Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

край! който купил, купил

Публикувано от панелообитателя САХИБ 
Re: край! който купил, купил
04-06-2012 - 13:07:01
виждам че не се прави разлика между девалвация и инфлация



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-06-04 13:09 от nradev.
Re: край! който купил, купил
04-06-2012 - 13:10:43
Quote
Krokodil
Quote
aircraftcarrier

Бе ти що се правиш на улав?На кои пари на евро долар йена рубла.На коя валута е тази хиперинфлация която ти се привижда?

Спора беше хипотетичен и принципен от моя гледна точка. Въобще започнахме с това дали високите лихви генерират инфлация или дефлация.

А ако трябва конкретно да се ангажирам с лично мнение.

Да .. аз смятам, че до края на зимата ще изкарат Гърция от ЕВРОЗОНАТА (но не и от ЕВРОСЪЮЗА) ... което само по-себе си ще генерира инфлационно движение на ЕВРОТО в рамките на 25 до 40 % спрямо другите световни Валути. Което ще отговаря напълно на изискванията за хиперинфлация или поне за високи нива на инфлация ...
ДОРИ и само идеята, че това може да се случи доведе до загуби от над 5 % за ЕВРОТО спрямо ДОЛАР winking smiley

това достатъчно ясно ли е ... като определение или да уточня още веднъж, че говоря за инфлация на ЕВРОТО като валута *pardon*
Крокодила ти май бъркаш инфлацията с чейнджа.Инфлация е едно обменен курс друго.Долара 2001г. ако се не лъжа беше 2,44 кинта а през 2008 падна до 1,24 лева.Да е имало хиперинфлация в САЩ?И какъв е проблема да си обърна кинтата в долари???Или във франкове или паунд?Как си представяш че ще изгоря?Ако дойде хиперинфлация на еврото доходите ще се сринат катастрофално и твоите апартаменти ще отидат у ряката.Щото такова обедняване ще настъпи че на никой няма да му е до имоти.Имота не мое се яде.Нито мое се премести или да свети.
Re: край! който купил, купил
04-06-2012 - 13:20:33
avatar
Quote
nradev
виждам че не се прави разлика между девалвация и инфлация
Ами при разпад на ЕЗ и въвеждане на драхмата, някой ще го е еня ли за валутния борд? Няма ли да има контролирано девалвиране на лева след напускането му? Инфлацията и девалвацията бяха свързани , особено при последната хиперинфлация в БГ. Сега веднага ще кажеш, че тогава се печатало. Ами и сега ще се печати. Хиперинфлацията е невъзможна без девалвацията.
Не случайно те попитах какво е "COST - PUSH INFLATION"? Не ми отговори, може и да не е от незнание де, но лека подзказка:
Какво ще се случва, след тригодишна стагнация на реално намалени доходи /печалби, заплати и пенсии/ и друг изход за раздвижване на икономиката няма? Хайде ти нали си финансист, отговори!
Re: край! който купил, купил
04-06-2012 - 13:32:39
Quote
nradev
Виждам тука се навъдиха разни макроикономисти-геграфи , макроикономисти-брокери с килийно образование, даже се съмнявам че има и и макроикономисти-таксиджии. аз да зема моята диплома за магистър по икономика да я скъсам тогава
Радев знаеш ли досега ми беше жал че едни хитри хора прибираха парите на такива каквито си описал.Сега разбирам че те сами са ги загубили.Сахибата теглил кредит нема кво да яде и иска цените да растат щото така му харесва.С такава упоритост пише тука и направо си е повярвал че с писане и с обиди ще вдигне цените.През 2007-2008г такива като него ме наричаха лузър и нещастник на когото никой не дава кредит днес ми искат пари на заем.Пак той Сахибата и още един Крокодила като разбраха че ще връщат кредитите взеха да мечтаят за хиперинфлация на еврото.На всичкото отгоре неуки и с големи претенции.Бедна им е фантазията ако дойде наистина хиперинфлация каква лихва ще им натресат.Толкова са примитивни и двамата че чак не е за вярване.Незнам как да ги нарека.Нямам желание да ги обиждам искам само да проумеят в каква ситуация ще изпаднат.Като дойде хиперинфлация на еврото ще му жулнат 1000% месечна лихва заплатата му примерно ще стане 10000 евро а вноската 500000 евро.Ще им наложат запори ще им вземат имотите и ще дължат колосални суми.Но кой съм аз та да им отнемам и последната надежда да са тарикати.Засега са само преебани тарикати.Могат да станат и наебани такива.Най добре е да си кротуват и да се молят да не дойде това което искат щото бедна им е фантазията......
Re: край! който купил, купил
04-06-2012 - 13:43:14
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
nradev
виждам че не се прави разлика между девалвация и инфлация
Ами при разпад на ЕЗ и въвеждане на драхмата, някой ще го е еня ли за валутния борд? Няма ли да има контролирано девалвиране на лева след напускането му? Инфлацията и девалвацията бяха свързани , особено при последната хиперинфлация в БГ. Сега веднага ще кажеш, че тогава се печатало. Ами и сега ще се печати. Хиперинфлацията е невъзможна без девалвацията.
Не случайно те попитах какво е "COST - PUSH INFLATION"? Не ми отговори, може и да не е от незнание де, но лека подзказка:
Какво ще се случва, след тригодишна стагнация на реално намалени доходи /печалби, заплати и пенсии/ и друг изход за раздвижване на икономиката няма? Хайде ти нали си финансист, отговори!
Сахибе сладурче разпадането на ЕЗ и изгонването на Гърция от ЕЗ са две различни неща.Спри тези кожички и чилийски ментета щото ти се отразява зле на разума.
Re: край! който купил, купил
04-06-2012 - 13:47:15
Мога да ти обесня сахибе ама не мой безплатно за 1 стотак ше ти изнеса лекция.ама по добре си спести парата щото и без това нема да разбереш нищо



