Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

край! който купил, купил

Публикувано от панелообитателя САХИБ 
Re: край! който купил, купил
01-05-2012 - 20:42:56
avatar
Quote
камелия
Quote
ivanalex2
Е, нали все пак Президента е бил (може и сега да е) строителен предприемач. Аз разчитам изцяло на него smiling smiley

Няма да стане- пълно саниране означава изселване на хората, разбиване всичко вътре, после направа на бани, подови настилки и т. н.
Нито има кой да настани хората в квартири и да им ги плаща, нито хората имат пари да направят довършителните работи.
Пълно саниране ще се наложи само на обследвани връзки, които имат ръжда. Аз мисля, че това са едва ли над 20 %. Така, че ще може да си спалнята в друго помещение за известно време, но проблем са наистина баните.
Тъста ми прави най-хубавите бани на света и в момента иска да ми прави такава с басейнови плочки от тези на редчета с по 2.5х2.5см., но не давам да я ремонтира повторно, само защото е излязъл по-модерен дизайн плочки докато не видя какво ще стане. Но дали ще ни псиспаднат смяната на всички щрангове и вертикални и хоризонтални. Щото не ми се ще като ми разбиват отново плочките, да не признаят поне този разход.
Re: край! който купил, купил
01-05-2012 - 20:58:46
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
камелия
Quote
ivanalex2
Е, нали все пак Президента е бил (може и сега да е) строителен предприемач. Аз разчитам изцяло на него smiling smiley

Няма да стане- пълно саниране означава изселване на хората, разбиване всичко вътре, после направа на бани, подови настилки и т. н.
Нито има кой да настани хората в квартири и да им ги плаща, нито хората имат пари да направят довършителните работи.
Пълно саниране ще се наложи само на обследвани връзки, които имат ръжда. Аз мисля, че това са едва ли над 20 %. Така, че ще може да си спалнята в друго помещение за известно време, но проблем са наистина баните.
Тъста ми прави най-хубавите бани на света и в момента иска да ми прави такава с басейнови плочки от тези на редчета с по 2.5х2.5см., но не давам да я ремонтира повторно, само защото е излязъл по-модерен дизайн плочки докато не видя какво ще стане. Но дали ще ни псиспаднат смяната на всички щрангове и вертикални и хоризонтални. Щото не ми се ще като ми разбиват отново плочките, да не признаят поне този разход.

Дай една снимка да видим за какво толкова милееш и искаш данъкоплатците да платят.
Re: край! който купил, купил
01-05-2012 - 21:02:14
avatar
Quote
панелообитателя САХИБ

Пълно саниране ще се наложи само на обследвани връзки, които имат ръжда. Аз мисля, че това са едва ли над 20 %. Така, че ще може да си спалнята в друго помещение за известно време, но проблем са наистина баните.
Тъста ми прави най-хубавите бани на света и в момента иска да ми прави такава с басейнови плочки от тези на редчета с по 2.5х2.5см., но не давам да я ремонтира повторно, само защото е излязъл по-модерен дизайн плочки докато не видя какво ще стане. Но дали ще ни псиспаднат смяната на всички щрангове и вертикални и хоризонтални. Щото не ми се ще като ми разбиват отново плочките, да не признаят поне този разход.

Няма вход, в който да не са сменени вертикалните щрангове- просто металните тръби имат ограничен живот, а последните панели са довършвани към 1994г. Така че, има несменени хоризонтални разводки в баните и щранговете на парното.
Много хора са си направили външна топлоизолация- все неща, за които са дадени средства.
Не го виждам как ще принудят собствениците, хем да напуснат жилищата, хем да прежалят вложените средства.
Още повече- никой не говори за последващите довършителни работи...........
Re: край! който купил, купил
01-05-2012 - 21:11:37
avatar
Quote
камелия
Quote
панелообитателя САХИБ

Пълно саниране ще се наложи само на обследвани връзки, които имат ръжда. Аз мисля, че това са едва ли над 20 %. Така, че ще може да си спалнята в друго помещение за известно време, но проблем са наистина баните.
Тъста ми прави най-хубавите бани на света и в момента иска да ми прави такава с басейнови плочки от тези на редчета с по 2.5х2.5см., но не давам да я ремонтира повторно, само защото е излязъл по-модерен дизайн плочки докато не видя какво ще стане. Но дали ще ни псиспаднат смяната на всички щрангове и вертикални и хоризонтални. Щото не ми се ще като ми разбиват отново плочките, да не признаят поне този разход.

Няма вход, в който да не са сменени вертикалните щрангове- просто металните тръби имат ограничен живот, а последните панели са довършвани към 1994г. Така че, има несменени хоризонтални разводки в баните и щранговете на парното.
Много хора са си направили външна топлоизолация- все неща, за които са дадени средства.
Не го виждам как ще принудят собствениците, хем да напуснат жилищата, хем да прежалят вложените средства.
Още повече- никой не говори за последващите довършителни работи...........
Е, аз съм си направил и изолация де, но не изцяло отвън. Примерно на един усвоен балкон направих вътрешна със минерална вата 10см. Там вложих най-много средства и най-скъпи материали. Нищо не съм жалил щото балкона се усвои към детска стая на малката. Петкамерна шоко сложих. Като тръгна политизирането за разрушаване на незаконно построени балкони, трябваше да огледам и съседите. :] Паритет сме, 50/50. А и не знам, кой общинар ще се качи на третия етаж на някаква вишка за да ми разрушава скъпонаправения за мен балкон. Нали ще получи М357 в кухата лейка.:]
Re: край! който купил, купил
01-05-2012 - 22:02:09
Quote
панелообитателя САХИБ
Не искам никой да ми плаща за нещо. За всичко си плащам аз. Ако ще санират без мое разрешение, добре. Но доколкото разбрах, това ще става с европейски средства. Тоест 149лв./м. ще плаща за моята санирана панелка:}:}:}:}:}

Тези европейски средства от къде идват?
Re: край! който купил, купил
01-05-2012 - 22:19:06
avatar
Quote
Lubimec13
Quote
панелообитателя САХИБ
Не искам никой да ми плаща за нещо. За всичко си плащам аз. Ако ще санират без мое разрешение, добре. Но доколкото разбрах, това ще става с европейски средства. Тоест 149лв./м. ще плаща за моята санирана панелка:}:}:}:}:}

Тези европейски средства от къде идват?
От данъкоплатците на ЕС, от които сме 1.5 %, значи от 244 милиона отпуснати за саниране нашите средства са 3.5 милиона. Колко от тях са от теб като данъкоплатец?
Освен това и аз съм данъкоплатец. Плюс това неискам никой нищо да ми плаща както ти обясних. Защо си мислиш, че нещо съм ти длъжен?
Дори не искам да припарват до панелките ми които имат 300 години живот и бих препоръчал да ги санират моите пра пра пра пра пра внуци.
Re: край! който купил, купил
05-05-2012 - 18:57:31
Quote
1.9
Quote
Lubimec13
Това с надолу,надолу ..... цъм го чувал, но чакам да го видя, а то нещо се пъне. "мечтите за цените" ще останат в главата на купувачи и ГЛАДНИ АНАЛИЗАТОРИ

О, много е рано. Не бързай... Това ще се точи с години, ако обществен катаклизам не предизвика бърз срив.
Тепърва Кризата ще си показва зъбките...

Не е вярно кризата почти отминава и ако не от догодина то от следващата година цените пак ще тръгнат нагоре.
Re: край! който купил, купил
06-05-2012 - 18:14:48
----------------------------------------------

1-СТАЕН
5 500 EUR (183.33 EUR/кв.м)

град Плевен, Мара Денчева
Квадратура: 30 m2
Етаж: 4-ти
Телефон: -
ТEЦ: НЕ
Вид строителство: Тухла

----------------------------------------
Мноу сме близо до "149"
Re: край! който купил, купил
06-05-2012 - 19:05:16
avatar
А ето как вървят близо до жълтите павета в Софето:
[www.imoti.net]
Не по-малко от Е1705 на метър!
След четири години мантра 149:}:}
1.9
Re: край! който купил, купил
06-05-2012 - 19:10:44
Quote
панелообитателя САХИБ
А ето как вървят близо до жълтите павета в Софето:
[www.imoti.net]
Не по-малко от Е1705 на метър!
След четири години мантра 149:}:}

Предлагането сега вече "вървене" ли се нарича?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход