Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Край! Който продал - продал!!! Е, и сега може, но на загуба!

Публикувано от darkside 
Re: Край! Който продал - продал!!! Е, и сега може, но на загуба!
26-05-2012 - 16:07:22
Quote
greenbul

Формулата е изпитана. Болшинството софиянци живеят точно в такива жилища. А пардон, там и труда е бил ангария ...

Да разбираме, че мечтата ти е да си купиш дом строен от безработни?
Е щом до там стигат мечтите ти, не мога да се меся.
Re: Край! Който продал - продал!!! Е, и сега може, но на загуба!
26-05-2012 - 16:34:38
avatar
Quote
greenbul
Quote
Lubimec13
Тук чаакат 150 евро.Кой ще купува на 400?

Ще се купуват, ама чети ми целия пост. Не ти говоря за рутещи се постройки от време оно, кибритени кутиики у калните ливади или кооперации дето си гледат в прозорците без грам зеленина. Ако държавата толкова го е закъсала за пари, лесно може да си набави капитал.

А, за къде и за какво говориш?
На Люлин и Младост казваш гета, нищо че са оразмерени и залесени, и застроени с читаво проектирани жилища. Че имат детски градини и училища.
Къде си представяш, че би разположила държавата един нов комплекс?
И как си представяш сметката, след като ще започне на гола поляна, която първо трябва да бъде купена от собствениците й?
Re: Край! Който продал - продал!!! Е, и сега може, но на загуба!
26-05-2012 - 17:24:33
Quote
TZARS
Quote
Krokodil
Това, че един "Брокер" не може да прецени каква е цената на един ИМОТ и се разхожда за да го показва, въпреки че той е непродаваем ... показва, само едно ... неговата некадърност (на брокера не на имота)...

Но това означава, брокера наистина да има представа ... колко струва един имот ... и да може да прецени реално дали си заслужава да се занимава с въпросния апартамент или не .... а не както по-голямата част от присъстващите на този пазар ... да могат само да говорят по телефона и да лъжат без да се изчервяват.

Щом един брокер се "разхожда да показва" даден апартамент, това означава че към имота има интерес.
Уточнение: стига офертата да е коректно представена, без заблуждаващи параметри.
Брокера хвърля пари за реклама и не би си позволил лукса да рекламира идиотски оферти.
Има си и изключения, но къде ли няма.
Аз също се възмущавам на некоректни брокери, както и вие.
Пазара рано или късно ги изплюва.
Има си и фирми перачници, там може всичко да се види.
В конкретния случай брокера беше виновен за друго не за цената.Не мога да кажа че е бил некоректен беше по скоро неподготвен и много въпроси останаха без отговор.Иначе се биеше в гърдите от каква голяма и престижна агенция е и че от 20 години бил на пазара.Аз не изпитвам лоши чувства към брокерите по скоро ми е жал защото те са жертви.
Re: Край! Който продал - продал!!! Е, и сега може, но на загуба!
26-05-2012 - 17:27:15
Крокодила нямам претенции относно сроковете.Нека да е година както казваш.Но когато се окаже че разликата мезду исканата и даваната цена е голяма примерно 10000 евро имота се оттегля и примерно две години не може да се продава.
Re: Край! Който продал - продал!!! Е, и сега може, но на загуба!
26-05-2012 - 17:39:00
Quote
камелия
На Люлин и Младост казваш гета, нищо че са оразмерени и залесени, и застроени с читаво проектирани жилища. Че имат детски градини и училища.

Оразмерени са добре, залесени са добре, читаво са проектирани, ама са лошо заселени със селяндури, които са превърнали панелките в места по-гнусни от градски клозети.

Quote
камелия

Къде си представяш, че би разположила държавата един нов комплекс?

Някъде на север.


Quote
камелия
И как си представяш сметката, след като ще започне на гола поляна, която първо трябва да бъде купена от собствениците й?

Обединение на общинска земя и изкупуване на земеделска, на която после държавата лесно може да смени предназначението.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Край! Който продал - продал!!! Е, и сега може, но на загуба!
26-05-2012 - 17:43:04
Quote
Lubimec13
Quote
greenbul

Формулата е изпитана. Болшинството софиянци живеят точно в такива жилища. А пардон, там и труда е бил ангария ...

Да разбираме, че мечтата ти е да си купиш дом строен от безработни?
Е щом до там стигат мечтите ти, не мога да се меся.

Ти даваш много добра идея. Що народ взема пари от държавата без нищо да работи - ей ти ги и строителите под ръка.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Край! Който продал - продал!!! Е, и сега може, но на загуба!
26-05-2012 - 18:20:58
avatar
Quote
greenbul
Quote
камелия
На Люлин и Младост казваш гета, нищо че са оразмерени и залесени, и застроени с читаво проектирани жилища. Че имат детски градини и училища.

Оразмерени са добре, залесени са добре, читаво са проектирани, ама са лошо заселени със селяндури, които са превърнали панелките в места по-гнусни от градски клозети.
Чакай сега, ти при масово строителство като панелите през соца, си мислиш, че някой е делял хората по статус ли? Не разсмивай!
Re: Край! Който продал - продал!!! Е, и сега може, но на загуба!
26-05-2012 - 19:31:49
avatar
Quote
greenbul
Оразмерени са добре, залесени са добре, читаво са проектирани, ама са лошо заселени със селяндури, които са превърнали панелките в места по-гнусни от градски клозети.

Типично селяндурско изказване.
Нямам намерение да те обиждам- само констатирам.
Явно, не смееш да се разходиш до Люлин, че да не се загубиш в големия град.:]

Quote
greenbul
Някъде на север.

Не е отговор. Понятие нямаш какво има там, " някъде на север" и какво няма, което трябва да бъде " докарано" преди да почне да се строи.


Quote
greenbul

Обединение на общинска земя и изкупуване на земеделска, на която после държавата лесно може да смени предназначението.

Селянче- текезесарче, тоя номер стана неприложим откакто се обърна палачинката, но за теб, времето е спряло.
Земеделската земя около София е скъпа и дълбоко се заблуждваш, че някой би я продал на държавата за жълти стотинки.
По две причини- земята няма свойството да се увеличава, а само намалява. И с готовността на хората да плащат скъпо за чиста храна, се увеличават и чужденците, които произвеждат такава продукция тук. За теб е силно неизвестен факт, че около града, вече години наред французи и италианци произвеждат и изнасят биозеленчуци.
И не, държавата вече не може лесно да прегази закона и да смени статута на земята.
И не, градът не може да обслужи и осигури препитание на още един сателитен град.
Все неща, ясни на този, който първо проучва ситуацията, а после изпада в соц. мечти.
Re: Край! Който продал - продал!!! Е, и сега може, но на загуба!
26-05-2012 - 20:13:35
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
greenbul
Quote
камелия
На Люлин и Младост казваш гета, нищо че са оразмерени и залесени, и застроени с читаво проектирани жилища. Че имат детски градини и училища.

Оразмерени са добре, залесени са добре, читаво са проектирани, ама са лошо заселени със селяндури, които са превърнали панелките в места по-гнусни от градски клозети.
Чакай сега, ти при масово строителство като панелите през соца, си мислиш, че някой е делял хората по статус ли? Не разсмивай!

Нямам идея как са го постигнали. Нормален човек не би живял в курник, а като влезете в панелка или ЕПК и курника ви прилича на петзвезден хотел. Естествено простолюдието най-обича да дава изключения. Хубаво, може да има 5% чисти панелки и 5% нови сгради, които миришат лошо, но изключенията само потвърждават правилото.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Край! Който продал - продал!!! Е, и сега може, но на загуба!
26-05-2012 - 20:26:10
avatar
Quote
greenbul
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
greenbul
Quote
камелия
На Люлин и Младост казваш гета, нищо че са оразмерени и залесени, и застроени с читаво проектирани жилища. Че имат детски градини и училища.

Оразмерени са добре, залесени са добре, читаво са проектирани, ама са лошо заселени със селяндури, които са превърнали панелките в места по-гнусни от градски клозети.
Чакай сега, ти при масово строителство като панелите през соца, си мислиш, че някой е делял хората по статус ли? Не разсмивай!

Нямам идея как са го постигнали. Нормален човек не би живял в курник, а като влезете в панелка или ЕПК и курника ви прилича на петзвезден хотел. Естествено простолюдието най-обича да дава изключения. Хубаво, може да има 5% чисти панелки и 5% нови сгради, които миришат лошо, но изключенията само потвърждават правилото.
За да направиш такова обобщение, трябва да си направил обширно социологическо изследване, а аз съм сигурен, че не си!
Мнението ти е субективно , както и моето. Ти примерно гледаш от собствената си камбанария, аз също. Ето примерно моят блок се намира в редица от 4 такива панелни блока. Всичките са с различен брой входове. В моят вход има двама собствениици на верига аптеки единият от които е женен за юристконсулт на голяма мултинационална компания, както и клошар излязъл от психично заведение /аз не съм нито единият нито другият:]/
Понеже съм в квартала откакто съм се родил и майка ми е в съседния блок, там има един бизнесмен руснак, който всеки ден обядва в гранд хотел България , 2-ма квартиранти на осмия етаж, които ги хванаха с прекурсори за амфетки, както и пропаднал пияница на който бяха спряли тока преди да умре.
В третия блок има семейство, което купи с кредит тристаен. Те са собственици на верига книжарници и складове за канцеларски материали.
От друга страна в същия блок живее и един ненормалник - имбецил който е на 40 години и гледа детски филми и си играе с играчки.
В четвъртия блок имам познат който е безработен от 3 години, както и друг мой познат, който притежаваше шивашки цехове, а навремето баща му беше шеф на "Перун". В същия блок живее и мой приятел професор доктор на историческите науки. Хайде кажи кой с кой си прилича в извадката от 4 блока?!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-05-26 20:26 от панелообитателя САХИБ.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход