Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Първият фундаментален анализ на цените

Публикувано от Bonita 
Тц
29-08-2006 - 11:44:02
avatar
Тя не е брокер определеноsmiling smiley
Виж аз съм брокер winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Първият фундаментален анализ на цените
29-08-2006 - 11:53:29
avatar
Моята прогноза пък е за тотален застой в цените след първото тримесечие на 2007г. и лек спад в цените на панелките след първото 6-месечие на същата година.
Предстои и огромно предлагане на парцели в средата на следващата година.
Моята прогноза е, че по това време догодина броя на офертите в www.imoti.net ще надхвърли 200 000.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Първият фундаментален анализ на цените
29-08-2006 - 13:27:08
Продавач

Съгласен съм че панелите ще падат, но не мислиш ли че все още те са голяма част от НИ в БГ - цените на имаотите като цяло се определят и от тях

не може цените на 50 % от жилищатата да паднат а на останалите да се повишат,
няма начин

дайте още предположения кога тоно ще се случи срива и какъв ще е формалния повод
/закон, земетресение, война, банкови фалити, фирмени фалити..../ smoking smiley
Re: Първият фундаментален анализ на цените
29-08-2006 - 13:46:18
Колега,

Драго ми да си "говоря" с теб - внасяш много приятна, спокойна и свежа нотка в разговора smiling smiley

Отзад напред - приемам намека за безсмислената битка и се извинявам на мислещите в този форум. Би следвало да знам отдавна, че мине ли някой на лични нападки (външен вид, интимен живот и пр.), значи, просто няма какво да каже по същество и става безсмилено да се говори с него. Да, ама "сърце юнашко не трае" smiling smiley да ми обясняват, че съм брокерка, като че ли съм долнопробно същество. Не виждам нищо срамно в кой да е труд и съм го заявила отдавна. И не мога да бъда приятел с някого, който пожелава на друг да не му върви работата (предполагаемата smiling smiley), без да е бил провокиран по някакъв начин за това. И не разбирам защо битува мит, че брокерите имат интерес от вдигането на цените - така им намаляват потенциалните клиенти/сделки, а и хамалогията по сделката се увеличава много. Вярно, комисионната е процент, ама нали трябва да има сделка, за да го вземеш, пък и в много случаи ги заобикалят клиенти и колкото е по-голяма комисионната в абсолютен размер, толкова по-голяма е вероятността клиента да е сколнен към заобикаляне на агенцията. Т.е. според мен те (брокерите) имат интерес да печелят от оборот, а не от цена на услугата си.

Как да е - приемам приятелската забележка smiling smiley

По повод анализа - явно не съм била на тези лекции навремето smiling smiley - не бях от най-примерните студенти в другите часове с изключение на всички статистики, които ми бяха интересни и ги слушах с внимание. А не ме интересува достатъчно формалната класификация, че да я търся из нета. Всъщност от това, което видях, това е класификация за анализ на пазара на ценни книжа предимно, а аз не съм се занимавала с акции и фондови борси.

Важно е по същество какво може да се направи и се прави, за да се достигнат някакви верни (поне за момента) изводи. Убедила съм се, че всяко ново нещо е добре забравено старо, и че нещата се свеждат до същото, казано с други думички.

Не мога да се съглася с теб, че всички статистически методи са за технически анализ (стъпвайки на даденото от теб определение за двата вида анализ). Защото тези, които изброих, са точно анализ на фактори за развитието на дадено явление, и не се делят на външни и вътрешни за пазара, а на такива с голямо виляние в следствието и такива с малко. Т.е. множествената корелация може да включва всякакви фактори - като чисто пазарни, така и външни за пазара, ако има такива с голямо влияние. Целта е да се намерят и измерят количествено съществените фактори, за да се види какво е тяхното влияние върху следствието. Същото е и с анализа на временните редове - моделиране и прогнозиране.

Виж - икономическата оценка на инвестицията (сконтиране и изчисляване на NPV и IRR) , нея съм я учила и после правила в работата си, но не съм й особен почитател, честно да си призная, и малко ме вълнува към кой вид анализ принадлежи smiling smiley Схематична и не много задълбочена ми се струва, но пък е много модерна smiling smiley)
Обяснението е просто...
29-08-2006 - 13:56:06
avatar
Никой не иска да купува панел вече, защо да не си купи тухла!? Панел се купува вече само в крайна нужда и когато се продава много изгодно.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-18 14:11 от Продавач.
Re: Първият фундаментален анализ на цените
29-08-2006 - 14:14:24
Bokerite imat izgoda ot poddyrganeto na hot market, t.e da syzdavat isterija i da privlichat klenti s nebivalizi za cenite zashoto pecheljat ot komisionnite. Poveche sdelki - poveche komisionni. Drugata izgoda e che komisionna na po-goljama suma si e estestveno poveche pari za brokera.
Ama mnogo se navydihte v Bylgaria gylybcheta i sled njakolko meseza ima da pasete zelena treviza kato crashne marketa.
Zashoto zakon nomer edno na spadasht ili crashnal market e : NE KUPUVAJ i tova go usetiha veche v US.

Problemyt e che balonyt se izgragda na absojlutni lygi a tam bylgarskite brokeri sa mnogo dobri. Naskoro govorih s edin takyv (bylgarski roker) v Canada. Opitvashe se da me nakara da skupija gilishte za investizija (da go davam po naem) v Toronto v naj-nepodhodjashtija moment - kogato zikyla na cenite navliza v niskodjashtata si faza, kogato lihvenite prozenti skachat a dohodite ne ili pone slabo (zaradi silnija canadkski dolar) i kogato naemite ne sa skochili ot 8 godini v absojutni zifri v Toronto.

Ta tozi sigurno e izkaral shkolata na Joan zashoto razpravjashe za rusnazi deto leteli ot Rusija i se izbivali da kupuvat apartamenti (a ne kyshti?) v Toronto kato pri tova tegleli krediti ot bankite. Kup divotii na tyrkaleta.

A ti Joan ako ne si dyrgavna chinovnicka (pri Niki Vasilev - malkijat muk) s vreme za gubene sigurno dlygnostta ti e PR na imotite v njakoja brokerska kompaniia v Bylgaria deto zadylgenijata i sa da rovi iz internet i argumentirano da ubegdava balyzite da si kupuvat panelki iz Bylgaria che to emigrantite maj ostanaha edinstvenite kupuvachi v Bylgaria.

On second thought moge pyk da si dyrgaven chinovnik sys syshtite zadylgenja. Stilyt ti e tochno kato na Nikolaj Vasilev - mnogo lygi, arogantnost bez pokritie.

Joan, dreme mi na patkata che ne mi chetesh postingite.



Re: Първият фундаментален анализ на цените
29-08-2006 - 14:17:59
avatar
"Joan, dreme mi na patkata che ne mi chetesh postingite."

Пич това беше доста селско изпълнение не мислиш ли???
:g:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Първият фундаментален анализ на цените
29-08-2006 - 14:32:04
Joan,

За да не стават грешки:
peter=peter(petar)=Peter123(актуален) .
Регистрацията ми в новия вариант на форума беше неуспешна и поради тази причина бях принуден да търся други варианти.

Бях останал с впечатлението, че си ме разпознала и поради тази причина не съм уточнявал изрично.

P.S. "Общата ни парола" е Кирил Христов. smiling smiley smiling smiley
Re: Първият фундаментален анализ на цените
29-08-2006 - 14:40:00

"Пич това беше доста селско изпълнение не мислиш ли???"

В това отношение напълно те подкрепям, Продавач.
Аз имам откровени съмнения относно потеклото на Куку123. Обикновено така се изразяват потомци на кравари, овчари.....
Re: Първият фундаментален анализ на цените
29-08-2006 - 15:02:22
avatar
Е поне по един въпрос да сме на едно мнение smiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход