Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Статия от Инвестор

Публикувано от Joan 
Re: Статия от Инвестор
14-03-2007 - 19:16:01
Ами тук спорът придоби очертанията на идеологически разгром. Хора, седнете си на задниците и всеки да прави правилното за себе си.
Моtion, извинявай, ама ти комунист ли си, атакист ли си, какъв си, по дяволите? , Куку, кеф ли ти става, ако наречеш носителя на чуждото мнение "патка"???
Това, че не си съгласен с дадено мнение, можеш да го направиш с аргументи.
Престанете да се взирате в битието на останалите, да им правите морални и тем подобни присъди!
Джоан съвсем откровено Ви отговори какво смята за нормално в тази ситуация. Не виждам основанията Ви да я нападате за нейното мнение!!!!
Re: Статия от Инвестор
14-03-2007 - 19:44:04
Напротив, участвах и спечелих акции на атрактивно предприятие и то на минималната обявена цена. Получи се така, че всички участвали с много високи цени, пък те боновете нали бяха ограничени и така се оказа,ч е и с минималната цена се печели.. НЕ, че така съм го замислил, а точно обратонто не ми се занимаваше. А бе въпрос на късмет.
След това вместо да продам си ги запазих. Ей така да видим какво ще стане. И стана - обадиха ми се от икономическа полиция , явих се , оказа се, че на много дребни акционери са продаденаи акциите чрез пълномощни и някой се е оплакал. Направиха графологична експертиза на подписа, който ОЧЕВАДНО не беше мой. Разпитах наляво надясно за да разбера за какво става въпрос и стигнах до извода, че най-вероятно делото ще се потули и няма да има дори статия във вестник.
Re: Статия от Инвестор
14-03-2007 - 20:12:31
Ясно, Човек,
Извинявай за подозрението ми. Добре е, че поне си опитал да отстоиш своето право. Аз не съм спечелила много пари от участието в приватизацията, но поне сега не мога да упрекна някой, че е забогатял въз основа на моето право. Поне, моралната победа я осъзнавам като своя. Радвам се, че има и други хора, опитали щастието си в една непочтена игра.
Re: Статия от Инвестор
14-03-2007 - 20:18:26
Глобал , мислиш ли , че е толкова трудно да се печелят пари по начина по който са ги спечелили новобогаташите , цитирани от теб?
Достатъчно е да си прост, без никакво самоуважение, без цели, духовно празен, оставил се да бъдеш роб на парите.
На мен не ми представлява никакъв технически проблем да сключа договор за общетение за парцел и да имитирам проект, който не мисля да изпълня, а само да събера парите на клиентите. 1-2 млн. евро в кеш за няколко месеца, ако се напъна и десетина могат да станат. Ама ми се вижда страшно тъпо, човек да изживее живота си по този начин - това го може всеки.
На мен това печелена на пари ми прилича на 100% на това да пребиеш 80 годишна бабичка за да и вземеш пенсията. И не мога да разбера , защо изобщо си губим времето да коментираме такива хора, като е ясно, че нормален човек не би живял техния живот.
Re: Статия от Инвестор
15-03-2007 - 09:15:10
Е сега разбирам защо не можем да се разберем с теб - ами от теб струи някакъв неподправен наивитетsmiling smiley
"Как става манипулацията: като покажа, че цената е 10К/м2, а аз продавам на 3-5 К/м2 - лесно ще хвана шаран на въдицата. "
Това е търговски трик използван в абсолютно всички браншове. Не е манипулация. Отиваш в магазин за дрехи там виждаш задраскани цени и написани по-ниски , отиваш в Метро там и виждаш с огромни букви ПРОМОЦИЯ....отиваш да си купуваш апартамент и виждаш, че при цена за райна 1000 евро на кв.м. на теб ти го дават за 800....
Ама то няма нещо по-естествено от това търговецът да се стреми да убеди клиента, че му продава направо на загуба. Това е основния двигател на търговията по целия свят под една или друга форма. Направо съм изумен, че след 17 години още има хора, които откриват топлата вода.
Манипулацията е да накараш хората да си мислята, че нещо е евтино да им го изкупиш, да вдигнеш цената да го продадеш и след това пак цената да падне за да може пак да купиш.
В този ред на мисли статията в Стандарт за това, че сме задминали Берлин по цени е опит за манипулация. Ама направо ми идва да разцелувам журналистите - ще черпя ако по всички вестинци пише, че цените няма да се вдигат, че няма купувачи за апартаментите, че предприемачите едвам свързват двата края.
Толкова ли не си спомнята как през 1997г. се продаваха и одаваха под наем държавни и общински имоти на безценица, защото според масовата психоза НЯМАШЕ ПАРИ. Халите бяха продадени за 5000 долара, защото заради Виденов ПО ЦЕЛИЯ СВЯТ ПАРИ НЯМАШЕ и нямаше кой да даде повече от 5000 долара. Кремиковци го подариха и т.н. и т.н.
Та да потретя - при положение, че продуктът ЗЕМЯ е собственост на практически цялото население на България манипулацията може да бъде само и едниствено в посока НАМАЛЯВАНЕ цената на земята. Няма смисъл да се хабиш да увеличаваш цената на нещо, което НЕ ПРИТЕЖАВАШ.
Частни случаи на манипулация при НИ са това да пормениш трасето на магистрала, след като си изкупил ниви или да забраниш строителство да изкупиш терените и след това да го разрешиш и т.н.
Re: Статия от Инвестор
15-03-2007 - 09:45:46
Global,

Радвам се, че се разбираме smiling smiley Не се впрягай на Motion - той, според мен, не е екстремист (комунист или атакист), а е радетел за социална справедливост. Щях да кажа "борец", ама мисля, че не е, защото и той не знае начин да се възцари "вечна правда на земята". И си призна, че смята, че това е невъзможно по подразбиране smiling smiley Което не пречи да се възмущава на съществуващия ред smiling smiley. Няма лошо, освен че се натоварва с отрицателни емоции.

Относно Куку - е, не му ли четеш ника smiling smiley - какво има да си говорим за психически неуравновесен човек. Не обичам квалификациите, но от общуването си с него от 2 години насам съм стигнала до този извод. Всяко мнение носи някаква полезна информация, дори и на Знаещ, но начинът, по който се поднася, понякога я обезсмисля. Така че аз от теб разбрах, че ме нарекъл "патка" smiling smiley, понеже отдавна не го чета.
Re: Статия от Инвестор
15-03-2007 - 12:48:16
"За съжаление робството на душите и много по-дълбоко и трайно, от това на тялото ...
Същите тези богати властници прекрасно са разбрали какъв е начина.
И го прилагат успешно(вече векове наред). "

Ами всъщност най-поробени са душите на властници и супер богатите. И за хилядолетия нищо не са разбрали. Я сега се представи на мястото на цитираната дама - има автопарк за милиони, харчи умопомрачителни месечни средства и не може да спре. Няма начин - трябва непрекъснато да харчи все повече и повече. Ти на това свободна душа ли му казваш? ДА си представим хипотетично, че едни ден вземе , че прочете някоя книга и види, че животът и не струва и пукната пара - дали ще може да се измъкне от върталежката? Съмнявам се - такива хора просто нямат избор те са се заробили доживот.
Re: Статия от Инвестор
15-03-2007 - 14:55:32
global,

Само ще отбележа, че от самото начало си ме преценила погрешно; щом при всяко мое обективно излагане на обстоятелствата “за” и „против” соц периода, ти заключаваш, че съм едва ли не партиен активист winking smiley Ами не съм.

Joan,

Отчитам факта, че не се познаваме добре, но все пак си се доближила до същността на някои от застъпените от мен гледни точки – да, аз съм за социалната справедливост.
И да, тя не е толкова абстрактно понятие, колкото много учени, политически и популистки глави се опитват да я изкарат ...
Не, борец съм. Просто не е настъпило времето, за да се води такава физическа борба. Засега борбата е на друг фронт. Говорили сме за това, и се учудвам, че си забравила тезата ми за лидерите ...
За товаренето с негативни емоции си признавам в прав текст winking smiley Зодиакалната ми същност го изисква, а както добре знаем човек може да избяга и в друга галактика, но от себе си не може. Според мен важното е друго – да се намери баланса между двата вида емоции ... Тогава се получават и хубави неща smiling smiley

4ovek,

Вече се извиних на авторката на темата за цитирания от мен диалог. Не беше много голяма, но беше частична грешка - въпреки че бях наясно с възможните пледоарии след постването му.

Все пак, виждам, че този път – както рядко се случва – имаме съвпадение на мненията. Акцентът на написаното беше друг, но твоят коментар изведе на повърхността подтекста на написанато – нищо лошо smiling smiley

Прочие, нямам дефиниция за свободата. Мога да говоря за нея, да я обрисувам, мога да я чуя и видя, да я усетя, и още ... Но не ме карай да й давам определения, ок.

Да си посредствен, прозаичен или обикновен не означава задължително да не си свободен по душа – вярно е, обаче, и обратното ...
Има удобно, има и варварско робство – има лежерно, но и непосилно властничество ...

Re: Статия от Инвестор
15-03-2007 - 15:25:40
Motion Написал:
-------------------------------------------------------
> Не, борец съм. Просто не е настъпило времето, за
> да се води такава физическа борба. Засега борбата
> е на друг фронт. Говорили сме за това, и се
> учудвам, че си забравила тезата ми за лидерите

Извинявай , Motion,
страхувам се, че ще те засегна, ако кажа действително мнението си за теб. Колкото и да си интелигентен, не можеш да си представиш какво ми се върти в главата. В темите съм чела много от твоите схващания. Даже ми бяха много интересни. Има много истина, но има и много брак.В един момент, обаче стигаш и до такива изказвания, като горецитираното...
Всеки случай ще ти кажа, че ако водиш някаква борба с някого, мястото не е тук. Мисля, че има и по-подходящи форуми с политическа насоченост.

> Все пак, виждам, че този път – както рядко се
> случва – имаме съвпадение на мненията. Акцентът на
> написаното беше друг, но твоят коментар изведе на
> повърхността подтекста на написанато – нищо лошо

Не виждам какво те учудва тук, след като моралните правила са общовалидни. Всъщност, сега чак си давам сметка, че ти през цялото време спекулираш с морала и може би това е нещото, което ме е дразнило преди. Това го схвана и Човек.
Но знаеш ли, краткотрайният ми опит на тази земя ме е научил при досег с подобни на теб хора, да не им се обръща внимание. Защото вниманието към теб, е като водата за цветето. Поливай го, и то ще се раззеленява, ще расте, ще връзва плод.
Съжалявам, че казах тези думи. Мисля, че поне може да оцениш откровеността ми.

Re: Статия от Инвестор
15-03-2007 - 20:53:46
Motion,

Няма начин да си борец, ако си убеден в това, че самата същност на човека изключва комунистическия девиз за "от всекиго,....всекиму....", да не го цитирам. За какво се бориш тогава? Социалната справедливост не може да бъде абстрактно понятие, когато се сведе до някаква политическа система, а за да се бориш за нея, трябва ясно да знаеш какво точно искаш да постигнеш. И така, ти за какво се бориш всъщност, конкретно като проявление на социалната справедливост? Какъв модел на обществени отношения си измислил, който в достатъчна степен да я пресъздава в практиката, не по страниците на книгите или в главите на философите?

Всъщност човекът е най-неуморното и упорито създание в природата smiling smiley Готов е след всеки неуспешен опит да пробва пак, и пак, и пак.... и ако индивидът умре, неизменно се появява друг, готов на същото. И така, докато светът се върти. Сигурно и това е заложено в природата ни за поддържане на равновесието между добро и зло, което, вярвам аз, е в основата на битието, а и на съзнанието също.

Темата за лидерите касаеше движенията за опазване на природата, което е само един аспект на обществените отношения. Не знаех, че го прилагаш за всички обществени отношения.

И пак казвам, какъвто и лидер да излезе - харизматчиен, обаятелен, праведен, не виждам какво може да предложи на практика, което да е реално осъществимо и вече да не е било пробвано неуспешно smiling smiley

Аз съм склонна да се съглася с Човек - най-богатите са всъщност най-ограничени като избор и най-несвободни. Парите/капиталът имат собствено битие, вън и независимо от хората, които ги притежават, и то налага определени правила на битието на тези хора. Винаги съм знаела, че собствеността е бреме. Естествено, има плюсове и минуси и всеки е свободен да реши към кое се стреми - да има частен самолет и да е роб на парите или да има само дрехите на гърба си и да е свободен като птичките. Със всички възможни междинни състояния.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход