Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Себестойност на квадратен метър ново строителство

Публикувано от Galaor 
Re: Себестойност на квадратен метър ново строителство
29-12-2006 - 17:33:34
StefanB,

Ако трябва да съм честна, аз и в обувките не виждам резон да имат 4 пъти разлика (всъщност 10 пъти). Ама имат и никой не го оспорва.

Иначе не знам къде е истината за цената на грубия строеж. По-скоро съм склонна да вярвам, че и тук въпреки анонимността някои не казват истината. Но вярвам на теб и на Кико, а не на Куку.

Явно трябва да отсяваме информацията според надеждността на източника.
Re: Себестойност на квадратен метър ново строителство
29-12-2006 - 18:08:20
За основи има няма пак тези пари в които влизат и дървения материял и подпори хюнебеци и шперплатни плоскости , желязо и бетон . 50 кубика бетон е 5350 лева .
Re: Себестойност на квадратен метър ново строителство
29-12-2006 - 18:09:24
вече писах 200 кв м. + 60 кв м мазе = 78 000 лв. покрива е с гръцки керемиди живея в малък южен град до Гр затова поръчах такива , освен това един приятел има поставени такива върху оградата отпреди 10-12 години и не са мръднали не ги рекламирам а за цената смятайте сами
Re: Себестойност на квадратен метър ново строителство
30-12-2006 - 23:05:13
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Няма грешка може всеки да го смята , 1 тухла
> четворка 1лев и 5 стотинки, 1 тухла единичка 35
> стотинки , желязо кило от 90 ст до 1,20 стотинки ,
> бетон по 107 лева кубик , вар за зидария 80 лева
> кубика , вдигане с челен товарач на материали 8
> лева на палет , цимент 9 лева 50 кила торба . И
> труд както дойде 25-30 лева квадрат .

Тия ценички дет' си ги цитирал са франко складовете. Я сложи транспорт, бетон-пушка, товаро-разтоварни....

Току що приключих една къща, 400 м2 РЗП ми стъпи на 36000 Е на грубо. Строих сам с бригада, сам доставях материали, плащах на ръка на шофьора на бетоновоза и той ми караше повече кубици с бележка за по-малко... и пак бетона ми стъпи 130 лв/кубик налят. Желязото - 1.65/ кг - вързано.

Къщата ми е с 80 м2 ЗП на три етажа с голям тавански, така че го бройте 90-120 Е/м2.

Първата ми къща струваше далеч по - малко преди 3 години...


Re: Себестойност на квадратен метър ново строителство
03-01-2007 - 14:16:36
За къща 150-200 отива 100 евро на квадрат за 1м.кв. РЗП.Разликата нагоре или надолу идва от това какво влагате и от някои проблеми във фундирането.Средно статистически погледнато е толкова ако не ползвате фирма разбира се а само бргада и вие снабдявате с материали.
При предприемачите във високото строителство нещата стоят по различно.Те ползват някои отстъпки за материали,влагат по некачествени такива и труда при тях е по нисък.Там грубото излиза на 80-100 евро,и повечето завършват строителството под 300 евро като включвам и двата варианта за земята с покупко продажба или обещетяване.Никой не строи за по малко от 100% печалба във високото строителство.Продава се всеки знае според района,етажа и т.н. като по малките апартаменти са по скъпи.
За строителство на еднофамилни къщи от фирми могат да се вълнуват само паралиите.
Re: Себестойност на квадратен метър ново строителство
03-01-2007 - 15:59:23
Интересното е, че не се притесняваш да си признаеш кражбата. А замислял ли си се, какво може да ти се случи ако някой разбере, че той плаща бетона , а го карат на теб?
Re: Себестойност на квадратен метър ново строителство
03-01-2007 - 22:07:01
Повечето бетонови възли лъжат с окло 10%.От 100% опит го знам.Колкото и да го смяташ бетона все не стига.Сблъсквал съм се с проблема поне 200 пъти.Или те удря бетоновия възел или тия които го карат казват че в крушата няма повече и препродават по 1-1.5 кубика.Далавери всякакви.Има начини за разрешаване на проблема.Да не говорим че го забъркват с по малко цимент и пясък.Има си отношение на инертните материали което трябва да се спазва както и минимално количество на цимента за да се достигне марката на бетона, а именно 230кг за В15 и 280кг цимент за В20 които се използват масово.Бетона в България е под всякаква критика.
Както казваше един бригадир като го скастрих защо не е уплатнил добре бетона с вибриране."Ами озъбил се е бетоно то само с чакъл ште се озъби."ште се озъби я та чак железата по колоните и шайбите се виждат.
Стига толкоз другия път ще критикуваме арматурата.
Re: Себестойност на квадратен метър ново строителство
05-01-2007 - 13:11:21
:} clap: kalashnikof, това с озъбването беше много яко! Обезателно ще избъзикам някой от майсторите... smoking smiley
Иначе, до тук мога да кажа, че колкото обекти - толкова и цени. И в това няма нищо ненормално... Аз съм убедена, че един обект може да се изкара както за 80 Е така и за 300 Е. Нашите обекти са средно 5-6-7 етажа. Себестойността гравитира около 130 Е- груб строеж. Никой не спомена обаче, колко поразии може да ти навлекат "майсторите" с майсторлъка си !
Имахме една нещастна кооперация - трима техника се наложи да й сменим - първият срути изкопа, вторият обърка всичко, което можеше да се обърка в основи и изба, а третия го накарахме да почне от начало... Сега подписваме Акт 15, но не ме питайте колко й излезна себестойността... :g:
Re: Себестойност на квадратен метър ново строителство
05-01-2007 - 18:20:46
Сега свястната работна ръка е голям дефицит.Много фирми за които имам добро мнение им падна качеството и най вече в довършителните работи защото наемат работници от кол и въже само за да не спират.Най евтиния строеж който съм виждал за грубото 126лв на квадрат(2500 квм/7 етажа,2004-2005г).Качество нулево асансьорната шахта беше като писта за бобслей.
Re: Себестойност на квадратен метър ново строителство
05-01-2007 - 18:40:03
По-скоро го правят с по-гъст. Тъй като водо-циментовото отношение играе основна роля в якостта на бетона, като направиш по-гъст бетон с по-малко цимент можеш да постигнеш по-висока якост. Т.е. с по-малко пари. А гъстия бетон предполага "озъбване" по вертикалните елементи, въпреки използването на вибратори.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход