни доходи, така има се пада smiling smiley

само след време да не тръгнат да си искат парите ...
Re: Кой ще се пробва?
03-05-2007 - 23:13:52
avatar
Браво, това е единствения начин да се прави "бизнес" в България. Евала! Тъй като всички сме големите тарикати, затова ще прдължаваме да сме на този хал като нация още дълго време.
Re: Кой ще се пробва?
03-05-2007 - 23:19:55
Браво, добре си направил. Хубаво е със спекула да изкараш малко пара отгоре, кефиш ме.
Re: Кой ще се пробва?
04-05-2007 - 10:24:27
Всичко това много ми прилича на измислица... И това е манипулация, а не спекула.
Обаче нищо чудно и да е самата истина - ето напр. като потърся Продажби, 1-ст.ап. , Надежда-3 и излизат само 2 броя на средна цена 846.19 евро/кв.м.! Същото но за Павлово ми дава " Намерени са 19 оферти продава със средна цена 780.64 евро/кв.м.!"
Следователно описаната по-горе манипулация може да мине само за локации с много малко предлагане.
Re: Кой ще се пробва?
04-05-2007 - 10:37:18
И още нещо - преди време от КФН глобиха един участник във форум с 20 000 лв. за пуснат пост с манипулативно съдържание - за акции на БФБ ставаше дума.
Много добре ще бъде ако почнат до ловят и авторите на манипулативни обяви, пуснати с цел влияние върху цените.
(Не визирам тук т.нар. набирателни обяви защото много често те не са такива, а са резултат на небрежността или претовареността на тези които ги държат в нета.)
Re: Кой ще се пробва?
04-05-2007 - 11:11:40
Ей, по кротката, не съм откраднал нищо все пак. Мене ме цакат по 100 такива начина най-малко. Недейте, че се разчувствах, моля ви!
Изчел съм много литература и това навреме ми свърши работа.
Който учи ще сполучи, и аз никога не лъжа!!!!!!
Re: Кой ще се пробва?
04-05-2007 - 11:28:56
надявах се някои от защитиниците на поскъпването да каже, че пазара е бил готов за това поскъпване и затова са минали почти двойните цени - нищо лошо нацелил си момента.

Все пак си рискувал 50 000 и си изкарал 100 000.

ако това го беше направил това 2000 г. просто нямаше да стане smiling smiley

все пак сме свободен пазар и това има добри и не толкова приятни страни
Re: Кой ще се пробва?
04-05-2007 - 11:34:10
Изкарах доста по-малко за съжаление, но наистина- изпълнен съм с блаженство.
Айде, със здраве!
Re: Кой ще се пробва?
04-05-2007 - 12:14:57
Че се правят такива неща, правят се. И мен ме "цакат" както казва обсъждания "герой", но все пак ми звучи доста нечистоплътно. То ако тръгнем по почина "и други правят така", то други също се занимават и с наркотици и с проституция и т.н. Манипулирането на пазара е вид заблуждаваща реклама, че и полошо. За съжаление няма кой да следи и наказва подобни шмекерлъци. Тогава и "героя" нямаше да го "цакат". Но всичко това в един подобър свят, както се казва.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход