Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Boby, аз казах ли ти.......:}

Публикувано от Joan 
Re: Boby, аз казах ли ти.......:}
12-01-2007 - 14:18:01
Образно говорех.
Богатия е богат , защото за него работят хора, а тези хора трябва да живеят някъде.
Re: Boby, аз казах ли ти.......:}
12-01-2007 - 14:19:25
Някъде четох, че са паднали с 20%, което като се има предвид, че е трябвало да се качат....
Re: Boby, аз казах ли ти.......:}
12-01-2007 - 14:26:13
Аз пък не чета, ами пазарувам от Витошка. Също и от Сити Сентъра.

Не вярвай на всичко, което четеш smiling smiley
Re: Boby, аз казах ли ти.......:}
12-01-2007 - 14:28:20
Слугините по правило са имигранти и живеят под наем. В евтини райони, но богатите не се интересуват от това, къде живеят слугините им.

Говорили сме вече за перспективите за панелите за китайци, индийци и пр. Но това не отменя моята теза. А и числата до момента я доказват.
Re: Boby, аз казах ли ти.......:}
12-01-2007 - 14:34:05
"Трите мола предлагат над 300 магазина с 58-59 хил. кв.м чиста търговска площ. В годишната класация на "Кушман и Уейкфийлд" за световните търговски улици бул."Витоша" е паднал от 22-ро място през миналата година на 28-о. Проучването включва 233 търговски улици в 47 държави. В момента наемите по бул."Витоша" са 110 евро/кв.м, докато преди година са били 130 евро/кв.м. В момента това се случва и с изграждането на новите центрове в Пловдив и Варна."

Оттука: http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=302991

Тезата на Човек за потенциалната конкуренция за престижните квартали от бъдещи затворени луксозни комплекси на подходящо комуникативно място е много интересна. Не бях гледал нещата от този ъгъл. И аз мисля че сегашните престижни квартали са твърде проблемни - откъм инфраструктура, озеленяване, презастрояване, не са диференцирани като обществена прослойка - в тях има и много хора средна ръка, както и бедни хора, пенсионери и т.н. Според мен тепърва ще се обособяват истинските елитни райони и те няма да са в сегашните престижни квартали - Лозенец, Изток, Иван Вазов.
Re: Boby, аз казах ли ти.......:}
12-01-2007 - 14:37:11
То ако нямаше хора дето не си правят сметка и Витошка и Сити центъра щяха да са затворениsmiling smiley Аз съм останал с впечатление, че там са магазини, предназначени за хора, които харчат чужди париsmiling smiley
Обаче пир апартаментите е малко по-различно. Има много хора, които се двежат с дрехи, които абсолютно не са им по джоба, но компенсират с малко бройки. Обаче жилището го купуваш за толкова колкото можеш да ис позволишsmiling smiley
Re: Boby, аз казах ли ти.......:}
12-01-2007 - 14:38:00
Богатия нямаше да бъде богат ако не се интересуваше как се изкарват париsmiling smiley Т.е. ако има много хора под наем има и наемодателиsmiling smiley
Re: Boby, аз казах ли ти.......:}
12-01-2007 - 14:46:19
Boby,

Относно цените в Сити-то на Витошка можете да ми вярвате - и на двете места са безумни smiling smiley . Магазините на Витшка са различни от тези в Сити, те са в разлчиен стил, за различни вкусове, различни възрасти. В Сити-то е повече спортна и младежка мода (с изключение на Маркс и Спенсър и на Ги Ларош), докато по Витошка са Манго, Зара, Макс Мара, Сейнт Оливие, Бенетон, също и Дика (българска, но доста скъпа и прилична конфекция) - по-класически модели. Съжалявам за оф-топика, айде да не спорите с мен за тези неща. Магазините в сити-то не са конкуренция на тези на Витошка - те са за различни вкусове.

За наемите не знам и не ме вълнува, аз гледам цената на това, което купувам.

Мисля, че темата започна от това какво се случи ДО СЕГА - и до сега инвестиралият в Иван Вазов е спечелил повече от този в Надежда.

От тук нататък - ще поживеем, ще видим как ще се отразят затворените комплекси на цените в скъпите райони.
Re: Boby, аз казах ли ти.......:}
12-01-2007 - 14:56:21
4овек,

Въртим се в кръг - говорим за капиталова печалба, а не за оперативна печалба (от наем). И вече сме го обсъждали това.

Защо не признеш, че числата до момента подкрепят моята, а не вашата теза с Боби?

А за бъдещето - ще видим.... Цените на Витошка няма да паднат заради Сити-центъра, за мое съжаление smiling smiley - и на двете места ще си бъдат високи smiling smiley
Re: Boby, аз казах ли ти.......:}
12-01-2007 - 14:56:40
Е ние и досега не знаем какво се е случило , защото разликата между най-евтиния и най-скъпия тристаен в Иван Вазов е умопомрачителна над три пъти.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход