Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кой и как определя средните цени на имотите?

Публикувано от mmstefanova 
Gia
Re: Кой и как определя средните цени на имотите?
23-04-2012 - 11:30:40
Quote
darkside
Сахибе, кво значи "да имаш нещо"? Под "нещо" само панели и тухли ли да разбирам?
Аз мисля, че има мноу други неща, дето са по-важни и ценни за един човек. Въпрос на гритерий.
В тия времена на тотална криза и на малките деца е ясно, че имотите от тоя вид, които ти притежаваш, се наричат "пасив", ипотечния кредит и секакъв кредит също е "пасив",
а бързоликвидните средства - пари, злато, никел, волфрам, сребро(!) - се наричат "актив"!

Ти съветваш хората да станат собственици на "пасиви" ли?
Не се сърди, ама никой не е виновен от нас, че имаш изкривен поглед върху стандарт на живот и ценностна система.
Като гледам кво те радва, направо се учудвам. Човек требва да има по-серьозни амбиции от мастиката, салатката и панелния!
И не ги яж тия бройлери, баси! Стани веган, ако моеш. По-сдравословно е...........................


darkside,разбира се,че много неща в живота ни са много по-важни от НИ,но не мога да се съглася с теб,че НИ са пасив.
НИ са актив,дори и когато са ипотекирани,пасив е самата ипотека,важен е баланса.Без ипотека НИ са чист актив.Погледни един счетоводен баланс и ще ме разбереш.

[www.arinala.com]
Re: Кой и как определя средните цени на имотите?
23-04-2012 - 14:24:12
Quote
Gia


darkside,разбира се,че много неща в живота ни са много по-важни от НИ,но не мога да се съглася с теб,че НИ са пасив.
НИ са актив,дори и когато са ипотекирани,пасив е самата ипотека,важен е баланса.Без ипотека НИ са чист актив.Погледни един счетоводен баланс и ще ме разбереш.

[www.arinala.com]
Gia, един имот може да се приеме за дълготраен актив.
Но, ако този актив поглъща средства (тръби на ТЕЦ, данък, ремонти, саниране(!) и др.) без да носи някаква печалба, и при положение, че пазарната му цена е с отрицателен тренд вече трета година, а разходите по него са с възходяща "Х" тенденция, според мен е пасив.
Gia
Re: Кой и как определя средните цени на имотите?
23-04-2012 - 16:39:10
Quote
darkside
Quote
Gia


darkside,разбира се,че много неща в живота ни са много по-важни от НИ,но не мога да се съглася с теб,че НИ са пасив.
НИ са актив,дори и когато са ипотекирани,пасив е самата ипотека,важен е баланса.Без ипотека НИ са чист актив.Погледни един счетоводен баланс и ще ме разбереш.

[www.arinala.com]
Gia, един имот може да се приеме за дълготраен актив.
Но, ако този актив поглъща средства (тръби на ТЕЦ, данък, ремонти, саниране(!) и др.) без да носи някаква печалба, и при положение, че пазарната му цена е с отрицателен тренд вече трета година, а разходите по него са с възходяща "Х" тенденция, според мен е пасив.

Не darkside,имота е актив независимо,че може както всеки актив да изисква поддръжка пак си е актив.Той не само,че може да е актив,но може и да носи много добри приходи не само разходи.Твоята мисъл доколкото разбирам е,че в момент на криза намаляват приходите му,да съгласна съм,но НИ винаги ще си остане актив,защото дори и с намалена печалба може да се продаде.Не ме вкарвай сега във филма НИ купен 2008 г. и продаден 2012 г. актив или пасив е smiling smiley защото ще ти отговоря,че е актив,но този който го е придобил не си е направил добре сметката.Същия НИ примерно 2020 г. / произволно избрана от мен / отново може да донесе печалба при препродажба и тогава собственика си е направил правилно сметката.НИ купен преди 2000 г. е много силен актив,защото още дълго и сериозно ще трябва да спадат цените за да се достигнат нивата от тогава,а трябва и да му сложим и приходна част за 12 г. и нещата стават различни т.е. прекрасна инвестиция smiling smiley
Та с НИ като инвестиция шега не бива да се прави,но трябва д...це за това.
Re: Кой и как определя средните цени на имотите?
23-04-2012 - 16:52:10
avatar
Quote
Gia

Същия НИ примерно 2020 г. / произволно избрана от мен / отново може да донесе печалба при препродажба и тогава собственика си е направил правилно сметката..

Аха,те циганите сега събират пари,за да си купят след 10-15 години скъпи имоти*yes* !Поне мислете малко ,преди да пишете:] !



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2012-04-23 16:56 от Курояма нагазаки.
Gia
Re: Кой и как определя средните цени на имотите?
23-04-2012 - 17:12:28
Quote
Курояма нагазаки
Quote
Gia

Същия НИ примерно 2020 г. / произволно избрана от мен / отново може да донесе печалба при препродажба и тогава собственика си е направил правилно сметката..

Аха,те циганите сега събират пари,за да си купят след 10-15 години скъпи имоти*yes* !Поне ,мислете малко какво пишете:]



Нито ти Курояма нагазаки,нито аз,знаеме какво ще е 2020 г. и затова написах,че е произволно избрана от мен.Обаче бъди сигурен,че аз знам какво пиша,колкото и да се хилосваш.Циганите никога не са били на пазара на НИ до сега / колко време държавата ще им позволи това не се знае /,че да играят активна роля там.Спада и ръста на цените на НИ се определят от съвсем различни причини и ако искаш вярвай,но демографския проблем не е от голямо значение.За сега не виждам причина за ръст,но и спада ще е за определен вид и локация.Моето мнение е,че ще видиме един продължителен застой за София и добрите локации и имоти в курортните ни градове,но само при положение,че икономическата ситуация в Европа и БГ не се промени към ( – ).Бих искала да кажа,че при много лошо стечение на нещата / фалити на банки и т.н. / дори няма да се учудя и на ръст в цените,това го казвам защото не вярвам тогава да има здравомислещ човек който ще остане с някакви пари в банковата система.Разбира се не всички ще се ориентират към сектора на НИ,но българина традиционно инвестира при опасност там.
Re: Кой и как определя средните цени на имотите?
23-04-2012 - 17:19:27
avatar
Quote
Gia
Циганите никога не са били на пазара на НИ до сега / колко време държавата ще им позволи това не се знае /,че да играят активна роля там..

До сега,даsmiling smiley ,но съвсем в скоро време,те ще са държавата , а от там и съответните умозаключения :ami:
Re: Кой и как определя средните цени на имотите?
23-04-2012 - 17:22:58
"Не darkside,имота е актив независимо,че може както всеки актив да изисква поддръжка пак си е актив.Той не само,че може да е актив,но може и да носи много добри приходи не само разходи.Твоята мисъл доколкото разбирам е,че в момент на криза намаляват приходите му,да съгласна съм,но НИ винаги ще си остане актив,защото дори и с намалена печалба може да се продаде".
.......................................
Gia, това го кажи на моите приятели, които от година и половина не могат да продадат новото си и много качествено довършено жилище за да заминат при децата в Щатите. От 2007г е и им е излязло 95000Е с обзавеждането. Обявяват го за 65000Е и няма кой да им се обади по телефона дори да ги напсува или да се пазари. Година и половина и нищо. А ти пак си вярвай, че НИ може да се продаде с "намалена печалба". Ей това младите си мислите, че всичко дето хвърчи се яде. Ама нищо, живота ще ви научи..
Gia
Re: Кой и как определя средните цени на имотите?
23-04-2012 - 17:32:15
Quote
Курояма нагазаки
Quote
Gia
Циганите никога не са били на пазара на НИ до сега / колко време държавата ще им позволи това не се знае /,че да играят активна роля там..

До сега,даsmiling smiley ,но съвсем в скоро време,те ще са държавата , а от там и съответните умозаключения :ami:

Доста подробно написах погорния ми пост,моля прочети го пак за да не се повтарям непрекъснато - Демографският проблем не играе особенна роля в определянето на цените !.
Давам и примери,непрекъснато увеличаване на молбите за Българско гражданство,завръщане на част от емигрантите ни заради влошено икономическо състояние на страните където пребивават,колкото и смешно да ви звучи,но се забелязва и приход на китайци / не случайно на кв.Надежда вече се "казва" Чайна таун / та точно това е доста динамична картинка.Забравям,че в курортите ни се чува много повече руска реч от българска.
Циганите поскоро ще гледат да се измъкнат от страната,ако им намалят "цоциалните" и държавата си влезе в правомощията т.е. да разчисти незаконните им гета,а не да бутат само незаконни палати на разни мутри.
Re: Кой и как определя средните цени на имотите?
23-04-2012 - 17:36:19
avatar
Quote
Gia
Демографският проблем не играе особенна роля в определянето на цените !.
.

Или си доста заблудена,или искаш да заблудиш нас *stop*
Gia
Re: Кой и как определя средните цени на имотите?
23-04-2012 - 17:42:29
Quote
r_stoma
"Не darkside,имота е актив независимо,че може както всеки актив да изисква поддръжка пак си е актив.Той не само,че може да е актив,но може и да носи много добри приходи не само разходи.Твоята мисъл доколкото разбирам е,че в момент на криза намаляват приходите му,да съгласна съм,но НИ винаги ще си остане актив,защото дори и с намалена печалба може да се продаде".
.......................................
Gia, това го кажи на моите приятели, които от година и половина не могат да продадат новото си и много качествено довършено жилище за да заминат при децата в Щатите. От 2007г е и им е излязло 95000Е с обзавеждането. Обявяват го за 65000Е и няма кой да им се обади по телефона дори да ги напсува или да се пазари. Година и половина и нищо. А ти пак си вярвай, че НИ може да се продаде с "намалена печалба".
Ей това младите си мислите, че всичко дето хвърчи се яде. Ама нищо, живота ще ви научи..

r_stoma,благодаря ти за определението " Ей това младите.........." но аз съм на пазара на НИ от 1990 г. и тогава бях в най-активната си възраст winking smiley

За приятелите ти не мога да коментирам нищо,нито ги знам къде са купили,че сега не могат да продадат,нито какво е това нещо,още по-малко разбирам защо са го купили и само след 4 години искат да продават.Та казвам нещо съвсем различно от това което ти разбираш,за да се занимаваш с НИ определено трябва да знаеш какво правиш.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход