Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Първият фундаментален анализ на цените

Публикувано от Bonita 
Re: Първият фундаментален анализ на цените
25-08-2006 - 20:44:18

Куку123,

"Imam dosta prijateli kato men ot Sofia kojto sa napusnali Bylgaria i njamat nikakvo namerenie da se vryshtat.
Oshte poveche che dezata im otrasvat v chugbina."

По този начин визираш само хората, които емигрират в Америка и Канада, но не и хората, които са в Европа. За каква емиграция говорим като след 1.1.2007г. ще сме си у дома. Понятието в известна степен ще се релативира за нас българите.
ven
Re: Първият фундаментален анализ на цените
25-08-2006 - 22:31:23
Peter123 Написал:
-------------------------------------------------------
> За каква емиграция говорим като след
> 1.1.2007г. ще сме си у дома. Понятието в известна
> степен ще се релативира за нас българите.

Ама наистина си живеете с илюзии бе хора. Няма да си си у дома, масово хората ще ходят да работят в другата част от "дома" за да получават нормални заплати. Т.е ще плащат наеми на Германски и Испански лелки и чичковци а не на бай ти Гошо.
Re: Първият фундаментален анализ на цените
26-08-2006 - 02:20:20
A az dnes poluchih mail za proshtalno parti - porednoto momche, koeto si napuska dobre platenata rabota v chuzhbina i tragva za Evropa/BG ( i toi ne bil reshil)...Pravi mi vpechatlenie che horata v chuzhbina reagirat vinagi mnogo polozhitelno kato im kazha che sme si kupili apartament v BG, a mnogo priateli v BG ni se chudiat na akala za kakvo ni e??? No kuku pokazva i obratnata tndentsia...

Za investiraneto v imot - pravi mi vpechatlenie, che e mnogo po emotsionalno natovareno , horata "se vliubvat" v niakoia porutena kashturka v niakoe seltse "za investitsia". To tova e kolektsionerstvo do goliama stepen spored men. Ta ako shtete i bulgari v chuzhbina, koito veche mogat da si pozvoliat neshta, za koito navremeto si sa mechtali - i si gi pozvoliavat, ne che im triabvat ili sa mnogo dohodni i perspektivni, a MOGAT da gi imat VECHE. V tazi vrazka se seshtam za priatel avstraliets, koito zavarshi universitet v Japan i se varna da raboti v McDonalds - navremeto go bili othvarlili na intervew - a te vzimat vseki - i sega choveka si mechtaeshe da poraboti tma niakolko mesetsa za da se dokazhe, da im go varne!

Ama az pak go izbih na psihologia (vseki po spetsialnostta si...), a ne e hubavo da se izvarta temata. Statiata ne e losha, no leko "plitka", a s kuku opravia niama!

Joan winking smiley , navartam se naposledak v edin angliiski forum na sashtata tema (imoti v BG) i mi e mnogo interesno!!!Znaiat poveche ot nas!
ven
Re: Първият фундаментален анализ на цените
26-08-2006 - 10:08:44
kote, дай линк към този английски форум да прочетем и ние нещо smiling smiley
Re: Първият фундаментален анализ на цените
26-08-2006 - 10:20:14
Ами хората в чужбина знаят че апартамент се изплаща за 30 години и пак може да не си го изплатил. Тук (Холандия) банките се изхитриха и предлагат ипотеки където плащаш само лихвата, един вид си под наем, но като продадеш жилището след 10 години си прибираш това което е натрупано от инфлацията (лихвата обаче се приспада от данъците). Така че като кажа на мои колеги че имам апартамент в БГ те ме мислят за много богат :-)
Re: Първият фундаментален анализ на цените
26-08-2006 - 12:16:46
Eto link, no obeshtaite da ne se namesvate grubo! A i moderatora im e edin liut...trie i ne mu miga okoto!
[mybulgaria.info]
Re: Първият фундаментален анализ на цените
26-08-2006 - 13:44:33
Quote

Ами хората в чужбина знаят че апартамент се изплаща за 30 години и пак може да не си го изплатил... Така че като кажа на мои колеги че имам апартамент в БГ те ме мислят за много богат :-)

много добре казано

доста хора в тоя форум са с впечатлението, че навсякъде извън България с едногодишна заплата си купуваш къща. Обаче се съмнявам някои от тях да има собствено жилище в България или на мястото където живее (Куку прави изключение, щото спомена че има къща)

Имам доста колеги които са си родени и си живеят по различни Европейски столици, но не могат и да си помислят за собствено жилище (вЕрвайте ми, не защото са безработни) - алтернативата е или дълбоката suburbia, или се местиш в по-малък град на 1 час път от бачкането ти, или живееш цял живот под наем.
Re: Първият фундаментален анализ на цените
28-08-2006 - 10:59:23
Ven,

Ама нали и ние същото казваме smiling smiley какви илюзии smiling smiley Където и да работят из Европа, ще са си "у дома" българите, защото Европа си е нашият дом. И е близко като разстояние (за съвременните средства за транспорт), и е близко като манталитет и ценности (във всеки случай много по-близко от "зад океана"winking smiley, и ще става все по-близко с течение на времето.

Ами нека работят там, лошо няма, стига да имат работа. Аз неедонкратно съм давала примери за гърци, работещи къде ли не из Европа, млади хора, за които това изобщо не е емиграция, ами просто епизод от живота, трупане на опит, виждане на нови неща, нова среда. Холандец в Италия, италианец в Естония, сицилианец в Германия, португалец в Швеция и какво ли не още...

В този смисъл съм съгласна с Kote, че понятието емиграция е малко остаряло, светът е едно голямо село и днес си тук, утре - на 4 хиляди километра (например).

В моя кръг от познати и приятели такива като Kuku няма (а имам близки роднини и много приятели, живеещи в чужбина), за мен той и ФИШ са "нови лица", по-скоро изключения, обременени с някакво мрачно минало, от което не могат да избягат.

В момента ни гостува едно канадско момиче (чистокръвна англосаксонка и 3-то поколение канадка), което съжалява, че си е отделила само 2 седмици да види България, защото мислела, че няма да й хареса smiling smiley Ходихме до Пловдив и беше много впечатлена в един от подлезите, където крачехме по настилка на 2 хиляди години (на стара римска улица от 2 век). Каза, че София й напомня Торонто и не й харесва smiling smiley, но Пловдив и Търново са друго нещо smiling smiley

Изобщо Kuku би се засрамил от хуленията си, ако чуеше мнението на това момиче (не че всичко й харесва, де). Но наистина "пази Боже, сляпо да прогледне".
Re: Първият фундаментален анализ на цените
28-08-2006 - 11:09:14
Kote,

Ще се разходя и аз, като имам време, из този форум. Аз бях доста скептична относно англичаните-мераклии да живеят в България, но напоследък от много места получавам точно обратни сигнали. Вчера на Античния театър в Пловдив ни заговориха някакви англичани, заселили се в Костенец! Като чуха гостенката ни с нейния очевидно native английски smiling smiley и веднага питаха и тя ли се е заселила в БГ smiling smiley Някакви американци пък я спряха по подобен повод в Търново.

Няма да бъда груба дори и да реша да пиша там smiling smiley споко. Груба мога да стана само ако някой се прави на много велик, а това обикновено са "преуспели емигранти", никога натурални англичани или канадци. Интересно колко по-толератни и търпими са те в сравнение с нашенците, придобили заветния паспорт. "По-светец и от папата" smiling smiley
Re: Първият фундаментален анализ на цените
28-08-2006 - 11:19:54
Don,

По повод наемите и миграцията - от личен опит ти казвам, че има много пряка връзка, но уточнявам, че става въпрос за ниската категория наеми, да речем до 200 евро/месец. Жилища за над 300 е/месец се отдават наистина много трудно.
В този смисъл преди време с 4ovek защитавахме инвестиция в 3 боксониери в Люлин панел срещу 1 тристаен в младост нова тухла.

Нямаш идея какво търсене на евтини жилища под наем има в момента в София. И какво търсене на стаи, което според мен е най-неудобния начин за живот под наем.

Наемите погат да растат и повече от инфлацията, когато наемателите се съгласяват на все повече компромиси - като този да спят по 2-ма или трима в една стая, за да си делят наема.

Но съм съгласна като цяло, че някакво драстично увелчиение на наемите вече не може да е очаква. Както и на цените.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход