Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Статия от Инвестор

Публикувано от Joan 
Re: Статия от Инвестор
28-03-2007 - 18:31:59
Цитат: "Интересното е, че за предлагането на стари никъде нищо не пише."

Тука вече съм съгласна с теб smiling smiley И на мен ми е интересно защо липсват толкова подробни данни за старите, особено ако са толкова много повече от новите.
Дали е заради липса на статистичска отченост??

Относно хипотезите, обаче, не съм съгласна:

1. "Хората изведнъж са решили че предпочитат старо строителство пред ново. (според мен малко вероятно)"- за да кажем това, трябва да знаем дали и миналата година, и по миналата, старите са били около 85 % - разбираш ли? нямаме информация за динамиката на дела на старите в общото.

Може хората винаги да са си купували повече стари просто защото предлагането на нови е много по-малко. Все пак там се строи от много десетилетия, нормално е съществуващия фонд (и както са мобилни, предлагания на пазара съществуващ фонд) да е многократно по-голям от новите.

Относно 2 - да, вероятна хипотеза е, ако приемем, че предлагането на стари се е увеличило повече от увеличението на сделките с тях.
Да, струва ми с еинтересно защо няма такава информация за старите, както за новите. Определено ми е интересно.
Re: Статия от Инвестор
28-03-2007 - 18:41:28
Най-простата причина да липсват данни за предлагането на стари жилища е, че трудно се събират.
Строителите могат да ги задължат да изпращат ежемесечен отчет колко жилища в момента им са завършени и непродадени. Особено ако няколко по-големи фирми държат голяма част от пазара.
Продажбите и на ново и на старо могат да се хванат при легализиране - не знам точно как е в САЩ, но със сигурност има начин.
А виж предлагането на стари е трудно да се прецени - най-малкото защото могат да се предлагат по много канали - вестници, агенции, дори и табелки пред къщата. Не знам дали може добре да се хванат дублирани предложения.
Така че може да се дължи на това, но все пак - странно е. Можеха поне някакви прогнози да дадат.
Re: Статия от Инвестор
30-03-2007 - 10:28:25
Калифорния и Флорида и те надолу
то не остана къде да купуваме - май само в БГ ... smiling smiley))

Калифорния и Флорида
Re: Статия от Инвестор
30-03-2007 - 10:52:29
Щом са надолу, сега е момента да се купува във Флорида и Калифорния - давай!
Re: Статия от Инвестор
30-03-2007 - 11:56:33
америка като кихне Европа хваща пневмония

The pain in Spain will follow years of rapid economic gain
Re: Статия от Инвестор
02-04-2007 - 12:48:51
Такаа кредите поскъпват не само за новите кредитополучатели ами и за тези които са теглили преди години. ОЛП+% е винаги формулировката в договорите....

Скок от 20 % за година
Re: Статия от Инвестор
14-04-2007 - 06:39:56
Още един от групата на "нереализирани и депресирани " индивиди

Ларс Кристенсен: Пазарът на имоти е раздут - купуват се жилища за спекулации, а не за живеене
"Тук доста се спори за цените на недвижимите имоти.
- В момента у вас, както и в още няколко източноевропейски страни, според мен има "балон" в недвижимите имоти. Цените на имотите се покачват прекалено бързо. Последната ми проверка показа, че цената на недвижимите имоти в Рига е същата като в някоя скандинавска столица или във Виена например. Това със сигурност не е отражение на общото ниво на доходите в латвийската икономика. Ето защо това може да се опише само като лудост."


dnevnik



Коментарите на читателите също са добри за съботно настроение winking smiley :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход