Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дали не задминахме германците по цени?

Публикувано от biborana 
Re: Дали не задминахме германците по цени?
11-06-2007 - 11:42:17
Вложени от чудженци 2,2 млрд. левa. (1,1 млрд.евро) в къщи, земи, офиси и магазини през 2006г. Това показват данните на БНБ. Преките инвестиции в имоти вече са №1 в България и задминават дори вложенията във финансовия сектор и преработващата промишленост.
Рекорден за м.г. е и броят на сделките с имоти-311 581, на обща стойност 10,4 млрд. лв. Това прави по 1300 сделки за всеки работен ден на службите по вписвания. Поредна луда година изживя пазарът на имоти през 2006г. Счупени са два рекорда -за брой продажби и за вложени средства в недвижима собственост.
Секторът е привлякъл огромна сума инвестиции - 10442259186 лв. В началото пазарът е спял зимен сън-за първите три месеца са привлечени 797 млн.лв. Но в края инвеститорите са вдигнали обороти - от октомври до декември са продадени имоти за 5,7 млрд. лв. На практика официалните 10,4 млрд. лв. може и да надхвърлят 15 млрд. лв. Тъй като не малък процент от сделките още се декларират на данъчна оценка или по-ниска стойност от реалната, за да се пестят данъци и такси.
По данни на БНБ за 2006г. постъпленията от продажби на недвижими имоти на чуждестранни лица са 2,2млрд. лв.(1,1млрд. евро). За сравнение, сумата през 2005 г. изглежда нищожна 336млн. евро. Със статистиката на Централната банка се включват покупките на имоти от чуждестранни граждани и от български фирми, в които минимум 10% дял се държат от чужди лица. За първи път в историята на България имотите са най-привлекателния сектор за чужденците - там са вложени 30,2% от общо 4 млрд. евро преки инвестиции в страната.. Жилищата, бизнес площи и терени изпреварват инвестициите в доскоро водещите финансови услуги и преработваща промишленост.




Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2007-06-11 11:51 от dddd.
Re: Дали не задминахме германците по цени?
11-06-2007 - 11:53:33
Здравей dddd, би ли дал линк към страница с тази инфо? От сайта на БНБ ли е? Ще съм ти благодарен ако ми дадеш директен линк.
Успешна седмица
Re: Дали не задминахме германците по цени?
11-06-2007 - 14:06:28
Postradal Написал:
-------------------------------------------------------
> До r_stoma,
> Вие защо мислите, че ако живеете в Италия например
> ще можете да си купите жилище с доходите, които
> получавате там. Сестра ми живее там от 17 години в
> малко градче близо до Рим и не успя да си купи там
> жилище, една гарсониера струва близо 80000 евро,
> така се принуди да си купи жилище в БГ.
> Ако ще правите сравнения на цени и условия за
> живот в София, ще трябва да сравнявате с цените в
> Рим и условията за живот там, при това да
> сравнявате цените център Рим с център София.
>

хаха
това ми звучи че ако са ти скъпи жилищата в София да идеш да си купиш в Чирпан smiling smiley
за какво ти е жилище в София като живееш в Рим ..?!?!

Re: Дали не задминахме германците по цени?
11-06-2007 - 14:35:58
Здравей kbarakov,
на сайта на БНБ можеш да намериш общата статистика преки инвестии по отрасли:
[www.bnb.bg]
За по-подробна информация и анализ ти трябва заявка и друг вид достъп.
Re: Дали не задминахме германците по цени?
11-06-2007 - 18:15:07
До kamikadze,

Май не четете достатъчно добре какво пише в постинга,
1. Сестра ми живее в "малко градче близо до Рим ", а не Рим.
2. Никъде не пише че е купила жилище в София - пише "жилище в БГ".
3. Защо да не си купи с инвестиционна цел в БГ, вместо "нищо", след като не може да купи в малкото градче близо до Рим.
4. Повечето българи, живеещи там са си купили жилища в БГ, инвестират тук защото могат да се върнат на стари години тук да си изкарат старините или да продадат след време.
Re: Дали ЩЕ задминем германците???
11-06-2007 - 19:21:19
Както са тръгнали нещата,след някоя и друга година България ще заприлича на СТАРЧЕСКИ ДОМ! Японците- пенсионери са тук,англичаните-пенсионери са тук!Българите на стари години и те ще се завръщат по родните места!Незнам само какво ще заварите тук,когато започнат да Ви омекват колената,тъй като малцинствата- ама хич не са стопани,ама хич не са от най-работливите!Да не говорим за другите им качества! :g:
Лесно е, когато къщичката ти се срути,да си вземеш дърмите и да зачезнеш.Трудно е да останеш и да помогнеш да се изгради отново!
Бъдете живи и здрави! :g:



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-06-11 20:10 от komin4e.
Re: Дали не задминахме германците по цени?
11-06-2007 - 20:24:49
20 prozenta ot pazara na imotite sa chudegnzi. Povecheto ne sa videli Bylgaria, inache nadali biha kupili... Kato im oberat i rasipjat imotite i kato se okage che njama da imat dohod ot naem i che njama kupuvachi kojto da gi raztovarjat ot tezi imoti togava shte govorim...

Ostanalite 80 prozenta sa BG balami deto se zagrobiha s crediti...

Mnogo interesno e kakvo shte se sluchi s ikonomikata na Bylgaria kato grymne stroitelnija sektor... S tezi desetki hiljadi apartamenti postroeni v bylgarski kurortni djungli (more i planina) s tezi stotizi hiljadi objavi prodagba.. S tazi emigrazija i otrizatelen prirast, s tazi skypotija....

Inache samijat Levon Hamparzumjan kaza che te crediti za stroeg otpuskat samo ako sa obezpecheni s rrugi (ne nedvigimi imoti) aktivi tij kato im e predelno jasno che samo s dohodite ot tezi imoti credita ne moge da se pogasjava...
Re: Дали не задминахме германците по цени?
12-06-2007 - 08:34:55
Буш вчера каза, че е много красиво и желае да види плажовете за които много е слушал.
Та Куку - дали на нас с теб ни харесва как се развива българското Черноморие няма значение - щом американския президент "случайно" споменава нещо значи нещата са дебели.
Аз лично предпочитам да беше споменал нещо друго, ама явно в стратегията на големите е да се развива туризма.
Е, все пак като говорим за Буш трябва да изчакаме малко да видим дали не е имал предвид нещо друго - примерно, че е объркал и е гледал снимки от Дубай вместо от Дюни ама ако се окаже, че не е сбъркал има да чакаме да спрат инвестициите в хотели у нас.
Re: Дали не задминахме германците по цени?
12-06-2007 - 09:58:29
Postradal Написал:
-------------------------------------------------------
> До kamikadze,
>
> Май не четете достатъчно добре какво пише в
> постинга,
> 1. Сестра ми живее в "малко градче близо до Рим ",
> а не Рим.
> 2. Никъде не пише че е купила жилище в София -
> пише "жилище в БГ".
> 3. Защо да не си купи с инвестиционна цел в БГ,
> вместо "нищо", след като не може да купи в малкото
> градче близо до Рим.
> 4. Повечето българи, живеещи там са си купили
> жилища в БГ, инвестират тук защото могат да се
> върнат на стари години тук да си изкарат старините
> или да продадат след време.


е това е ключовата дума ИНВЕСТИРАТ ! и аз имах предвид че като купуват имот в България, а не в Италия все едно купуват не в София ами в Полски Тръмбеш ...

не ви ли се струва че станаха твърде много инвеститорите в имоти - таксиджии, продавачи на пазара, строителни работници, камериерки, сервитьори, коминочистачи, берачина ягоди и маслини ... то не останаха хора дето не инветират .... и после на кого ще продават? на Марсианците ли?
Re: Дали не задминахме германците по цени?
12-06-2007 - 11:02:42
Аз мисля че в един момент на Черноморието трябва да се развива туризъм само от най-висок клас. Всичките тия бетоннни недоразумения да се съборят, а немските мизерници и англичаните хулигани да се изгонят. Все пак не се сещам другаде в ЕС да има такава комбинация от море с ниска соленост и хубави пясъчни плажове. Това сигурно ще иска много пари и сериозно влияние, но щом американския президент го споменава случайно, вероятно то вече е налице. Ще видим.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход