Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Boby, аз казах ли ти.......:}

Публикувано от Joan 
Boby, аз казах ли ти.......:}
09-01-2007 - 15:03:03
че скъпите имоти ще поскъпнат повече от евтините! spinning smiley sticking its tongue out

"Тухлените гарсониери в лукс кварталите на София с рекордно поскъпване от 33%" Линк: [www.monitor.bg]

Всъщност това е под формата на закачка, но темата си е сериозна и е свързана и с другата "Пак за цените". Признавам, прогнозата ми не се сбъдна в частта за намаляване цените на панелите (поне за м.г.), но пък поскъпване с 33 % и то на по-голяма база, е доста по-сериозно от това на панелите в крайните квартали с 20 % .

Така или иначе, мг явно всички сегменти и класове имоти са поскъпнали, къде повече, къде по-малко. Така че разслояването още предстои smiling smiley
Re: Boby, аз казах ли ти.......:}
09-01-2007 - 15:11:01
Всъщност това означава , че в скъпите квартали най-много са поскъпнали евтините имотиsmiling smiley
Re: Boby, аз казах ли ти.......:}
09-01-2007 - 15:21:32
Е, гарсониерите ВИНАГИ са били с най-висока цена на кв.метър - моля, моля! И си има причини за това - най-малко предлагане и най-малка обща сума за закупуване, а и най-голяма отдаваемост под наем.

4ovek, пак старата болка - ще уеднаквяваме терминология и дефиниции smiling smiley - какво е "скъп имот" - за мен мярката е "цена на кв.м", защото това е стандартизирана мярка и може да се приложи към всички имоти за целите на анализа и сравненията. Докато по общата цена не можеш да сравнявнаш имоти с различна големина и от различни квартали - я ми кажи кой имот е по-скъп - петстаен за 100 000 евро в Надежда или гарсониера за 90 хиляди евро в Иван Вазов?

Затова са измислени стандартизираните показатели - един от които е средната, а друг е дисперсията (стандартно отклонение от средната).
Re: Boby, аз казах ли ти.......:}
09-01-2007 - 15:37:57
Я си представи, че имаш 10 човека с ресурс да платят 50000 евро и разполагаш с прекрасен апартамент, който продаваш за 200000smiling smiley Няма ли да ти се иска да имаш вместо него за продажба 4 жилища по 50Кsmiling smiley
Re: Boby, аз казах ли ти.......:}
09-01-2007 - 15:48:08
Аз първа попитах smiling smiley "кой имот е по-скъп - петстаен за 100 000 евро в Надежда или гарсониера за 90 хиляди евро в Иван Вазов"? А ти не ми отговаряш....

Относно ресурса - "за всеки влак си има пътници" - ако имам прекрасен голям апартамент на хубаво място за 200 к евро, ще ми го купят, не бой се. Стига да е читав имота.
Re: Boby, аз казах ли ти.......:}
09-01-2007 - 15:51:37
Определено петстайния в Надежда е по-скъп с 10000 евро. - математиката така показваsmiling smiley
Re: Boby, аз казах ли ти.......:}
09-01-2007 - 15:53:52
от което следва, че Надежда е по-скъп квартал от Иван Вазов - така показва математиката :}
Re: Boby, аз казах ли ти.......:}
09-01-2007 - 15:57:02
Не е по-съкпо квартал, но определено 100К е повече от 90К.
Re: Boby, аз казах ли ти.......:}
09-01-2007 - 16:00:25
имотът в квартал Надежда е по-скъп от имота в Иван Вазов, следователно квартал Надежда е по-скъп от квартал Иван Вазов.

Ти как сравняваш цените за отделните квартали - нали по цените на имотите в тях? smiling smiley
Re: Boby, аз казах ли ти.......:}
09-01-2007 - 16:13:38
Обща цена и тип имот естественоsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход