Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

апартамент в София за 200Е/м2, но без А15- примамлива цена, възможни проблеми

Публикувано от дичо тъпото 
апартамент в София за 200Е/м2, но без А15- примамлива цена, възможни проблеми
09-10-2013 - 22:14:39
avatar
мой познат решил да купува сега попада на завършен апартамент в полудовършен блок без А15, ток има но е промишлен, строителя бил фалирал така че сградата май скоро няма да бъде довършена докрай. около 1/2 от блока е обитаван от незаконно нанеслите се собственици на апартаменти, върху доста от апартаментите тежи ипотека в полза на банката сключена от строителя и т.н и т.н. Обаче моят човек договорил цена с ипотекар купувал на зелено 200 евро/м2 по негови думи, но естествено го е страх да се вкарва във филми, та ме пита какво да го посъветвам. Обаче в случая и аз доста се двоумя, от една страна локацията е много добра, качеството на строителството също, цената за стандартите в София в момента също, обаче възможните проблеми са доста, та се питам струва ли си риска да се купува такъв имот за инвестиция примерно (отдаване под наем) Вие как мислите?
Re: апартамент в София за 200Е/м2, но без А15- примамлива цена, възможни проблеми
09-10-2013 - 22:53:30
кои квартал
Re: апартамент в София за 200Е/м2, но без А15- примамлива цена, възможни проблеми
09-10-2013 - 23:05:04
Quote
дичо тъпото
пита какво да го посъветвам. Обаче в случая и аз доста се двоумя
Ти - огромният специалист по НИ, се двоумиш??? Нееееееее.....
Че какво има за двоумене, 200Е/кв. си е чиста минавка, тъй като след съвсем скорошния бултрап следва рязко спадане до 149 , при това в лева и само за локации до около 500 м. от опашката на Коня в София, по кварталите жилищата несъмнено ще започнат да ги подаряват, с бонус - нови автомобили. Тази информация я имам от най-сигурен експерт / твърди, за заблуда, че е тъп, ама не е, защото е Дичо!/, така че веднага се заеми със задачата да разубедиш своя познат!
Успех smiling smiley
Re: апартамент в София за 200Е/м2, но без А15- примамлива цена, възможни проблеми
09-10-2013 - 23:08:35
avatar
кварталът е Княжево, фирмата строила сградата е доста нашумялата Крами КМ ООД, локацията устройва моя познат щото там наблизо му е фирмата, той си има жилище но е решил да купи това и да го отдава, абе като се замисля ако го купи за 200е/м2 и му намери наемател за 200-300 лева месечно, то доходността ще му се върже към 10-11%, ама не е ясно до кога ще се толерират живеещите практически незаконно в сгради без разрешение за ползване
Quote
nradev
кои квартал
Re: апартамент в София за 200Е/м2, но без А15- примамлива цена, възможни проблеми
09-10-2013 - 23:15:57
avatar
привет ивчо, липсваше ни

както вече писах моя познат е решил да купува сега, щото според него цените нямало да падат повече та затова ще ми е трудно да го разубедя да купува след година или две, аз за себе си знам че 149 е не само неизбежно, но и доста оптимистично, та така. все пак добре дошъл отново и привет на сексуално разкрепостените юристи, остава само и камелия да възкръсне от някъде...
Quote
ivorad
Quote
дичо тъпото
пита какво да го посъветвам. Обаче в случая и аз доста се двоумя
Ти - огромният специалист по НИ, се двоумиш??? Нееееееее.....
Че какво има за двоумене, 200Е/кв. си е чиста минавка, тъй като след съвсем скорошния бултрап следва рязко спадане до 149 , при това в лева и само за локации до около 500 м. от опашката на Коня в София, по кварталите жилищата несъмнено ще започнат да ги подаряват, с бонус - нови автомобили. Тази информация я имам от най-сигурен експерт / твърди, за заблуда, че е тъп, ама не е, защото е Дичо!/, така че веднага се заеми със задачата да разубедиш своя познат!
Успех smiling smiley
Анонимен потребител
Re: апартамент в София за 200Е/м2, но без А15- примамлива цена, възможни проблеми
10-10-2013 - 10:08:49
Стой далече от такива имоти.
Това да е построено, да може да се живее в него и в същото време да няма Акт 15 значи си е е...о майката.
Това, че строителя е фалирал и това е проблема на други да ги разправят.

Помисли малко - цените в момента според статистиката там са 800 е/м2.
От друга страна това ти го предлагат за 200 е/м2.
Ми че те тези собственици на половината апартаменти дето са населени ако вземат да съберат по 50-100е/м2 и ако е нещо дето може да се оправи - я асансьор няма или нещо подобно, да са го оправили досега и да са си утроили цената на имотите - срещу 50е/м2 получаваш 550 отгоре.
Re: апартамент в София за 200Е/м2, но без А15- примамлива цена, възможни проблеми
10-10-2013 - 10:27:46
avatar
И аз не знам какъв съвета да дам на моя човек Тинки. От една страна цената е примамлива от друга не чак толкова, аз разгледах цените в района за подобни жилища и по обявите офертите са около 500-550 евро, което ще рече цена за реални сделки около 430-480 евро. (Твоята статистика Тинки НЕ СТРУВА пукната пара.) Както и да е не е проблема само фалиралият строител, ами и запора от банката, това за събирането на пари от собствениците в БГ е работа обречена на провал, още повече че само половината имат нужда от закупените апартаменти. Та това, че сградата скоро А15 няма да има е ясно като бял ден.
Анонимен потребител
Re: апартамент в София за 200Е/м2, но без А15- примамлива цена, възможни проблеми
10-10-2013 - 11:25:08
Ето ти една сметка.
Викаш по твои виждания апартаментите вървят 430-480 евро на м2.
Този го дават за 200 е/м2.
Колко според теб на м2 ако няма проблеми ще излева Акт 15 + Разрешението за ползване?
50 е/м2, 100е/м2?

Айде сега си помисли тези дето нямат нужда от апартаментите не биха ли се бръкнали за 50 е/м2, че даже и 100 (даже и за някой безпаричен комшия може да платят) та да узаконят имота и после да го "шитнат" за 430-480 според теб?
За 80м2 дават едни 8000 евро (по 100 е/м2) и после прибират едни други 35 000.
Кажи защо да продават на 200, като със 100 инвестиция вземат 430?

Какъв запор от банката, на какво?
На непродадени апартаменти от строителя ли или на конкретния апартамент за 200 е/м2?

По-добре проучи защо няма Акт 15.
Я ще са 2 етажа над разрешителното, я ще е нещо конструктивно сбъркано.
Това със запорите се оправя, ама два етажа повече няма как да ги махнеш.

А да купуваш нещо подобно се е таралеж в гащите.

Ако ти предложат 3-4 годишна S класа за 10 000 лева ще я вземеш ли?
Re: апартамент в София за 200Е/м2, но без А15- примамлива цена, възможни проблеми
10-10-2013 - 18:29:31
Quote
дичо тъпото
И аз не знам какъв съвета да дам на моя човек Тинки.

Не, не е истина - такъв специалист, като тебе, няма как да не знае!
*ok*
Re: апартамент в София за 200Е/м2, но без А15- примамлива цена, възможни проблеми
10-10-2013 - 23:31:45
Защо му се връзвате на поредната измишльотина , за тази сграда лично съм подписвал договора със строителната фирма ,която я построи и знам всичко за нея,проблемът там идва основно от собственика на земята, г-т Т. ,който извива ръцете на собствениците на имоти в сградата да му подписват разни безумия и умишлено бави получаването на Разрешение за ползване, единственото вярно е, че Ю ЕМ БИ ГРУП ,която беше инвеститор фалира, а там никой не може да си помисли да купува апартамент.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-10-10 23:32 от брокер съм си.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.