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-06-04 14:10 от nradev.
Re: край! който купил, купил
04-06-2012 - 14:08:12
avatar
Quote
aircraftcarrier
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
nradev
виждам че не се прави разлика между девалвация и инфлация
Ами при разпад на ЕЗ и въвеждане на драхмата, някой ще го е еня ли за валутния борд? Няма ли да има контролирано девалвиране на лева след напускането му? Инфлацията и девалвацията бяха свързани , особено при последната хиперинфлация в БГ. Сега веднага ще кажеш, че тогава се печатало. Ами и сега ще се печати. Хиперинфлацията е невъзможна без девалвацията.
Не случайно те попитах какво е "COST - PUSH INFLATION"? Не ми отговори, може и да не е от незнание де, но лека подзказка:
Какво ще се случва, след тригодишна стагнация на реално намалени доходи /печалби, заплати и пенсии/ и друг изход за раздвижване на икономиката няма? Хайде ти нали си финансист, отговори!
Сахибе сладурче разпадането на ЕЗ и изгонването на Гърция от ЕЗ са две различни неща.Спри тези кожички и чилийски ментета щото ти се отразява зле на разума.
Че излизането на Гърция не е ли началото на края на ЕЗ?eye popping smiley Виж какво се случва:
[www.investor.bg]
НРАДЕВ Лекции са ми изнасяли достатъчно, мерси! От Вас мога да науча само някаква екзотична икономическа теория недоказана , непотвърдена или отдавна остаряла.*yes*



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2012-06-04 14:09 от панелообитателя САХИБ.
Re: край! който купил, купил
04-06-2012 - 14:48:53
така е Сахибе . знем че си виден макроиконост-форумен герой. най те бива да даваш за доказателство линкове към статии писани от неграмотни платени журналисти.
Re: край! който купил, купил
04-06-2012 - 14:52:19
Quote
aircraftcarrier
Quote
Krokodil
Quote
aircraftcarrier

Бе ти що се правиш на улав?На кои пари на евро долар йена рубла.На коя валута е тази хиперинфлация която ти се привижда?

Спора беше хипотетичен и принципен от моя гледна точка. Въобще започнахме с това дали високите лихви генерират инфлация или дефлация.

А ако трябва конкретно да се ангажирам с лично мнение.

Да .. аз смятам, че до края на зимата ще изкарат Гърция от ЕВРОЗОНАТА (но не и от ЕВРОСЪЮЗА) ... което само по-себе си ще генерира инфлационно движение на ЕВРОТО в рамките на 25 до 40 % спрямо другите световни Валути. Което ще отговаря напълно на изискванията за хиперинфлация или поне за високи нива на инфлация ...
ДОРИ и само идеята, че това може да се случи доведе до загуби от над 5 % за ЕВРОТО спрямо ДОЛАР winking smiley

това достатъчно ясно ли е ... като определение или да уточня още веднъж, че говоря за инфлация на ЕВРОТО като валута *pardon*
Крокодила ти май бъркаш инфлацията с чейнджа.Инфлация е едно обменен курс друго.Долара 2001г. ако се не лъжа беше 2,44 кинта а през 2008 падна до 1,24 лева.Да е имало хиперинфлация в САЩ?И какъв е проблема да си обърна кинтата в долари???Или във франкове или паунд?Как си представяш че ще изгоря?Ако дойде хиперинфлация на еврото доходите ще се сринат катастрофално и твоите апартаменти ще отидат у ряката.Щото такова обедняване ще настъпи че на никой няма да му е до имоти.Имота не мое се яде.Нито мое се премести или да свети.

Не .. не бъркам нищо ... просто Ви дадох пример ... интересно ми е, ако има инфлация на ЕВРОТО дали тя няма да се отрази в стойността му спрямо други те валути. В крайна сметка валутите са стока .. както и всичко останало *pardon*

Не си спомням да съм казал, че някой ще изгори ... или нещо подобно. Ако имате някакви лични притеснения, за парите си ... може да си ги обърнете в каквото Ви влече ... те са си Ваши *stop*

Нито имам спомени да съм казал, че парите ми са в Имоти .... а и доколкото виждам двата с НРАДЕВ, четете но не разбирате какво четете.

Казах, че ако има хиперинфлация ... НОМИНАЛНО имотите ще поскъпнат но РЕАЛНО .. надали ...

Аз не видях нито един аргумент, как така Високите лихви .. водят до Дефлация ... какъв е механизъма по който го постигат ... дайте един пример поне .. а не ми размахвайте дипломи .. и надути фрази без покритие confused smiley

Защото освен кухи твърдения и някави завоалирани претенции за компетентност няма нито един аргумент нито от Вас .. нито от магистър-икономиста (колега) НРАДЕВ.

Много искам да ми дадете един дългосрочен пример ... където .. да има високи лихвени нива .... и да има дефлация smoking smiley

Може от БГ финансова история .. може и от Световната ... аз не съм претенциозен confused smiley

Р.Р. Понеже видях, че НРАДЕВ ... е убеден че е единствения висшист тук ... ще го разочаровам. Не е само той ... "случайно" и аз имам диплома от Икономически Университет - гр. Варна. Както и достатъчно допълнителна квалификация и то не само в икономическите специалности...



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2012-06-04 14:59 от Krokodil.
Re: край! който купил, купил
04-06-2012 - 15:01:22
avatar
Quote
nradev
така е Сахибе . знем че си виден макроиконост-форумен герой. най те бива да даваш за доказателство линкове към статии писани от неграмотни платени журналисти.

Брях този НРАДЕВ къв велик финансист! Чак знае във Файненшъл таймс , че били неграмотни и платени. Че са платени, платени са НРАДЕВ и предполага се , по-добри макроикономисти от тибя: :}:}:}

[www.ft.com]


П.П. Кроки, ако си обърната еврата или левчетата в долари, нашите злощастни влогари, ще изгубят и скъпоченната им лихвичка 4х4. Ама, че губят спрямо долара не ги е еня, стискат си ценните депозитчета в размер както е изследвал др.Иванов от по 800-1000лв. и си траят изпуснати в гащите:}

НРАДЕВ , НРАДЕВ, НРАДЕВ ВЛОГАРЮЮЮЮЮЮЮЮЮЮЮЮЮЮ, ПРОЧЕТЕ ЛИ СТАТИЯТА? 7% СИ НА ЗАГУБА САМО ПРЕЗ МАЙ АКО СИ В ЛЕВ/ЮРОООООО!!? ХАХАХАХАХАХАХ. Това е да си велик фИНАНСИСТ



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2012-06-04 15:08 от панелообитателя САХИБ.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход