Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Себестойност на квадратен метър ново строителство

Публикувано от Galaor 
Re: Себестойност на квадратен метър ново строителство
05-01-2007 - 22:41:56
И при нас 2005 та бяха метнали да правят бетон с турски цимент доста прославен по време на земетресенията , най малко 2 плочи паднаха и го спряха . Просто несе втвърдява в кофража , махат подпорите и платната и остава само арматурата .
Re: Себестойност на квадратен метър ново строителство
10-01-2007 - 22:48:33
Нещо материалите са се дигнали днеска правихме едни сметки по мои изчисления за днес 130 евро на квадрат за квадратури 600-1000 м.кв. с добри работнищи на тия пари и качеството е читаво.
Re: Себестойност на квадратен метър ново строителство
22-01-2007 - 12:21:04
приятели всички коментирате цените на нови къщи или кооперации, някой строил ли е производствено хале и ако е на колко му е излязло. Предстои ми строеж на производствено хале около 390м2 без мазе но все още не мога да се ориентирам какъв кредит да тегля.
Re: Себестойност на квадратен метър ново строителство
23-01-2007 - 14:46:34
kade stroish?-v Sf li?-kakvo?
Re: Себестойност на квадратен метър ново строителство
24-01-2007 - 10:50:01
Извън Сф в друг град ще строя,ще бъде проив. хале, автосервиз, автомивка, магазини. По принцип разрешеното строителство е на два етажа по 390м2. но ме е страх че ще стане страшно с парите.
Re: Себестойност на квадратен метър ново строителство
24-01-2007 - 21:48:45
Класически стоманобетон или халето ще е метално зависи от конструкцията и какво е ограждането.
Re: Себестойност на квадратен метър ново строителство
25-01-2007 - 10:53:47
Класически стоманобетон и тухли, а мисля ако има втори етаж тавана да е гредоред с гипскартон.
Re: Себестойност на квадратен метър ново строителство
29-01-2007 - 22:20:24
Zdraveite vsi4ki smiling smileysmiling smiley)smiling smileytarsq savet molq pomognete .^te si vdigam hale na zemedelska zemq za avtoserviz ima lize na pat i e na hubavo mqsto.Vaprosa mi e moga li tova da go napravq sas PUP za zemqta da mi razre6at da stroq ili po nqkakav drug na4in da si izvadq nekakvo razre6itelno kakvi sa vazmoznostite????????Blagodarq :g:
Re: Себестойност на квадратен метър ново строителство
01-11-2007 - 09:58:46
здравейте,следя редовно форума, но не съм се включвала досега.предстои ми да сключа договор със строителна фирма срещу обезщетение.парцела е на 300-400 м.от морето.в началото имаше голяма зарибявка - обещания за луксозно строителство и още много неща и сега като дойде момента да обсъдим довършителните работи до ключ обещанията започнаха да изчезват едно по едно.луксозното се замени с - български -теракот, фаянс,ел.ключове и контакти.бяха обещани душкабини а сега в приложението няма написана дори душбатерия.тъй като цената на която се продава около нас е към 1600-1800 евро на квадрат, строителя набляга на външния вид на сградата а това с луксозното изпълнение вътре се изпари.чаках го 15 дни да ми изпрати това приложение а сега иска да му отговоря за един ден.става въпрос за 2000 кв.м.разгърната площ само за него . парцела с обща площ 2192 кв м.се намира до Зл.пясъци.ходих да гледам българския теракот и фаянс и се отчаях напълно.посъветвайте ме какво мога да искам в рамките на "довършване до ключ" и какво качество. виждам че повечето сте строители но се абстрахирайте от това и дайте съвет.предварително благодаря
Re: Себестойност на квадратен метър ново строителство
31-12-2008 - 17:50:18
Здрасти, интересува ме темата и получих много изчерпателно обяснение.
Не ми стана ясно дали тая цена от 160 Е включва работа с материали или само материали за груб строеж+ план и др.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход