Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Балони има само в лунапарка

Публикувано от Boby 
Re: Балони има само в лунапарка
19-03-2007 - 19:32:04
Мога и за 300 евро да ти продам, обаче таксата за подръжка ще ти е по-височка. А може и направо без пари - ама таксата ще трябва да предплатишsmiling smiley
Камикадзе, аз искрено се надявам да се бъзикаш, щото ако наистина си вярваш в това, което пишеш си завършен идиот, който оцелява едниствено поради хуманността на съвременното общество.
Re: Балони има само в лунапарка
20-03-2007 - 01:20:56
Ami chakaj be pich.

Kolko takiva ima deto chakat... da zyfnat nalymitre.

Az dosega kartoneni kyshti v US/Canada ne sym vidjal.
Kyshtite sa 95 prozenta dyrveni (ima i tuhleni) obache dyrvenite imat izolazija i tuhli (otvyn). Mnogo lesno se pravjat remonti.

Kato toploizolazija sa mnogo po-dobri ot tuhlenite kyshti v BG, parnoto v Sofia izliza po-skuypo i sedish na 15 gradusa, tuk sym po potnik na 23 v kyshti i mi izliza po-evtino na kvadraten metyr otkolkoto parnoto v Sofia.

Osven tova dyrveneta kyshta syzdava komfort kakyvto v tuhla ne mogesh da usetish.

Pak se sehtam za panelnkata na edin kolega - moge da vidish kato sysedite otgore svetnat lampata. Kato zavali dygd - stenite napolovina mokri, mirishe na muhyl.
Ot stenite styrchat geleza.

Kachestvo ima kydeto ima konkurenzija a ne kydeto se dojat balamurnizi.





Re: Балони има само в лунапарка
20-03-2007 - 01:24:41
Shto be chovek, do predi 5 godini v Lozenez (mechtata na 'preuspelite' bylgari) cenite bjaha pod 300 evro kvadrata, zashto da ne stanat v zatorenite kompleksi po 500?

Stoegyt sruva max 200 na kvadrat (superlukzozno po bylgarskite standarti izpylnenie), zemja - 100, pechalba na stroitelja - 200.

Malko li e 40 prozenta pechalba?

Re: Балони има само в лунапарка
20-03-2007 - 09:06:31
Ами сам се замисли къде бъркаш в сметките. Малка помощ Линднер ще инвестират поне 695 евро на кв.м. в своя проект.
Освен това, тъй като не си в БЪлгария ще ти спомена, че шофьорите от градския транпорт в София ще стачкуват тези дни , тъй като заплатите са им 600лв. месечно, а те претендират за 800-900. ЗА справка през 1997г. ватманите искаха 100 доларови заплати. Направи си сметка за динамиката в България, колко бързо се променят нещата и колко смешно звучат мнения на хора, живеещи години назад и прави сравнение за мечтани цени преди години.
Re: Балони има само в лунапарка
20-03-2007 - 10:46:22
хехе
Човек не стана номера с вдигането на цените и даже май се налага да сваляш с по 20-30 % вече и минахме на обиди smiling smiley

ако аз съм идиот то значи и Метро и Кауфланд които давам за пример и те са идиоти

да знаеш че немците са последователни в това което правят и помисли за сваляне на производствените разходи вместо да мислиш варианти за вдигане на цените

че НЕМЦИТЕ идат spinning smiley sticking its tongue out
Re: Балони има само в лунапарка
20-03-2007 - 16:14:10
Ааааа МЕТРО изобщо не са идиоти, ама ти не го знаеш.
Знам, че промоциите на МЕТРО са за сметка на доставчика, а не на МЕТРО. Знам, че маржа на МЕТРО е далеч от митологичните 5-6 -10% ( купувал съм от чужбина стока на 3 пъти по-ниска цена отколкото в МЕТРО в София), знам, че в МЕТРО се купува стока само след като си я проверил, защото няма кой да ти обясни какви са параметрите, знам, че в МЕТРО се разчита, че покрай ПРОМОЦИЯТА (платена от друг, а не от тях) ще се наденеш на яката балтия (където само те си реализират голямата печалба), знам и още много неща за търговсикте трикове и насаждането на митове...
А ти щом не ги знаеш тези неща и вярваш в Добрия Дядо МЕТРО, който прави подаръци на населението не виждам защо се изненадваш, че те смятам за наивник.
Ами идат немците - със стъкълцата за туземците, а не с подаръцитеsmiling smiley
Камикадзе, свалянето на производствените разходи ми увеличава печалбата, а не намалява цената на крайния продукт. Конкуренцията е тази, която сваля цената. Освен това в последно време говорим за намаляване ръста на производствините разходи, защото да ги намалиш е практически невъзможно.
Re: Балони има само в лунапарка
20-03-2007 - 16:47:56
Хихи

Знам ги тези трикове, метро и още много други /вафли Троя например/ колко кашона им измъкнах ако знаеш на цена за бокс ... и замразени храни, и парфюми и да не казвам още колко, докато се светнат да си оправят баркода...

само че първо Метро видя сметката на пишман търговците на едро и после почна с "Примоциите"

така че и сега германските строиелни фирми ще видят сметката, на пишман строителите в БГ с дъмпинг

и после ще пуснат прИмоцията, за да са на далавера ....

Re: Балони има само в лунапарка
20-03-2007 - 17:41:29
Е, хайде де да го видим този дъмпинг. В Младост 18, на майнато си от всичко в София, освен от стопанския двор (даже и от него е през улица) е първия дъмпинг - дето Кики е сметнал 695 евро себестойност, че излиза - ще пордават на 1000. Страшен дъмпинг, чакам в Ботунец да реализират следващияsmiling smiley
Едни пък други чужди инвеститори правят едно селище където дишаш прекрасния въздух, идващ от Перник - в района на Рударци. И те са обявили дъмпингови цени за Пернишкия регионsmiling smiley
Днес видях обява за тристаен в стоеж в Люлин с отделна кухня при това за 450 евро на кв.м. - виж тези ме притесниха, ама не са немци. Ето такива наистина са ми конкуренция и могта да ми подбият цените. А тези дето ще продават апартаменти по 100-200К евро ама изобщо не ме вълнуват. Българите, които имат толкова пари строят къщи по кални сокаци - прекалено много ресурс трябва за да ги омайвам да си купят от мен редова къща в Перник, Ботунец или подобни атрактивни дестинацииsmiling smiley
Re: Балони има само в лунапарка
20-03-2007 - 17:46:58
Дати кажа от кой ме е страх:
1. Софийска вода
2. Енергото
3. Топлофикация
4. Софийска община
5. Други подобни
Тези ненаситни изчадия наистина могат да ме съсипят, а не немци, китайци, американци...
ТА следващия път се концетрирай като искаш да ме плашиш с някойsmiling smiley
Re: Балони има само в лунапарка
22-03-2007 - 17:35:25
копи от форума на investor.bg

Джим Роджърс (Jim Rogers), или както понякога го наричат "Гуру на суровинните пазари" споделя в сряда 14 март своите прогнози относно развитието на кризата в сферата на ипотечното кредитиране на кредитополучатели с нисък кредитен рейтинг, в свое телефонно интервю за агенция Reuters. По негово мнение, сегашната криза може да доведе до глобален колапс на фондовите пазари по света, а особенно на пазарите за недвижими имоти.
Управителят на инвестиционен фонд, който в 1970 година съвместно с милиардера Джордж Сорос (George Soros) създава инвестиционния фонд Quantum Fund, а след това преминава на пазарите за суровинни стоки от 1998 година, мрачно оценява перспективите на фондовите пазари във връзка с кризата с ипотечното кредитиране в САЩ. "Вие просто не можете да си представите колко ужасна ще бъде ситуацията, докато тя започне да се подобрява, - заявява той, - за мнозина, които не разбират какво се случва, това ще бъде катастрофа, когато балонът на цените на недвижими имоти се спука. Тогава ще настане голяма бъркотия". Сам Роджърс е предложил за продажба своята разкошна частна резиденция в Ню Йорк на стойност $15 млн. и планира да се пресели в Азия.
Цените на недвижимите имоти ще паднат с 40-50% в тези райони, където се наблюдава спекулативен ръст. Множество хора не ще могат да погасят своите кредити. Този път ситуацията ще бъде още по-кошмарна, отколкото преди, доколкото в историята на САЩ още не е имало такава спекулативна игра", - съобщава Роджърс.
По мнението на Роджърс, кризата ще се разпространи върху развиващите се пазари, които ще се сблъскат с дълъг процес на падане
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход