Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Внимавайте с търчи-лъжи бльокита-дичковчета! Изглежда все още ги има не само по форумите.

Публикувано от 149лв.\м2 
Re: Внимавайте с търчи-лъжи бльокита-дичковчета! Изглежда все още ги има не само по форумите.
28-09-2012 - 01:12:25
Крокодил не ставай смешен кои уважаващ себе си юрист ще иде да работи в АНИ. той Дичката нема пари за здравните осигуровки да си плати а ти чакаш заплата да юрист да дава.


между другото да спомена че преди 2 години помагах на една приятелка да си купи апартамент. намерихме един много хубав и на добра цена през известна столична агенция. казаха и да се яви при юриста . тои измъкнал стоп капаро което даже не дал на продавача.това свършил.после се оказа че имота с възбрана от банка щото продавача бил поръчител по кредит.и продавча не знаеще човека ама добре че бяха само 2000 лева. та си ги погаси.освен това се оказа че има право на ползване.и него го свалихме.та толкоз им е хабера на юристите на АНИ. то и те са на % от комисиона. голям глад



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-09-28 01:14 от nradev.
Krokodil , Вие сам отново показахте, че представа нямате, иначе нямаше да задавате тъпи въпроси - "кажете какъв % от брокерите са с Юридическо образование .... и Вие самия имате ли ... ?" и понеже ще Ви е трудно да схванете защо този въпрос е тъп, ще Ви обясня :
- на такъв въпрос може да отговори само човек, който притежава всички данни за всички брокери
- ако имахте представа от това що е то посредник, щяхте да знаете, че не е необходимо да има юридическо образование
Когато казвам на някого тук "комплексар", имам пред вид ето такива изхвърляници - "много ... ама страшно далече от необходимите познания за да могат да защитат интереса както на мен така и на контрагентите, с които правя договори и сделки", за разлика от Вас, нали ?
А с това - "Като сте толкова грамотен я ми отговорете, когато се купува имот придобит чрез съдия изпълнител ... кои тежести съдия изпълнителя не е длъжен да свали от имота и как се заличават те", ми помогнахте особено много да започна денят си с усмивка" , ей така, пия си кафето и се кефя . Кой сте Вие , г-н алигатор, та да ми проверявате знанията. Апропо, когато казвам на някого тук "комплексар", имам пред вид и такива изхвърляници. Виждам, че по - надолу и нрадев е по-вещ и по - знаещ от брокери и юристи накуп, когато казвам на някого тук "комплексар", имам пред вид и такива изхвърляници като неговите.
Пропуснах нещо важно - г-н алигатор, ако отново не откривате аргументи, значи проблемът не е мой, а Ваш, при това не е за подценяване.
За да стигна дотук ми струваше две години
--------------
Сигурно, като се имат пред вид ограничените ти възможности. Затова пък аз само за секунди разбрах каква тъпня си сътворил. Щото съм умен.
Re: Внимавайте с търчи-лъжи бльокита-дичковчета! Изглежда все още ги има не само по форумите.
28-09-2012 - 12:33:37
Quote
Krokodil
Quote
nradev
Krokodil Кво юридическо образование бе. Те половината немат и средно а другата половина имат защото до 1989 година беше задължително. те ако са юристи щеха да работат адвокати или съдии а не да гладуват с по 1 сделка на година

Ами пъне се, човека че брокерите могат да защитят интерес на продавача или купувача ... интересно ми е как е стигнал до този извод ... *huh*

Аз (за съжаление) познавам какъв е състава на брокерите ... и съм наясно и ценза им и с познанията им winking smiley

Р.Р. Колкото и да е странно за някои хора, не е работа на брокера да гарантира сделката ... по принцип е задължение на агенцията да има на разположение Юрист, който да проверява документите на имотите за продажба за да е на ясно брокера, дали въобще този имоти подлежат на продажба и дали ги продават собствениците им или хора, които си мислят, че са собственици . И какви са ограниченията при продажба на имота, с които потенциален клиент ще трябва да се съобразява (запори, възбрани, учередени права, неточности в документи, претенции на трети лица, грешки при вписвания и т.н.) и на тази база броя учатстници, с които ще трябва да се проведе сделката smiling smiley


Но защитата на интереса е работа на самия Продавач или Купувач ... *pardon*
Съгласен съм че не е работа на брокера да гарантира сделката.Работа на брокера е да осигури огледа да изиска необходимите документи и от двете страни да извади удостоверение за тежести на имота да уреди час при нотариуса.Брокера трябва да е почтен човек и да опита да защити интереса и на двете страни.Ако нещо му се струва съмнително да предупреди съответната страна.Както казах вече 100% гаранция няма.Въпроса е страните да са запознати и осъзнали рисковете които поемат.Работа на брокера е като усети че едната страна е некоректна да предупреди другата.Най добре е когато човек тръгне да купува имот да го направи с доверен брокер или адвокат.Няма как всичко да се предвиди и най голямата опастност са фалитите на фирми със задна дата.Тук се изискват паранормални способности направо и няма как брокер или адвокат който да може да ви защити.Във всяка професия има некоректни неграмотни и откровени тарикати.Поискат ли ви пари предварително колкото и изгодно да ви се струва дим да ви няма.Излишно е да споменавам да не се купуват имоти на зелено.Тези хора работят срещу цялата гилдия и се чудя защо тя не се очисти от тях.
Re: Внимавайте с търчи-лъжи бльокита-дичковчета! Изглежда все още ги има не само по форумите.
28-09-2012 - 13:00:47
avatar
Quote
aircraftcarrier
Quote
Krokodil
Quote
nradev
Krokodil Кво юридическо образование бе. Те половината немат и средно а другата половина имат защото до 1989 година беше задължително. те ако са юристи щеха да работат адвокати или съдии а не да гладуват с по 1 сделка на година

Ами пъне се, човека че брокерите могат да защитят интерес на продавача или купувача ... интересно ми е как е стигнал до този извод ... *huh*

Аз (за съжаление) познавам какъв е състава на брокерите ... и съм наясно и ценза им и с познанията им winking smiley

Р.Р. Колкото и да е странно за някои хора, не е работа на брокера да гарантира сделката ... по принцип е задължение на агенцията да има на разположение Юрист, който да проверява документите на имотите за продажба за да е на ясно брокера, дали въобще този имоти подлежат на продажба и дали ги продават собствениците им или хора, които си мислят, че са собственици . И какви са ограниченията при продажба на имота, с които потенциален клиент ще трябва да се съобразява (запори, възбрани, учередени права, неточности в документи, претенции на трети лица, грешки при вписвания и т.н.) и на тази база броя учатстници, с които ще трябва да се проведе сделката smiling smiley


Но защитата на интереса е работа на самия Продавач или Купувач ... *pardon*
Съгласен съм че не е работа на брокера да гарантира сделката.Работа на брокера е да осигури огледа да изиска необходимите документи и от двете страни да извади удостоверение за тежести на имота да уреди час при нотариуса.Брокера трябва да е почтен човек и да опита да защити интереса и на двете страни.Ако нещо му се струва съмнително да предупреди съответната страна.Както казах вече 100% гаранция няма.Въпроса е страните да са запознати и осъзнали рисковете които поемат.Работа на брокера е като усети че едната страна е некоректна да предупреди другата.Най добре е когато човек тръгне да купува имот да го направи с доверен брокер или адвокат.Няма как всичко да се предвиди и най голямата опастност са фалитите на фирми със задна дата.Тук се изискват паранормални способности направо и няма как брокер или адвокат който да може да ви защити.Във всяка професия има некоректни неграмотни и откровени тарикати.Поискат ли ви пари предварително колкото и изгодно да ви се струва дим да ви няма.Излишно е да споменавам да не се купуват имоти на зелено.Тези хора работят срещу цялата гилдия и се чудя защо тя не се очисти от тях.

Проблема на брокерите е че не разясняват това на никой клиент, дори и на по-образованите за да не ги изплашат и да изпуснат сделката... Казват дори - няма нужда от адвокат, ГАРАНТИРАМ и т.н. Това вече сие чиста измама и има законови текстове които го преследват!
Проблема на брокерите е че не разясняват това на никой клиент,
--------------
Проблема на брокерите е, че работейки с хора, се сблъскват с всякакви идиоти, освен с нормални хора. Ти не си от вторите.
дичко, проблема на купувачите е, че търсейки имоти се сблъскват с всякакви търчи-лъжи-пльокита и много рядко попадат на професионалисти.
Ти разбира се не си от вторите. Няколколо човека вече ти доказаха, че си некадърен, но според тебе те са лудите.

П.С. Би ли ни разказал как върви връзката ти с осиновената дъщеря извратен нещастнико?
весо, прекрасно знаеш две неща - че нямам осиновена дъщеря и че ти си луд за връзване.
дичко, явно си забравил какво си писал във форума преди време. Беше писал, че си осиновил момиченце. Не знам дали тогава си лъгал или сега лъжеш, че нямаш осиновена дъщеря, но е факт, че лъжеш, което пък още веднъж доказва, че си тъпо търчи-лъжи-пльоки.

П.С. Разкажи пак за спонсорството на твоята агенция (в която работят около 20 пльокита) на старческите и детските домове. Разкажи пак да се посмеем. И ни напомни за хилядите сделки... Странното е, че не си в състояние дори една фактура за извършена посредническа услуга да покажеш.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход