Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кой и как определя средните цени на имотите?

Публикувано от mmstefanova 
Re: Кой и как определя средните цени на имотите?
22-04-2012 - 20:14:37
Според вас може ли презастрояването на квартал Лозенец да доведе до значителен спад на цените там и за в бъдеще? При наличието на "новоизлюпените" квартали, като Витоша и Кръстова вада, възможно ли е в близкото бъдеще Лозенец да се окаже надценен спрямо тях и да изостане спрямо тях като предпочитана локация и цени?

Може да ви звучи доста тъп въпрос на вас, които се занимавате с имоти... Не съм много наясно и ще ми е интересно да чуя мнения на хора от бранша.

Благодаря! *beer*

p.s. Според вас коя е най-добрата локация в София за инвестиция в момента?
Re: Кой и как определя средните цени на имотите?
22-04-2012 - 20:21:32
avatar
Quote
babati
Според вас може ли презастрояването на квартал Лозенец да доведе до значителен спад на цените там и за в бъдеще? При наличието на "новоизлюпените" квартали, като Витоша и Кръстова вада, възможно ли е в близкото бъдеще Лозенец да се окаже надценен спрямо тях и да изостане спрямо тях като предпочитана локация и цени?

Може да ви звучи доста тъп въпрос на вас, които се занимавате с имоти... Не съм много наясно и ще ми е интересно да чуя мнения на хора от бранша.

Благодаря! *beer*

p.s. Според вас коя е най-добрата локация в София за инвестиция в момента?
Според мен разни вади, ливади и Витоши- все квартали с лоша или почти никаква инфраструктура или добра връзка с центъра нямат шанс да достигнат цените в Лозенец който си достига до центъра или Редута- същата работа. Така, че не се мяткай лесно на разни голи обещания от строители, а мисли. София териториално няма да расте още много, може само да се уплътнява качествено. Те и курилци вече си помислиха, че ще влязат във високоетажно застрояване:]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-04-22 20:40 от панелообитателя САХИБ.
Re: Кой и как определя средните цени на имотите?
22-04-2012 - 21:13:00
off-topic, хора smiling smiley Говорехме за Лозенец tongue sticking out smiley Става въпрос за съсобственост и се чудя дали да се занимавам и с покупка на останалата част...

Мерси winking smiley

p.s. А на панелките нищо им нямаwinking smiley Имам доста познати в панелни жилища - добре обзаведени, живеят възпитани и образовани хора. И това за топлозагубите също е пълна глупост winking smiley Цялата работа идва от там, че хората нямат пари и си спират парното и така сградите не се отопляват равномерно. Също и това, че масово се остъкляват балкони, за да се разширят жилищата, с което се нарушава тотално енергийната ефективност на сградата. Иначе едно 6-камерно PVC и троен стъклопакет и всичко е 6 с панелкитеwinking smiley Колко им е експлоатационният период, вече е друг въпросwinking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-04-22 21:18 от babati.
1.9
Re: Кой и как определя средните цени на имотите?
22-04-2012 - 21:18:16
Quote
babati
off-topic, хора smiling smiley Говорехме за Лозенец tongue sticking out smiley Става въпрос за съсобственост и се чудя дали да се занимавам и с покупка на останалата част...

Мерси winking smiley

Решението си е твое... Аз не бих дал и пукната стотинка ... Кризата едва сега започва...
Gia
Re: Кой и как определя средните цени на имотите?
22-04-2012 - 21:25:56
Попита за добра локация в София,смятам Изток и Докторски паметник за топ локации в София.Защо тях,Изток не е презастроен в голямата си част,близо до парк,метро,изключителна локация.Докторски паметник още по-добре,всичко ти е до дома,супер локация.
Лозенец е презастроен,но ливади,вади и цялата дивотия която направиха никога или по-точно скоро няма да са му конкуренция.
Re: Кой и как определя средните цени на имотите?
22-04-2012 - 21:37:02
Тоест има накъде още да падат цените в квартал Лозенец? Дори и да паднат цените, няма ли спадът да е минимален?



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2012-04-22 22:27 от babati.
1.9
Re: Кой и как определя средните цени на имотите?
22-04-2012 - 21:44:32
Quote
babati
Тоест има накъде още да падат цените в квартал Лозенец? Дори и да паднат цените, няма ли спадът да е минимален?

И Господ не може да каже до каде ще е...
Re: Кой и как определя средните цени на имотите?
22-04-2012 - 22:26:49
"И Господ не може да каже до каде ще е... "

Ясно, де... Важното е да не се окаже "балон"winking smiley Няма такъв шанс, нали? Все пак е близо до центъра,планина Витоша и няколко парка - Ловен, Южен, Борисовата. Иначе питам, защото от ТОП кварталите, май че в Лозенец най-бързо спадат цените. Поне от това, което чета в интернет, така излиза... Например Оборище, въпреки кризата, е "бетон" кажи-речи...

GIA, точно над това "скоро" се замислям и аз... Не ме интересува срок от 5-10 години. По-дългосрочно, си мисля, че има шанс, обаче... С доста бързи темпове се развиват тези райони. Остава само улиците да им направят. Специално до Кръстова вада, мисля, и метрото ще стига. Гледах ПУП на София и видях спирка на метрото дори до Околовръстното. IKEA, молове, метро, Бистрица и тн... Все си мисля, че има шанс София да расте още натам. И се притеснявам да не би и Лозенец да се окаже един голям балон... Той винаги ще си остане добра локация, едва ли има 2 мнения. Въпросът е дали имам и по-добри опции... Просто се чудя дали да се занимавам...

Ще обмисля предложенията ти, благодаря smiling smiley



Редактиран 5 път(и).Последна редакция на 2012-04-22 22:32 от babati.
Re: Кой и как определя средните цени на имотите?
22-04-2012 - 23:00:40
avatar
Quote
babati
Според вас може ли презастрояването на квартал Лозенец да доведе до значителен спад на цените там и за в бъдеще? При наличието на "новоизлюпените" квартали, като Витоша и Кръстова вада, възможно ли е в близкото бъдеще Лозенец да се окаже надценен спрямо тях и да изостане спрямо тях като предпочитана локация и цени?

Може да ви звучи доста тъп въпрос на вас, които се занимавате с имоти... Не съм много наясно и ще ми е интересно да чуя мнения на хора от бранша.

Благодаря! *beer*

p.s. Според вас коя е най-добрата локация в София за инвестиция в момента?

Лозенец си е Лозенец, но много зависи къде е жилището, което те интересува.
Защото, ако е на "Сребърна", няма нищо общо с истината.
Re: Кой и как определя средните цени на имотите?
22-04-2012 - 23:24:30
Quote


Лозенец си е Лозенец, но много зависи къде е жилището, което те интересува.
Защото, ако е на "Сребърна", няма нищо общо с истината.

Не, не става въпрос за Сребърна(тя е в Хладилника, ако не се лъжа?). Благодаря ти, Камелия smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход